menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

SİYASET DE SAMİMİYET

Cemil Görücü
Cemil Görücü
26 Mayıs 2022, Perşembe

Ali Babacan ODTÜ de kendi bölümünde okudu ve birinciliği olan zeki bir öğrenciydi.

Siyasete girdikten sonra. AKParti kimliği ile mezun olduğu okula gittiğinde yuhalandı, istenmedi.

Başarılı olmak , üstün olmak, zeki olmak,yakışıklı olmak, çoğunluğun tercihi olmuyormuş. Çoğunluğun dünya anlayışı ne ise , aynı anlayışta ama fakir olsan da içlerinde olmana engel değilmiş.

Peki; içlerine girdiğinde kabul edilen, Görevlerin en zor olanı kendisine  güvenilerek verilen. Sayılan, sevilen, Akpartide yuhalanmayan bu zeki öğrenci. AKParti teşkilatından neden koptu.

Okuduğu okulunda İstenmeyen konumda olduğunda üzüldüğümüz,

AKParti de baş üstünde tutulan ve kritik görevler verilen sayın Babacan’ın kendisinin,  AKParti teşkilatını istememesi neden?.

Dünya görüşü mü?, vazife taksimi mi?, Ne oldu da kendisine ODTÜ de  yapılanı, AKParti de beraber yola çıktıklarına reva gördü.

Danışmanları mı, ağabeyleri mi yanılttı?. Sayın Erdoğanın, Kardeşim diyerek makamların en üstünü cumhurbaşkanlığına layık gördüğü Abdullah Gül ile yakın olması mı?. Yapamadığı, alamadığı, söyleyemediği ne vardı?, hangi engele takıldı da kendisine kucak açan , seven , sayan AKParti teşkilatından koptu?.

Yuvarlak masalara yakışmayan, Dünya görüşleri zıt, Saf olmada bile yan yana gelme ihtimali zayıf kişilere takılarak neden kendisini samimi dostlarından dışladı.

Ben, siyasete AKParti ile  girdim.  yanlış kişiler gördüm, tanıdım, Fakat hiçbir zaman Partimden ve davamdan ayrılmak istemedim.

Siyaset ile uğraşan, geriye bakıldığında dümdüz bir iz bırakmalı. Menfaatler için daldan dala atlamamalı. Bizim AKParti içerisinde karşısına çıktığımız, mücadele ettiğimiz kişiler şimdi AKPartiyi terk etmiş durumdalar. Biz ise Partimizi hiçbir zaman terk etmek için çabalamadık. Başka partilerden transfer teklifleri geldi. Yola çıktığımız ve bize güvenen, inanan insanları terk etmedik. Dik duruşumuz doğruluğumuzdan kaynaklandı, bugün siyasi duruşumuzu takdir edenler , partimize verdiğimiz fedakarlıkları görenler, haksızlığa uğradığımızı ve rabbimin gördüğünü takdir ile dile getiriyorlar.

Karşımıza aldığımız siyasetçiler ya yurtdışına kaçtı,ya da AKParti teşkilatında kendilerinin samimiyetsizliğinden dolayı uzaklaştı. Biz menfaat için asla pazarlık yapmadık. Pazarlık yapmak isteyenlere de gereken cevabı verdik. Müfettiş olarak kayseri’ye gelen, aldığı hediye pastırmaların hatırı ile samimi çalışanları hiçe sayan, yanlış ve yanlı raporlar yazan ve hediyeleri ile Ankara’ya dönen bir partili, Şimdi partiden uzaklaştırılmış ve gerçek yüzü ortaya çıkan kişiler olarak vagonlardan atılmış, yağ fabrikalarını işletmeleri için Balıkesire gönderilmiştir.

Siyaset de her zaman şiarımız Peygamber efendimizin siyaset anlayışı olmuştur.

Çok fedakârlıklar yaptık, çalıştık. Hatta; eşi ile bu teşkilata hizmet eden, en çok zaman ayıran partili olduk. Yolumuz doğruluk oldu, Gayretimiz samimiyet.

Siyaset meydanında net olmak, kaybettirmiş gibi görünse de gerçekler ortaya çıktığında doğru insan olduğun anlaşılacaktır, anlaşılmaktadır.

Millet için samimi olmak, gönüllü olarak  20 yıl yılmadan çalışmak, fedakarlıkta seni değiştirmiyorsa,Değişenlerin değişkenliği asla kazanç olmamıştır.

Biz terk eden olmadık, Bizi uzak tutmak isteyenler, her gün, hak edenlere vermedikleri, hak etmeyenlere peşkeş çektikleri haksızlıkların ızdırap’ını yaşarken, biz onların karşısında başımız dik olarak duracağız.

Siyaset de Samimiyet: asalet, maharet ve gayret dir.

Rabbim doğru yoldan ayırmasın.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
SİYASET DE SAMİMİYET KENDİ MUHASEBEMİZİ YAPABİLİYOR MUYUZ? KAYMEK NE DEMEK ? Çerkez asıllı ünlü İslam alimi Cevdet Said Dr MEMDUH BÜYÜKKILIÇ-2021 ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDE BİR PROFESÖR ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDE BİR PROFESÖR MİLLİ EĞİTİM BAKANI ve FIRÇASI! KAFİR DİYEN DİL ! KONUŞMAK LAZIM! Çanakkale Ruhu 40 yıllık dostluk ÜVEYS EL-KARANİ ve KEMAL AKIL MUHAMED EMİN SARAÇ HOCA PALANCIOĞLU ve CENNET BİR BALIK HİKAYESİ MÜMİN UYARMALI MI? BAĞIMLILARA BAĞIMLIYIZ ADINI DAĞLARA YAZDIM ŞEHİDİM Siyasetçi kimdir! ANA DOLU HAKKANİYET BİR BELEDİYE BAŞKANI VARMIŞ RUS GAZETECİ’NİN SORUSU.! BU GÜN NE YAPTIN ! ÖYLE DER! DAYANAN ADAM! DEDİ Kİ! VAH, VAH. AFFEDEBİLMEK ASGARİ ÜCRET mi ? İNSANİ ÜCRET mi? BABA GÜÇ DEMEK DEPREM MEYDANI KAYSERİ İÇİN NE İSTEDİM ANACIM! ÇERKES KALPAĞI YED-İ EMİN TARİHE NOT DÜŞMEK.. GÖR DEMEDEN... KOMŞU KOMŞU HUU!... KARŞILAŞMA ANI.... KÖY DOLMUŞU... SON NEFES! ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI UYARMIŞTIM! SABOTAJ OLASILIĞI VAR BİR ÇERKES GENCİNİN YAKARIŞI... TÜRKİYE BÜYÜK DEVLET EŞ DOST PRENSİBİ LİYAKATLI OLMAK... Köyümün Yağmurları.... BESLE KARGAYI, OYSUN GÖZÜNÜ... SAĞLIK İÇİN SABIR... AHESTE AHESTE SİYASET ISINIYOR FELAKETLER FELAKETLER AK Parti’de İlk Kongre... AK Parti’de İlk Kongre... VİRA BİSMİLLAH.
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır