menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

ALLAHIN KADERİNİ KADER EDİNENLER KAZANMIŞTIR

Celalettin  SİPAHİOĞLU
Celalettin SİPAHİOĞLU
04 Ağustos 2016, Perşembe
“Siz ateşten bir çukurun kenarındaydınız da Allah sizi oradan çekip aldı, kalplerinizi birleştirdi. Bunu sakın unutmayın.”

Dünya istikbarının kendilerince düzdükleri hileleri artık boşa çıkmaktadır. Çünkü Allah yeryüzünün kaderini kafirlere rağmen yeniden dizayn etmektedir.

Son onbeş yılda yaşadıklarımızın ne kadar hızlı bir değişim içerdiğinin farkındayız. Hatta son beş yılda yaşadığımız değişimler baş döndürücü.

Olması mümkün görünmeyen ve rejimin temel taşı kabul edilen yapıların baştan sona değişime tabi tutulması ve dizayn edilmesi zorunluluğu ortaya çıktı ve değişimler olurken değişime tabi tutulan ve daha önce dokunmanın mümkün görünmediği yapılar değişimin ana aktörü olmak zorunda kaldılar.

Mesela son darbe teşebbüsünde darbeyi yapmaya çalışan ordu mensuplarının beceriksizliğe uğraması, darbe karşıtı olanların da kendilerini savunmada dahi aciz kalması basit bir hikaye değil. Bunların dışında üçüncü bir unsur milletin ve bir kısım emniyet mensuplarının can siperane darbecilere karşı koyması hesapta olmayan bir durumdu.

Tabi hepsinden başka Recep Tayyip Erdoğanın gösterdiği irade ve kararlılık milletin gönlünde makes buldu ve sosyolojik hiçbir izahı olmayan milletin mermiye kafa koyması gerçeği ortaya çıktı.

Allah bu millet eliyle, darbe yapmak suretiyle yeni bir dizaynı gerçekleştirmek isteyen emperyalist güçlere şamar indirdi. Allah dilerse güçsüzler, silahsızlar eliyle zorbalara ders verir. Elinde tankı, topu uçağı helikopteri olmayan hatta bundan öte tanka yumruk koymaktan başka bir silahı olmayan millete öyle bir heybet verdi ki tankı uçağı kullananlar bu masum güce teslim olmak durumunda kaldı.

Bunların tarih içinde örnekleri çok, yaşadıklarımız oralara dayandırmak suretiyle örneklenebilir fakat konumuz bu değil. Anlatmak istediğimiz, beklentimiz şu; Allahın gerçekleştirmek istediği bu değişime farkında olmadan katkı sağlamış görünen milletin, şımarıklık göstermeden emperyalistler tarafından bundan sonra önüne çıkaracağı badirelere ciddi bir şekilde karşı koyması ve işte o zaman okçular tepesini terk etmemesidir.

Bu geçirdiğimiz evreyi bir milat kabul ederek değişimin üzerine vazife kıldığı her türlü aksiyonu ortaya koymalı, çabasını artırarak Allahın kendisi üzerinden gerçekleştirmeye çalıştığı kadere aktör olarak katkı sağlamaya devam etmelidir. Çünkü Allah gerçekleştirmek istediği asıl değişimin bütün işaret taşlarını yollarımıza döşemektedir.

İslam dünyası Allah tarafından ayağa kaldırılmak istenmektedir, insanlar eğer buna katkı sağlamaz ise, aktörler değiştirilerek Allah tarafından bu kıyam gerçekleştirilecektir. Akıllı olan buna katkı sağlamak suretiyle Fatih olur, Selahaddini Eyyubi olur. Bu liderlere destek veren millet olur ve tarih sahnesindeki yeri alır.

Siz isteseniz de, istemeseniz de, kafirler istese de, istemese de bu gerçekleşecek olan Allahın takdiri önünde bir çer çöp olmakta var aktör olup hesap günü Allahın karşısına adam gibi çıkmakta var.

Çok değil yirmi yıl içerisinde yaşayanlar ülkemizde ve bölgemizde hayal edemeyecekleri kadar büyük değişimler sonucu İslamın yeniden neşvu nema bulduğu bir havayı teneffüs edecekler. Bunlar kehanet değil tarih okumasıdır anlayana.

En Çok Okunan Yazıları

Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır