menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Dökme Suyla Değirmen Dömez!

Demet ÖZTÜRK
Demet ÖZTÜRK
18 Ekim 2018, Perşembe
KAYSERİSPOR ligde sancılı bir süreçten geçerken yönetim bazında da yeniden kazan kaynamaya başladı. 
 
Ekonomik sorunlarla baş edemeyen yönetim kurulu verilen sözler de yerine getirilmeyince seçimli genel kurul kararı aldı. Sorunları çözmek yerine "sümen altı" etmek ve bir süre görmezden gelmek, ancak birkaç ay zaman kazandırdı.
 
Bir kez daha görüldü ki dökme suyla değirmen dönmez.
 
Ekonomik sorunlara kalıcı çözüm bulmak yerine sorunu ötelemek, Kayserispor’a sadece zaman kaybettirdi. Hatırlayınız; önceki Başkan Recep Mamur da, verilen sözlerin tutulmadığını belirtip defalarca genel kurul kararı almıştı.
 
Hatta gıyabında başkan seçilmiş kerhen görevini sürdürmüştü.
 
Şimdi aynı şeyleri mevcut başkan Erol Bedir dillendirmeye başladı. Bedir ve yönetim kuruluna görev tevdi edilirken mutlaka ki destek sözü de verildi.
 
İlk yıl rüzgarı arkasına alan ve ligde kalmayı başaran Bedir ve yönetim kurulu, ardından başarılı sayılacak bir sezonu geride bıraktı.
 
Ancak verilen sözler de her zaman olduğu gibi unutuldu. İşler iyi giderken vitrine çıkan, pastadan pay alan çok olur. Ancak işler kötü gitmeye başlayınca oturulup karşılıklı suçlu aranır.
 
Kayserispor’da bu yıl işler iyi gitmiyor. Sarı kırmızılılar her nekadar sezona iyi başlasa da en azından şuan için hedefinin çok gerisinde. Bir de buna ekonomik zorluklar eklenince alışılagelmiş genel kurul kararı yeniden önümüze çıktı.
 
Tüm kulüpler ekonomik zorluklarla yoluna devam ediyor.
 
Sezon başında birçok kulüp borçlar nedeniyle ya transfer yapamadı ya da transfer ettiği futbolcuların lisansını çıkartamadı.
 
Kayserispor’da ise sorunlar çözülmedi sadece sümen altı edildi, görmezden gelindi.
 
Ama, Başkan Erol Bedir’in dediği gibi vaatler yerine getirilmeyince yeniden genel kurul kararı ve yeni bir krizle karşı karşıya kaldık. Eminim ki kentin ileri gelenleri Kayserispor’un başkansız kalmasına izin vermeyecektir. Ve yine eminim ki kısa vadeli çözümler üretilip sezon tamamlanacaktır.
 
Ama yaşanan süreç ve sorunlar, teknik kadroyu da, futbolcuları da olumsuz etkileyecek.
 
Hiçbir teknik adam ya da futbolcu belirsizlikler için de yol almak istemez. O zaman, ya kulübe sürekli para akışı sağlayacak yeni kaynaklar bulunmalı.
 
Ya da siyasetçi mantığıyla tutulmayacak sözler verilmemeli.
 
Taraftar her yıl aynı endişeyi yaşamaktan bıktı.
 
Hep söyleriz, Kayserispor bu şehrin tek sosyal aktivitesi.
 
Taraftar yeniden stada gelmeye başlamışken, tribünler yeniden canlanmışken gereken yapılmalı. Bu taraftarı da stattan kaçırmayın.
 
Şehri yönetenlerin, amaçlarının şehre hizmet olduğunu söyleyenlerin taşın altına elini koyma zamanı. Tutun verdiğiniz sözleri.
 
Bu kez sorunları ötelemektense kalıcı bir çözüm arayışına gidin.
 
Yoksa Kayserispor bir ileri, iki geri gider. Bu takım yönetim krizi nedeniyle küme düşerse bir daha süper ligi göremez. Şimdi
 
Kayserispor’a destek çıkma zamanı. Ama sözde değil gerçekten.
 
Hem taraftarın, hem teknik kadro ve futbolcuların kafasını rahatlatacak açıklamalar bekliyoruz.
 
Yoksa yeni kriz kapıda. Defalarca izlediğimiz film, bu kez mutlu sonla bitsin.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
RUH YOK... DÖRTTE ALTI... Ucuz mağlubiyet... Paha biçilmez 3 puan Geri sayım başladı Pandemi ve Süper Lig... Olabilecek en kötü senaryo Düş-me-ye-ce-ğiz! Final maçları Son kararınız mı? Evde kalmak yaramamış! Papatya falı... Sağlık mı? Hadi ordan… Hollanda modeli Riske değer mi? Taraftar olmazsa oynanmasın... BU VEBAL KİMİN? FİŞİ KASIMPAŞA ÇEKTİ Kasımpaşa Yine Uğur Getirsin! Yüzler KÖSELE Olmuş! YAZIKLAR OLSUN!.. Şimdi Değilse Ne Zaman? Puan İyi, Futbol Kötü PUAN İYİ FUTBOL KÖTÜ Mazeret Yok... Tribüne oynarsak kaybederiz İTE KAKA 1 PUAN REZALET... HAZIRLIK MAÇI DA OLSA... HİÇ YOKTAN ‘VAR’ Nazarlık Olsun! Kayserispor Eksildikçe Büyüyor Kayserispor eksildikçe büyüyor Mensah Farkı... Muhteşem Galibiyet... MUHTEŞEM GALİBİYET Artık Vites Yükseltme Zamanı Evdeki Hesap Çarşıya Uymadı! EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI Kayserispor’dan Seriye Devam Kayserispor’dan seriye devam Erciyesspor’a ‘VEFA’ Ligde Her Şey Olabilir... Karaman’ın Karnesi ‘taktirlik’ BİR DOĞRU TÜM YANLIŞLARİ GÖTÜRDÜ Özlemişiz! Nerden Tutsan Elinde Kalır! Nerden tutsan elinde kalır! Bu Çocuk Okumaz! Tek İhtimalli Maç... Malzemeden çalarsanız iyi yemek yapamazsınız... Kritik Dönemeç... Dökme Suyla Değirmen Dömez! Balık Baştan Kokar... SEVİNMELİ Mİ? SADECE YENİLMEDİ!.. Testi Kırılmadan Kayserispor'dan futbol dersi İnadına Kayserispor KAYSERİSPOR UYGUN ADIM ONURLU BERABERLİK TRİBÜNDE DOSTLUK SAHADA REKABET KADİR HAS MABED OLMA YOLUNDA KAYSERİSPOR KARİZMAYI ÇİZDİRDİ ALAYLI MI? MEKTEPLi Mi ? ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKTI KAYSERİ ELİ DEĞMİŞ KS'NİN AYAK SESLERİ TAKIMDA IŞIK VAR SARIIII...KIRMIZIIII... OH BE! RÜYA KÂBUSA DÖNDÜ İĞNEYİ KAYSERİSPOR’A HARAKİRİ YAPTILAR! KARNE DÜZELECEK! ADIM ADIM... DİRİLİŞ MAÇI! KAYSERİSPOR SÜPER LİG’E AKREDİTE OLDU! İZMİR HAVASI ÇARPMASIN FİNAL MAÇLARI BAŞLADI KAYSERİSPOR UZATTI! YENİLGİYİ HAK ETTİ! BANKO KAYSERİSPOR ŞAMPİYONLUK GELİYOR AKHİSAR’A İLAÇ OLDU KREDİ ERKEN TÜKENDİ! KAYSERİSPOR MEST ETTİ İKİ LİDER KUPADA TARTIDA KAYSERİSPOR İKİ KULVARDA DA ZİRVEDE KAYSERİSPOR TERLEMEDEN ÖNCE İYİ MÜCADELE KAYSERİSPOR’UN YEDEKLERİ YETTİ YENİ KAHRAMAN DRENTHE KAYSERİSPOR’DA TEK EKSİK TARAFTAR YANLIŞ ATA BİNERSENİZ DEĞİŞTİRİLİR KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ ŞAPKALAR ÖNE KAYSERİSPOR KOLTUĞU BIRAKMAZ BU MAÇIN MAZERETİ YOK GÜZEL OLAN 3 PUAN ERCİYESSPOR BAĞIRA BAĞIRA GİDİYOR BEŞ GÜNDE İKİ ÜNVAN SİL KAZANAMAZSAN KAYBETME KAYSERİSPOR UNUTANLARA HATIRLATTI KÖTÜNÜN İYİSİ ERCİYESSPOR PRANGADAN KURTULDU
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır