menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

AK Parti’de İlk Kongre...

Cemil Görücü
Cemil Görücü
08 Eylül 2020, Salı
AK PARTİ Kongre takvimi belli oldu ve Kocasinan ile başlangıç yaptı.
Başkan Hüseyin Okandan; Çalışkan,Genç, Heyecanlı bir  kişiliğe sahip.
Kocasinan teşkilatının İlk kurucu başkan yardımcısı olarak bu kongre ile ilgili birçok mesaj ve yorumlar aldım. Bunları Genç Başkan Sn. Okandan’a fayda sağlaması düşüncesi ile paylaşacağım.
Öncelikle bu kongre çalışmalarının Kayseri ve Kocasinan ilçesinin geleceğinde, fayda dolu işlerin yapılması için birer başlangıç olmasını diliyorum.
Dünyada siyasi değişim her geçen gün daha fazla hissediliyor. Türkiye’de de aynı şekilde. 
Cumhurbaşkanı  ifadelerinde, “memleket için müjdeler paylaşacağız” demesi, farklı bir siyasi yaklaşımın yansımaları gibi algılanmalı ve anlaşılması gerekir. Bu değişikliklerin ilimize yansıması da aynı radikal anlayış ile olmalıdır.
Siyaset de partilerin delege, mahalle temsilcisi, yönetim kurulu üyeleri belirleme yöntemleri masada yapılmamalı.
 Hakkını  vererek, olması gereken şekilde yapılmalıdır. Aksi taktirde , hak edenin hakkını vermemiş, hakkı olmayana vermiş olursun. Böylece Dünya anlayışımız , inancımız,ahlakımız ile paralel olması gereken bir yaklaşım sergilemiş oluruz..
AKParti Kocasinan Yönetim listesini. Bana gönderilen yorum ve yapıcı eleştirileri de dikkate alarak değerlendireceğim.
Liste genç ağırlıklı bir liste olmuş. Üniversite mezunu çoğunlukta. 
Kayseri reel sektöründe hizmet veren . (Otomotiv, AVM, İnşaat, Mobilya, Hırdavat, Yapı, Plastik, OSB’de işçi, Mimarlık, Toptan Gıda, Sarraf, Emlak, Düğün salonu, Yemek sektöründe …) temsilcilerden oluşmuş. Hacılar, Ağrı, Sivas, Oymaağaç, Akkışla,Talas, Amarat, Develi, Sarız, Pınarbaşı, Güneşli, Kemer’li olanlar olmakla beraber yarısına yakını da Kayseri yerli eşraf ağırlıklı bir tercih kullanılarak oluşmuş.
Yolunuz açık olsun. Allah utandırmasın. Şehrimize, geleceğe güzel izler bırakacak işler yapmayı nasip etsin.
Bir hemşerimiz; Babamızın yaşadığı Argıncık, Kayabaşı  yıllardır gelişmedi. Ecdat rahmetlik oldu oturduğu yer yaşarken değerlenmedi. Gözümüz listede bir temsilci olsada halimizi anlatsa diye bekledik, yine listede bir temsilci göremedik diyor.
Bir diğeri; Kocasinan’da yaşayan toplulukları temsil eden STK ları seçimlerde ziyaret ettiler. Temsil edecek içimizden bir kişi bile yazmadılar. Ne diye seçimlerde gelecekler. Kendi istediklerini yaparlarsa milleti temsil etmiş oluyorlar mı?. Parti içerisinde mahalleliyi, mahallelinin belirlediği temsil etmeli diyor.
Bir başkası ise; geniş kitleyi kucaklayacak bir liste olmalıydı. Yeni kurulan partiler daha çok ilgi gösteriyor. Demek ki teşkilat aynı anlayış ve formül  ile devam ettikleri için, yeni partilerin, küskünleri, partilerde temsilcileri olmayan toplulukları hedef almaları bundan. Kendileri kendi çevrelerini yazıyor,mutlu oluyorlar. Mevcut teveccüh Tayyip Erdoğan için. Katkı sağlamak istiyorlarsa kucaklayıcı olmalılar diye yorum yapıyorlar.
Her işte mutlaka farklı yorum, anlayış ve eleştiriler olabilir. Önemli olan söylenenlerden ders çıkartabilmek.
Yeni yönetimin. Ahenk içerisinde çalışması. Değerli başkan Hüseyin Okandan’ ın dinamik enerjisinin eksiklikleri telafi edecek seviyede olması temennimdir. Yapılan her güzel iş memleketimize olacağı için bizim sadece yolunuz açık olsun dememiz yeterli olsa gerek.
Mevlam en doğrusunu bilendir.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
MİLLİ EĞİTİM BAKANI ve FIRÇASI! KAFİR DİYEN DİL ! KONUŞMAK LAZIM! Çanakkale Ruhu 40 yıllık dostluk ÜVEYS EL-KARANİ ve KEMAL AKIL MUHAMED EMİN SARAÇ HOCA PALANCIOĞLU ve CENNET BİR BALIK HİKAYESİ MÜMİN UYARMALI MI? BAĞIMLILARA BAĞIMLIYIZ ADINI DAĞLARA YAZDIM ŞEHİDİM Siyasetçi kimdir! ANA DOLU HAKKANİYET BİR BELEDİYE BAŞKANI VARMIŞ RUS GAZETECİ’NİN SORUSU.! BU GÜN NE YAPTIN ! ÖYLE DER! DAYANAN ADAM! DEDİ Kİ! VAH, VAH. AFFEDEBİLMEK ASGARİ ÜCRET mi ? İNSANİ ÜCRET mi? BABA GÜÇ DEMEK DEPREM MEYDANI ANACIM! ÇERKES KALPAĞI YED-İ EMİN TARİHE NOT DÜŞMEK.. GÖR DEMEDEN... KOMŞU KOMŞU HUU!... KARŞILAŞMA ANI.... KÖY DOLMUŞU... SON NEFES! ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI UYARMIŞTIM! SABOTAJ OLASILIĞI VAR BİR ÇERKES GENCİNİN YAKARIŞI... TÜRKİYE BÜYÜK DEVLET EŞ DOST PRENSİBİ LİYAKATLI OLMAK... Köyümün Yağmurları.... BESLE KARGAYI, OYSUN GÖZÜNÜ... SAĞLIK İÇİN SABIR... AHESTE AHESTE SİYASET ISINIYOR FELAKETLER FELAKETLER AK Parti’de İlk Kongre... AK Parti’de İlk Kongre... VİRA BİSMİLLAH.
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır