menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Karaman’ın Karnesi ‘taktirlik’

Demet ÖZTÜRK
Demet ÖZTÜRK
25 Aralık 2018, Salı
KAYSERİSPOR ilk yarının, diğer deyimle yılın son maçında, Erzurum deplasmanından 1 puanla döndü. 
 
Hikmet Karaman açısından bakıldığında ise 3 maç 7 puan. Sarı kırmızılılar, ilk yarı sonunda topladığı 19 puanla, ikinci yarıya daha umutlu bakmaya başladı. Bir anlamda futbolcular da taraftar da Karaman’la hayat buldu.
 
Kayserispor, Erzurum deplasmanında en iyi ve en formda iki oyuncusundan yoksundu. Lung kurtarışlarıyla, Mensah ise son haftalardaki asist ve golleriyle takımı sırtlayan iki oyuncuydu. 
Ancak Karaman’ın kazandırdığı takım ruhuyla Kayserispor önemli eksiklerine rağmen üstelik öne geçtiği karşılaşmayı da puanla kapatmayı başardı.
 
Kayserispor’un Erzurum deplasmanından puanla dönmesi şüphesiz ki çok önemli. Muammer’in kritik hataları yürekleri ağızlara getirse de, Kayserispor savunması ilk kez bu kadar kon- Karaman’ın karnesi ‘taktirlik’santre ve başarılıydı.
 
Mensah’ın yokluğunda Chery çok etili olamadı. Ama dikkat çeken Bilal’deki form düşüklüğü. Hikmet Karaman’la birlikte tüm futbolcular üstüne koyarak devam ederken, Bilal, sahada ‘serseri mayın’ gibi. Genç futbolcu her ne karar kritik müdahaleler yapsa da oyunda devamlılığı yok. Bilal’in oyunu tek yönlü oynaması, bulunduğu bölgedeki savunma oyuncusunu da yıpratıyor.
 
KARAMAN’LA NE DEĞİŞTİ?
 
Hikmet Karaman, sakatların düzelmesiyle kadro genişliği yakaladı. Ertuğrul Sağlam belki bu anlamda şanssızdı. Ama Kayserispor, Karaman’la direnç kazandı. Saha içinde mücadele etmeye, takım ruhunu sahaya yansıtmaya başladı.
 
Karaman’ın karnesine baktığınızda 3 maç 7 puan şahane.
 
Ama asıl önemli olan, Karaman’la birlikte futbolcuların canlanması. Kadro dışı bırakılan Kana Bıyık’dan, kalece Lung’a, hatta esame listesine adı dahi yazılamayan Asomah Gyan’a kadar, takımda inanılmaz bir canlanma oldu, tribünlere de heyecan geldi. Tecrübeli teknik adamın ufak tefek gibi görünen sihirli dokunuşları futbolcuları kendine getirmeye yetti.
 
Taraftar artık, stada kazanacağına inanarak gidiyor, ya da ekran başında takımını daha keyifle izliyor.
 
Kayserispor tam ritim yakalamışken, ilk yarının sona ermesi iyi olmadı belki. Ama, Hikmet Karaman’ın kendi oyun sistemini futbolculara anlatması ve ikinci yarıda daha diri bir Kayserispor izletmesi adına da önemli. Karaman, lige verilen arada sihirli dokunuşlarına yenilerini ekleyecektir.
 
En büyük düşme adayı gösterilen Kayserispor’un 3 haftalık performansıyla 19 puana ulaşması küçümsenmeyecek bir başarı. Futbolculardan, iyi bir devre arasıyla ikinci yarıda bambaşka bir Kayserispor izleyeceğimizinde sinyallerini aldık. En büyük arzumuz, yeni yıl da, çok daha iyi bir Kayserispor izlemek…

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Önce Yönetim Ligde Kalmalı! Kasımpaşa Yine Uğur Getirsin! Yüzler KÖSELE Olmuş! YAZIKLAR OLSUN!.. Şimdi Değilse Ne Zaman? Puan İyi, Futbol Kötü PUAN İYİ FUTBOL KÖTÜ Mazeret Yok... Tribüne oynarsak kaybederiz İTE KAKA 1 PUAN REZALET... HAZIRLIK MAÇI DA OLSA... HİÇ YOKTAN ‘VAR’ Nazarlık Olsun! Kayserispor Eksildikçe Büyüyor Kayserispor eksildikçe büyüyor Mensah Farkı... Muhteşem Galibiyet... MUHTEŞEM GALİBİYET Artık Vites Yükseltme Zamanı Evdeki Hesap Çarşıya Uymadı! EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI Kayserispor’dan Seriye Devam Kayserispor’dan seriye devam Erciyesspor’a ‘VEFA’ Ligde Her Şey Olabilir... Karaman’ın Karnesi ‘taktirlik’ BİR DOĞRU TÜM YANLIŞLARİ GÖTÜRDÜ Özlemişiz! Nerden Tutsan Elinde Kalır! Nerden tutsan elinde kalır! Bu Çocuk Okumaz! Tek İhtimalli Maç... Malzemeden çalarsanız iyi yemek yapamazsınız... Kritik Dönemeç... Dökme Suyla Değirmen Dömez! Balık Baştan Kokar... SEVİNMELİ Mİ? SADECE YENİLMEDİ!.. Testi Kırılmadan Kayserispor'dan futbol dersi İnadına Kayserispor KAYSERİSPOR UYGUN ADIM ONURLU BERABERLİK TRİBÜNDE DOSTLUK SAHADA REKABET KADİR HAS MABED OLMA YOLUNDA KAYSERİSPOR KARİZMAYI ÇİZDİRDİ ALAYLI MI? MEKTEPLi Mi ? ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKTI KAYSERİ ELİ DEĞMİŞ KS'NİN AYAK SESLERİ ZOR DOSTUM ZOR! TAKIMDA IŞIK VAR SARIIII...KIRMIZIIII... OH BE! RÜYA KÂBUSA DÖNDÜ NEDEN OLMASIN!.. HARAKİRİ YAPTILAR! KARNE DÜZELECEK! ADIM ADIM... DİRİLİŞ MAÇI! KAYSERİSPOR SÜPER LİG’E AKREDİTE OLDU! FİNAL MAÇLARI BAŞLADI KAYSERİSPOR UZATTI! YENİLGİYİ HAK ETTİ! BANKO KAYSERİSPOR ŞAMPİYONLUK GELİYOR AKHİSAR’A İLAÇ OLDU KREDİ ERKEN TÜKENDİ! KAYSERİSPOR MEST ETTİ İKİ LİDER KUPADA TARTIDA KAYSERİSPOR İKİ KULVARDA DA ZİRVEDE KAYSERİSPOR TERLEMEDEN ÖNCE İYİ MÜCADELE KAYSERİSPOR’UN YEDEKLERİ YETTİ YENİ KAHRAMAN DRENTHE KAYSERİSPOR’DA TEK EKSİK TARAFTAR YANLIŞ ATA BİNERSENİZ DEĞİŞTİRİLİR KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ ŞAPKALAR ÖNE KAYSERİSPOR KOLTUĞU BIRAKMAZ BU MAÇIN MAZERETİ YOK GÜZEL OLAN 3 PUAN ERCİYESSPOR BAĞIRA BAĞIRA GİDİYOR KAZANAMAZSAN KAYBETME KAYSERİSPOR UNUTANLARA HATIRLATTI KÖTÜNÜN İYİSİ ERCİYESSPOR PRANGADAN KURTULDU
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır