menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

FİNAL MAÇLARI BAŞLADI

Demet ÖZTÜRK
Demet ÖZTÜRK
06 Mart 2015, Cuma
KAYSERİ Erciyesspor için ligdeki final maçları başladı. Gençlerbirliği maçıyla başla¬yan 12 maçlık final haftaların¬da alınacak puanlar Mavi-si¬yahlıların ligdeki konumunu da belirleyecek. 
Makas daraldı ve ligde kal¬ma adına artık iç sahada puan kaybına tahammül yok. Genç-lerbirliği galibiyeti bu anlamda iyi bir başlangıç olmalı. 

Ligde 23’ncü haftaya gelin¬di. Kayseri Erciyesspor koskoca 22 haftaya sadece 4 galibiyet sığdırabildi. Aldığı 8 beraberlik¬le sorunları hep öteledi. Yenil¬memeyi, yenmekten daha çok önemsedi. 

Oysa 8 beraberlik yerine 4 galibiyet daha alsa bugün ligde çok daha iyi konumda olacak, ligi baskıdan, stresten uzak tamamlayabilecekti. Ama olmadı. 
Ligin boyu kısaldıkça Erci¬yesspor için de galibiyetlerin önemi daha net şekilde ortaya çıktı. 
Mavi-siyahlılar, sıkıntılı sü¬reci toplayacağı puanlarla ça¬buk atlatabilir. Ama bunun için de galibiyet serisine ihtiyacı var. En azından içerde kazanıp, deplasmandan puan getirmek zorunda. 

Beraberlik deplasman maç¬ları için iyi de bundan sonra iç sahada kaybedilen puanların telafisi çok zor.’ İyi oynadık, iyi mücadele ettik ama futbol şansı bizden yana değildi’ söy-lemleri ne yazık ki puan hane¬sine yansımıyor. 

Bu hafta alınacak 3 puan belki Erciyesspor’u ligde bırak¬mayacak. Ama ligde kalmak adına en azından rakiplerle puan farkını kapatacak. Ya da puan farkının açılmasını önle¬yecek. 
Artık tüm takımlar ellerinde kağıt kalem hesap yapıyor. Er¬ciyesspor’un hesapları tutmalı, bu kritik süreci atlatılmalı. 

Kayseri Erciyesspor’un iyi bir kadrosu var. Ancak, şuana kadar mevcut kadronun avan¬tajı sonuçlara yansımadı. 

Zira, Mavi-siyahlı futbolcu¬lar takım olamadı. Takım oldu¬ğu maçları ise zaten kazandı.
 
ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARTMAYA GEREK YOK 

Teknik Direktör Mehmet Özdilek macera aramayı bıra¬kıp, ‘Şapkadan tavşan çıkart¬ma’ sevdasından vazgeçmeli. Mavi-siyahlıların ihtiyacı olan moral motivasyonu yüksek tutmak. Rakip kim olursa olsun sahaya çıkıp, kazanmak için mücadele etmek. 

Gençlerbirliği, Kayseri Erci¬yesspor’a göre daha rahat. Ama onlar da korkulu rüya görme¬mek için Kayseri’ye en azından 1 puan için gelecek. 

MAÇIN ANAHTARI; SABIR 

Saha ve olmasa da seyirci avantajı Erciyesspor’dan yana. Bu maçta iyi futbol değil, iyi mücadele öne çıkacak. 

Kayseri Erciyesspor sabırlı olmak zorunda. Gol gecikirse panik yapmadan, oyun disipli¬ninden kopmadan, gol için ra¬kip kaleye yüklenirken savun¬mayı unutmadan ama kontrolü de abartmadan oynamalı. 

Hepsinden önemlisi 3 puanı rakibinden daha çok istemeli. Bu isteğini de sahaya yansıtma¬lı. Ondan sonrası, futbol şansı.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
RUH YOK... DÖRTTE ALTI... Ucuz mağlubiyet... Paha biçilmez 3 puan Geri sayım başladı Pandemi ve Süper Lig... Olabilecek en kötü senaryo Düş-me-ye-ce-ğiz! Final maçları Son kararınız mı? Evde kalmak yaramamış! Papatya falı... Sağlık mı? Hadi ordan… Hollanda modeli Riske değer mi? Taraftar olmazsa oynanmasın... BU VEBAL KİMİN? FİŞİ KASIMPAŞA ÇEKTİ Kasımpaşa Yine Uğur Getirsin! Yüzler KÖSELE Olmuş! YAZIKLAR OLSUN!.. Şimdi Değilse Ne Zaman? Puan İyi, Futbol Kötü PUAN İYİ FUTBOL KÖTÜ Mazeret Yok... Tribüne oynarsak kaybederiz İTE KAKA 1 PUAN REZALET... HAZIRLIK MAÇI DA OLSA... HİÇ YOKTAN ‘VAR’ Nazarlık Olsun! Kayserispor Eksildikçe Büyüyor Kayserispor eksildikçe büyüyor Mensah Farkı... Muhteşem Galibiyet... MUHTEŞEM GALİBİYET Artık Vites Yükseltme Zamanı Evdeki Hesap Çarşıya Uymadı! EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI Kayserispor’dan Seriye Devam Kayserispor’dan seriye devam Erciyesspor’a ‘VEFA’ Ligde Her Şey Olabilir... Karaman’ın Karnesi ‘taktirlik’ BİR DOĞRU TÜM YANLIŞLARİ GÖTÜRDÜ Özlemişiz! Nerden Tutsan Elinde Kalır! Nerden tutsan elinde kalır! Bu Çocuk Okumaz! Tek İhtimalli Maç... Malzemeden çalarsanız iyi yemek yapamazsınız... Kritik Dönemeç... Dökme Suyla Değirmen Dömez! Balık Baştan Kokar... SEVİNMELİ Mİ? SADECE YENİLMEDİ!.. Testi Kırılmadan Kayserispor'dan futbol dersi İnadına Kayserispor KAYSERİSPOR UYGUN ADIM ONURLU BERABERLİK TRİBÜNDE DOSTLUK SAHADA REKABET KADİR HAS MABED OLMA YOLUNDA KAYSERİSPOR KARİZMAYI ÇİZDİRDİ ALAYLI MI? MEKTEPLi Mi ? ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKTI KAYSERİ ELİ DEĞMİŞ KS'NİN AYAK SESLERİ TAKIMDA IŞIK VAR SARIIII...KIRMIZIIII... OH BE! RÜYA KÂBUSA DÖNDÜ İĞNEYİ KAYSERİSPOR’A HARAKİRİ YAPTILAR! KARNE DÜZELECEK! ADIM ADIM... DİRİLİŞ MAÇI! KAYSERİSPOR SÜPER LİG’E AKREDİTE OLDU! İZMİR HAVASI ÇARPMASIN FİNAL MAÇLARI BAŞLADI KAYSERİSPOR UZATTI! YENİLGİYİ HAK ETTİ! BANKO KAYSERİSPOR ŞAMPİYONLUK GELİYOR AKHİSAR’A İLAÇ OLDU KREDİ ERKEN TÜKENDİ! KAYSERİSPOR MEST ETTİ İKİ LİDER KUPADA TARTIDA KAYSERİSPOR İKİ KULVARDA DA ZİRVEDE KAYSERİSPOR TERLEMEDEN ÖNCE İYİ MÜCADELE KAYSERİSPOR’UN YEDEKLERİ YETTİ YENİ KAHRAMAN DRENTHE KAYSERİSPOR’DA TEK EKSİK TARAFTAR YANLIŞ ATA BİNERSENİZ DEĞİŞTİRİLİR KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ ŞAPKALAR ÖNE KAYSERİSPOR KOLTUĞU BIRAKMAZ BU MAÇIN MAZERETİ YOK GÜZEL OLAN 3 PUAN ERCİYESSPOR BAĞIRA BAĞIRA GİDİYOR BEŞ GÜNDE İKİ ÜNVAN SİL KAZANAMAZSAN KAYBETME KAYSERİSPOR UNUTANLARA HATIRLATTI KÖTÜNÜN İYİSİ ERCİYESSPOR PRANGADAN KURTULDU
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır