menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Bu Çocuk Okumaz!

Demet ÖZTÜRK
Demet ÖZTÜRK
13 Kasım 2018, Salı
KAYSERİSPOR futbol olarak her hafta biraz daha geriye gidiyor. Bir çocuk önce emekler, sonra yürür, sonra da koşar. Sarı-kırmızılı futbolcular bir türlü emekleyemiyor. Biz onların koşmasını bekliyoruz.
 
Galatasaray önündeki Kayserispor’da neyi, kimi eleştireceksiniz ki? Nerden tutsanız elinizde kalır. İlk golde hatası olan kaleci Muammer’i mi? Kırmızı kart görmek için çırpınan Lopes’i mi, sürekli çıkarken top kaybeden Atila’yı mı, ikili mücadelelerden kaçan Şamil’i mi?, orta sahada üst üste 3 pas yapamayan Rotman, Chery ya da Mensah’ı mı?
 
Yoksa hatalı pas tercihleri ve top kayıplarıyla saç baş yolduran Bilal’i mi?
Büyük takımlara karşı oynayan tüm futbolcular sahaya artı bir motivasyonla çıkar.
 
Biz de Galatasaray maçında daha farklı bir Kayserispor bekledik.
Kazanamasalar bile rakipten daha çok koşmalarını, daha çok mücadele etmelerini umduk. Bir takım koskoca 90 dakikaya tek pozisyon sığdıramaz mı?
Koskoca 90 dakika bitti, Kayserispor adına akılda kalan tek pozisyon yok.
Avrupa’da gruptan çıkma şansını kaybetmiş, ligde takımının yarısı cezalı duruma düşen Galatasaray, Kayserispor için bulunmaz fırsattı.
 
Tabi bu tribünlerin düşüncesi. Maç başlayınca görüldü ki, futbolcular aynı inançta değil.
 
Kayserispor, Galatasaray’a ilk kez yenilmiyor. Kendi sahasında da olsa bu yenilgi kimse için sürpriz değil.
 
Ama kimsenin bu kadar kötü mücadele etmeye hakkı yok. Kötü oynayabilirsiniz.
 
Formsuz olabilirsiniz. Ama tribünleri dolduran binlerce taraftarın karşısında bu kadar isteksiz, ruhsuz, mücadeleden uzak futbol sergileyemezsiniz.
Kayserispor dışında hangi takım olsa Galatasaray’ı eli boş gönderirdi.
Fakat bu kadar kötü Galatasaray’dan 3 yiyen Kayserispor rakibe ilaç oldu.Koskoca 12 hafta geride kaldı. Kazanılan 3 maç var.
 
Galibiyet hasreti devam eden Kayserispor yediği basit gollerle de yazmaya dilim varmıyor ama averaj takımı oldu. Rakipler yarım pozisyonla bile kalemizde gol bulur oldu.
 
Dost acı söyler; Bu kadar basit top kayıpları olur, oyunu bu kadar geniş alana yayarsanız daha çok gol yersiniz.
 
Pas yapmazsanız, yardımlaşmazsanız, oyunu kanatlara taşımazsanız daha çok maçı pozisyon dahi bulamadan noktalarsınız.
Kayserispor, yüksek bütçeli bir takım değil.
 
Tamam çok yetenekli ya da kaliteli ayaklara da sahip değil. Ama bu koşmamaları ya da mücadele etmemelerine mazeret olamaz. Ki lige başlayan da aynı takımdı.
 
Özet olarak, Galatasaray öne geçtiğinde bile Kayserisporlu futbolcuların yan ve geriye paslarla oyunu soğutmasını anlamak imkansız. Galatasaray karşısındaki Kayserispor berbattı, oynadıkları futbol rezaletti. Bitiş düdüğüyle birlikte Galatasaraylı futbolculardan forma kapma yarışına girmeleri her şeyden önce taraftara ve sırtlarındaki Kayserispor formasına saygısızlıktı.
 
Teşhisi doğru koyup tedaviye hemen başlamazsanız, bu milli ara da kurtarmaz. Ve görünen o ki bu çocuk okumaz hoca!

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Önce Yönetim Ligde Kalmalı! Kasımpaşa Yine Uğur Getirsin! Yüzler KÖSELE Olmuş! YAZIKLAR OLSUN!.. Şimdi Değilse Ne Zaman? Puan İyi, Futbol Kötü PUAN İYİ FUTBOL KÖTÜ Mazeret Yok... Tribüne oynarsak kaybederiz İTE KAKA 1 PUAN REZALET... HAZIRLIK MAÇI DA OLSA... HİÇ YOKTAN ‘VAR’ Nazarlık Olsun! Kayserispor Eksildikçe Büyüyor Kayserispor eksildikçe büyüyor Mensah Farkı... Muhteşem Galibiyet... MUHTEŞEM GALİBİYET Artık Vites Yükseltme Zamanı Evdeki Hesap Çarşıya Uymadı! EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI Kayserispor’dan Seriye Devam Kayserispor’dan seriye devam Erciyesspor’a ‘VEFA’ Ligde Her Şey Olabilir... Karaman’ın Karnesi ‘taktirlik’ BİR DOĞRU TÜM YANLIŞLARİ GÖTÜRDÜ Özlemişiz! Nerden Tutsan Elinde Kalır! Nerden tutsan elinde kalır! Bu Çocuk Okumaz! Tek İhtimalli Maç... Malzemeden çalarsanız iyi yemek yapamazsınız... Kritik Dönemeç... Dökme Suyla Değirmen Dömez! Balık Baştan Kokar... SEVİNMELİ Mİ? SADECE YENİLMEDİ!.. Testi Kırılmadan Kayserispor'dan futbol dersi İnadına Kayserispor KAYSERİSPOR UYGUN ADIM ONURLU BERABERLİK TRİBÜNDE DOSTLUK SAHADA REKABET KADİR HAS MABED OLMA YOLUNDA KAYSERİSPOR KARİZMAYI ÇİZDİRDİ ALAYLI MI? MEKTEPLi Mi ? ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKTI KAYSERİ ELİ DEĞMİŞ KS'NİN AYAK SESLERİ ZOR DOSTUM ZOR! TAKIMDA IŞIK VAR SARIIII...KIRMIZIIII... OH BE! RÜYA KÂBUSA DÖNDÜ NEDEN OLMASIN!.. HARAKİRİ YAPTILAR! KARNE DÜZELECEK! ADIM ADIM... DİRİLİŞ MAÇI! KAYSERİSPOR SÜPER LİG’E AKREDİTE OLDU! FİNAL MAÇLARI BAŞLADI KAYSERİSPOR UZATTI! YENİLGİYİ HAK ETTİ! BANKO KAYSERİSPOR ŞAMPİYONLUK GELİYOR AKHİSAR’A İLAÇ OLDU KREDİ ERKEN TÜKENDİ! KAYSERİSPOR MEST ETTİ İKİ LİDER KUPADA TARTIDA KAYSERİSPOR İKİ KULVARDA DA ZİRVEDE KAYSERİSPOR TERLEMEDEN ÖNCE İYİ MÜCADELE KAYSERİSPOR’UN YEDEKLERİ YETTİ YENİ KAHRAMAN DRENTHE KAYSERİSPOR’DA TEK EKSİK TARAFTAR YANLIŞ ATA BİNERSENİZ DEĞİŞTİRİLİR KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ ŞAPKALAR ÖNE KAYSERİSPOR KOLTUĞU BIRAKMAZ BU MAÇIN MAZERETİ YOK GÜZEL OLAN 3 PUAN ERCİYESSPOR BAĞIRA BAĞIRA GİDİYOR KAZANAMAZSAN KAYBETME KAYSERİSPOR UNUTANLARA HATIRLATTI KÖTÜNÜN İYİSİ ERCİYESSPOR PRANGADAN KURTULDU
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır