menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ve FIRÇASI!

Cemil Görücü
Cemil Görücü
15 Ocak 2022, Cumartesi

Büyüklerimizden her zaman işittiğimiz. “Bir işe, yola koyulacağınız zaman sağ adımınız ile Bismillah diyerek başlayın” olmuştur.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, görevine sağ adımı ile başlayamadı.

Her insan tabiatı gereği hata yapabilir.

Diğer taraftan, Urfa milli eğitim müdürü azar sebebi olan “İstediniz de mi vermedik?” sorusuna karşılık, Sayın Bakanın önüne , Eksiklikler ile ilgili gayret ve taleplerini Bakanlığına ulaştırdığını gösterecek dilekçeler koyabilmeliydi.

“ Ben uğraştım siz vermediniz” diyebilmiş olmalıydı.

İl Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü Çocukların, Belediye Başkanı ve Milletvekillerinin yanında baş eğdirecek sessizlikte azarlamak hoş olmadı, kötü bir başlangıç oldu. Ailesi, Çocukları olan müdürler, Devletin verdiği Bakanlık makamı ile bu kadar küçük düşürülmemeliydi.

Bu çocukları niye mağdur ediyorsunuz?. Sorusunu soran . Sayın Bakan göreve yeni başlamasına rağmen.

Tüm okulların sorunlarını, İl, İlçe Milli Eğitim Müdürleri yazılı olarak talep bombardımanına tutmalı ki. Diğer meslektaşları ne şartlarda mesleklerini icra ettiklerini göstermiş olabilsinler.

Okullarda; Öğretmenlerin, öğrencilere bırak fiske atmayı, azarlamalarına dahi tahammül edemeyen velilerin olduğu günümüzde. Okullarımızın fiziki ve hizmet açısından eksiklikleri. Fedakâr müdürlerin hayırseverlerden dilenmeleri neticesinde çözüm bulmaktadır.

Sayın Bakan göreve başlamadan önce Bakanlıktan talep edilen isteklere ne dereceye kadar cevap verilebilindiği ve genel sorunların neler olduğu konusunda brifing almalıydı.

Çocuk yetiştiren, Çocuk büyüten, Müdür dediğiniz kişilere çocukların yanında fırça atmak, baş eğdirmek. 19 yıldır iyi bir seviyeye gelemeyen Milli Eğitim Bakanlığı görevine, Eğitimi düzeltmesi için getirilen yeni Bakan.

Ahlak dersinde kalmış, İzan dersinde tökezlemiş, Vicdan dersinde sıfır çekmiştir.

LİYAKAT DEDİĞİMİZ BU DEĞİL . BUNUN ADI  HAVA AT ! ,  FIRÇA AT !.

Sağ adım ile başlayamadı göreve.

Olmadı. İyi bir başlangıç olmadı..

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KENDİ MUHASEBEMİZİ YAPABİLİYOR MUYUZ? KAYMEK NE DEMEK ? Çerkez asıllı ünlü İslam alimi Cevdet Said Dr MEMDUH BÜYÜKKILIÇ-2021 ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDE BİR PROFESÖR ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDE BİR PROFESÖR MİLLİ EĞİTİM BAKANI ve FIRÇASI! KAFİR DİYEN DİL ! KONUŞMAK LAZIM! Çanakkale Ruhu 40 yıllık dostluk ÜVEYS EL-KARANİ ve KEMAL AKIL MUHAMED EMİN SARAÇ HOCA PALANCIOĞLU ve CENNET BİR BALIK HİKAYESİ MÜMİN UYARMALI MI? BAĞIMLILARA BAĞIMLIYIZ ADINI DAĞLARA YAZDIM ŞEHİDİM Siyasetçi kimdir! ANA DOLU HAKKANİYET BİR BELEDİYE BAŞKANI VARMIŞ RUS GAZETECİ’NİN SORUSU.! BU GÜN NE YAPTIN ! ÖYLE DER! DAYANAN ADAM! DEDİ Kİ! VAH, VAH. AFFEDEBİLMEK ASGARİ ÜCRET mi ? İNSANİ ÜCRET mi? BABA GÜÇ DEMEK DEPREM MEYDANI KAYSERİ İÇİN NE İSTEDİM ANACIM! ÇERKES KALPAĞI YED-İ EMİN TARİHE NOT DÜŞMEK.. GÖR DEMEDEN... KOMŞU KOMŞU HUU!... KARŞILAŞMA ANI.... KÖY DOLMUŞU... SON NEFES! ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI UYARMIŞTIM! SABOTAJ OLASILIĞI VAR BİR ÇERKES GENCİNİN YAKARIŞI... TÜRKİYE BÜYÜK DEVLET EŞ DOST PRENSİBİ LİYAKATLI OLMAK... Köyümün Yağmurları.... BESLE KARGAYI, OYSUN GÖZÜNÜ... SAĞLIK İÇİN SABIR... AHESTE AHESTE SİYASET ISINIYOR FELAKETLER FELAKETLER AK Parti’de İlk Kongre... AK Parti’de İlk Kongre... VİRA BİSMİLLAH.
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır