menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

BESLE KARGAYI, OYSUN GÖZÜNÜ...

Cemil Görücü
Cemil Görücü
22 Eylül 2020, Salı
DONANIM ve yazılım sektöründe dışa bağımlı olduğumuz dönem geride kaldı. Çok kaliteli ürünler üretebiliyoruz.
Dünyanın en iyi yazılım firmalarında yapılan yazılımlar artık Türkiye’de  rahatlıkla yazılabiliyor. 
Bu yazılımlar güncel olup dünya ile aynı versiyonu taşıyabiliyor.
Her kaliteli yazılım için aynı kalitede donanım konusunda iyi ve başarılı bir partneriniz de varsa, işte o zaman Dünya ile rekabet imkânı doğmuş olur.
Türkiye’de bugüne kadar imkânsızlıklar ile çok zor şartlarda kurulan firmalar oldu.
2000’li yıllarda bağımlı olduğumuz ülkeler şimdilerde yazılım firmalarımızı hem rakip olmasınlar diyerek hem de büyük bedeller ödeyerek satın almaya başladılar. 
Türkiye’de yazılım ve donanım ürünlerine yabancıların talip olması bu açıdan önemlidir.
Cuma günü Gönüllü Kültür Kuruluşları Dernek Başkanı Ahmet Taş ve STK temsilcileri “İHANET KABUL EDİLEMEZ” diyerek kukla Arap yönetimlerinden Birleşik Arap Emirliği ve Bahreyn’in ihanet anlaşmalarını haklı olarak kınadılar.
İsrail ve A.B.D kuklası bu ülkelerin Filistin halkının öz vatanında yaptıkları zulmü bildikleri halde işbirlikçi olduklarını hepimiz biliyoruz.
Peki; inancımızın kabul etmediği, ihanet eden, Osmanlı’yı sırtından hançerleyen bu ülkelerden Birleşik Arap Emirliği firmasını neden ekonomik olarak, Türkiye’de en büyük olacak seviyeye getiriyor destekliyoruz ve bunu da kurumlar vasıtası ile yapıyoruz.
İngiliz sermayesi ile kurulan, merkezini B.A.E olarak gösteren firma Türkiye devletinin önemli kurumlarının en önemli verilerini saklıyor, kaydediyor, belki de kullanıyor.
Yerli firmalarımız,veri bankalarımız var. Bu satılmışlara ihtiyacımız olmadığı halde neden kimse önce kendi öz malımız öz sermayemiz diye öncülük yapmıyor. Yerli firmalar ile çalışmıyor.
Çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğrenci servislerinden, banka zırhlı araçlarına, tüm illerimizde ambulanslardan, komuta merkezlerine kadar.
Her sektörde iş yapan, 35.000’den fazla müşterisi olan bütün operasyonunu kamu kuruluşları, büyük organizasyonlar, özel güvenlik içerikli amaçlı gerçekleştiren.
Elde ettiği gelirin hatırı sayılır kısmını Türkiye’den elde eden B.A.E firması.
Eğer bugün Sağlık Bakanlığı, Gümrük Müsteşarlığı, Orman Bakanlığı, Bankalar, büyük özel şirketler hizmet alıyorsa.
Sırtımızdan hançerleyen bu anlayışın oyunlarına gelmemeliyiz.
İngiliz mantığının, B.A.E gibi Müslüman bölgede kurduğu firma vasıtası ile aynı inanç gösterişi yaparak öz sermayemizi ve verilerimizi toplamasına müsaade etmemeliyiz.
Reel sektörde en güçlü firmalar ile çalışan, gemi, kuyumculuk, kargo şirketleri, takip edilebilen her şeyden ya da takip edilmesi gereken her şeyi takip eden, verileri elinde tutan konumda olan bir firma ve bu firma İngiliz kontrolünde Birleşik Arap Emirliği adresli.
Gönüllü Teşekküllerin bugün protesto ettiği  anlayış, nasıl Müslüman camiayı düşünmeden, Filistinli Müslümanları anlamadan, ecnebi ile işbirliği yapıyorsa, yarın da aynı sıkıntıyı bizlere yaşatacaktır.
Vaktinde biz bu kargayı besledik. Dikkat edelim gözümüzü oymasın.
Allah milletimizi, memleketimizi hain anlayışlardan korusun.
Uyarması bizden.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KENDİ MUHASEBEMİZİ YAPABİLİYOR MUYUZ? KAYMEK NE DEMEK ? Çerkez asıllı ünlü İslam alimi Cevdet Said Dr MEMDUH BÜYÜKKILIÇ-2021 ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDE BİR PROFESÖR ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDE BİR PROFESÖR MİLLİ EĞİTİM BAKANI ve FIRÇASI! KAFİR DİYEN DİL ! KONUŞMAK LAZIM! Çanakkale Ruhu 40 yıllık dostluk ÜVEYS EL-KARANİ ve KEMAL AKIL MUHAMED EMİN SARAÇ HOCA PALANCIOĞLU ve CENNET BİR BALIK HİKAYESİ MÜMİN UYARMALI MI? BAĞIMLILARA BAĞIMLIYIZ ADINI DAĞLARA YAZDIM ŞEHİDİM Siyasetçi kimdir! ANA DOLU HAKKANİYET BİR BELEDİYE BAŞKANI VARMIŞ RUS GAZETECİ’NİN SORUSU.! BU GÜN NE YAPTIN ! ÖYLE DER! DAYANAN ADAM! DEDİ Kİ! VAH, VAH. AFFEDEBİLMEK ASGARİ ÜCRET mi ? İNSANİ ÜCRET mi? BABA GÜÇ DEMEK DEPREM MEYDANI KAYSERİ İÇİN NE İSTEDİM ANACIM! ÇERKES KALPAĞI YED-İ EMİN TARİHE NOT DÜŞMEK.. GÖR DEMEDEN... KOMŞU KOMŞU HUU!... KARŞILAŞMA ANI.... KÖY DOLMUŞU... SON NEFES! ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI UYARMIŞTIM! SABOTAJ OLASILIĞI VAR BİR ÇERKES GENCİNİN YAKARIŞI... TÜRKİYE BÜYÜK DEVLET EŞ DOST PRENSİBİ LİYAKATLI OLMAK... Köyümün Yağmurları.... BESLE KARGAYI, OYSUN GÖZÜNÜ... SAĞLIK İÇİN SABIR... AHESTE AHESTE SİYASET ISINIYOR FELAKETLER FELAKETLER AK Parti’de İlk Kongre... AK Parti’de İlk Kongre... VİRA BİSMİLLAH.
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır