menüler
HAVA DURUMU

NEREDEN BAŞLASAM…

Demet ÖZTÜRK
Demet ÖZTÜRK
18 Mart 2015, Çarşamba
KAYSERİ Erciyesspor, maçları başlamadan kaybediyor. Futbolcular sahaya inançsız çıkıyor. 
Hakemin başlama düdüğüyle birlikte sahada ne yapacağını, nerede duracağını, nereye koşacağını bilemeyen, top tutamayan Mavi-siyahlarda neredeyse kaleyi bulan her top gol oluyor. 

Hatta dışarı gidecek toplar dahi Erciyessporlu futbolcuların da katkısıyla çerçeveyi buluyor! 
Erciyesspor, Beşiktaş’a yenildiğini için değil bunca eleştiri. Futbolcuların mücadeleden, takım oyunundan uzak maçın hemen başında teslim bayrağını çekmesine isyanım. 

Erciyesspor bu kadar kötü oynarken bile Drenthe ile jeneriklik bir gol buluyor, iki topu da direkten dönüyorsa, neden maça ortak olmak adına gerekli direnci göstermediğini sorgulamak da hakkımız sanırım. 

Mavi-siyahlı futbolcular her maça sanki ilk kez bir araya gelmiş toplama takım hüviyetinde çıkıyor. Saha içinde ne yardımlaşma, ne kademe anlayışı, ne ikili mücadele, ne direnme. 
Duran top olursa, ya da Drenthe fırsat bulursa rakip kaleyi yoklayacak. Bilinçli tek atak yok. Girilen tek gol pozisyonu yok. Kayseri Erciyessporlu futbolcular sanki silah zoruyla sahaya çıkıyor gibi. 

Beşiktaş maçında da gördük ki takımda inanç yok, ruh yok, hırs yok. Sanki hafta içi Club Brugge ile deplasmanda karşılaşan, kaybeden ve yorgun olan Beşiktaş değil, Kayseri Erciyesspor gibiydi. 

Sanki onların şiddetle puana ihtiyacı var, Kayseri Erciyesspor ligin en rahat takımı. 
Beşiktaşlı futbolcuların kazanma arzusu, saha içi yardımlaşması, birbirleriyle diyalogu ne kadar iyiyse, Erciyesspor’un ki o kadar tezattı. Bu maçtan Erciyesspor’un puan çıkartması futbola ihanet olurdu. 

Erciyesspor’un arkasına sığınacağı hiçbir mazereti yok. Olcay’ın beline sarılan güreşçi gibi yere indiren Caner’in penaltıya itirazı ise, tirajı komik. Erciyesspor ligde kalacaksa herkes taşın altına eline koymalı. 

Teknik Direktör Mehmet Özdilek, iki eli cebinde maç seyretmeyi bırakıp, takımı ateşleyecek hamleler yapmalı. 

Erciyesspor, Özdilek’ten önce de maç kaybediyordu ama mücadele ediyordu. Özdilekle birlikte maça teslim bayrağını çekerek çıkmaya başladı. 

Çıkmadık candan ümit kesilmez. Matematiksel olarak hala ligde kalma şansı en yüksek takım Kayseri Erciyesspor. Fikstür de, rakiplerin Kayseri’ye gelecek olması da Erciyesspor’un avantajı. 
Ama bu avantajı puana çevirmek için maç kazanmak lazım. Maç kazanmak için de koşmak, mücadele etmek, tekmeye kafayı uzatmak, yardımlaşmak, hedefe kilitlenmek lazım. Bunları yapacak kişi ise Mehmet Özdilek..

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Şimdi Değilse Ne Zaman? Puan İyi, Futbol Kötü PUAN İYİ FUTBOL KÖTÜ Mazeret Yok... Tribüne oynarsak kaybederiz İTE KAKA 1 PUAN REZALET... HAZIRLIK MAÇI DA OLSA... HİÇ YOKTAN ‘VAR’ Nazarlık Olsun! Kayserispor Eksildikçe Büyüyor Kayserispor eksildikçe büyüyor Mensah Farkı... Muhteşem Galibiyet... MUHTEŞEM GALİBİYET Artık Vites Yükseltme Zamanı Evdeki Hesap Çarşıya Uymadı! EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI Kayserispor’dan Seriye Devam Kayserispor’dan seriye devam Erciyesspor’a ‘VEFA’ Ligde Her Şey Olabilir... Karaman’ın Karnesi ‘taktirlik’ BİR DOĞRU TÜM YANLIŞLARİ GÖTÜRDÜ Özlemişiz! Nerden Tutsan Elinde Kalır! Nerden tutsan elinde kalır! Bu Çocuk Okumaz! Tek İhtimalli Maç... Malzemeden çalarsanız iyi yemek yapamazsınız... Kritik Dönemeç... Dökme Suyla Değirmen Dömez! Balık Baştan Kokar... SEVİNMELİ Mİ? SADECE YENİLMEDİ!.. Testi Kırılmadan Kayserispor'dan futbol dersi İnadına Kayserispor KAYSERİSPOR UYGUN ADIM ONURLU BERABERLİK TRİBÜNDE DOSTLUK SAHADA REKABET KADİR HAS MABED OLMA YOLUNDA KAYSERİSPOR KARİZMAYI ÇİZDİRDİ ALAYLI MI? MEKTEPLi Mi ? ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKTI KAYSERİ ELİ DEĞMİŞ KS'NİN AYAK SESLERİ ZOR DOSTUM ZOR! TAKIMDA IŞIK VAR SARIIII...KIRMIZIIII... OH BE! RÜYA KÂBUSA DÖNDÜ NEDEN OLMASIN!.. HARAKİRİ YAPTILAR! SÖZÜN BİTTİĞİ YER! KARNE DÜZELECEK! ADIM ADIM... DİRİLİŞ MAÇI! KAYSERİSPOR SÜPER LİG’E AKREDİTE OLDU! İZMİR HAVASI ÇARPMASIN FİNAL MAÇLARI BAŞLADI KAYSERİSPOR UZATTI! YENİLGİYİ HAK ETTİ! BANKO KAYSERİSPOR ŞAMPİYONLUK GELİYOR AKHİSAR’A İLAÇ OLDU KREDİ ERKEN TÜKENDİ! KAYSERİSPOR MEST ETTİ KAYSERİSPOR İKİ KULVARDA DA ZİRVEDE KAYSERİSPOR TERLEMEDEN ÖNCE İYİ MÜCADELE KAYSERİSPOR’UN YEDEKLERİ YETTİ YENİ KAHRAMAN DRENTHE KAYSERİSPOR’DA TEK EKSİK TARAFTAR YANLIŞ ATA BİNERSENİZ DEĞİŞTİRİLİR KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ ŞAPKALAR ÖNE BU MAÇIN MAZERETİ YOK GÜZEL OLAN 3 PUAN ERCİYESSPOR BAĞIRA BAĞIRA GİDİYOR KAZANAMAZSAN KAYBETME KAYSERİSPOR UNUTANLARA HATIRLATTI KÖTÜNÜN İYİSİ ERCİYESSPOR PRANGADAN KURTULDU
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır