menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

YABANCI DİL BİLMEK ÇOK ÖNEMLİ

Beyhan ASMA
Beyhan ASMA
02 Mart 2021, Salı

Yabancı dil öğrenme olgusu yıllar boyu önemini yitirmedi ve artık bir zorunluluk halinde günümüzde. İster en iyi eğitimi almış olun, en iyi okullarda öğrenim görmüş olun, hatta devasa bir miktarda mirasa sahip olun ama dil bilmiyorsanız iş dünyasında, bireysel özel hayatınızda dar kalıplar ve sınırlar içerisinde kalmaktan kurtulamazsınız.

Değişen ve gelişen dünyamızın en önemli gerekliliklerinden biridir yabancı dil bilmek. Özellikle Türkiye’de yaşıyor ve gelecek hayali kuruyorsanız en az bir yabancı dil  bilmelisiniz. Bir dil bilmemek kariyer hedeflerinizde önünüze kocaman bir engel olarak çıkacaktır.

Hayalinizdeki işinize ne kadar uzaksınız? işte bu sorunun cevapları içerisine yabancı dil kriterinide eklemeniz gerektiği konusunu her halde söylememe gerek yok. Elbette talep-arz meselesi burada da geçerli! İşe başvuru yapanların çok büyük bir kısmının elenmesi gereklidir. Şirketler açısından lisan bilmek bu eleme işlemini kolay bir hale sokar. Kısacası ilanda istenilen özelliklere sahip değilseniz özgeçmişinize başvuru yapmış olsanız dahi kimse bakmayacaktır.

Şimdi eleme sistemine göre İngilizce zaten biliyor olmanız gerekiyor ki; Yapılan araştırmada Türkiye’de ki şirketlerin neredeyse %95’i yabancı dil bilmenin en önemli kriter olduğu belirtilmiş. İngilizcenin zorunluluk olduğunu tekrar belirtirsek İkinci dil bilmek sizi kabul edilmeniz için %95’in içerisinden çok yukarılara çekecektir.

Değişen ve gelişen dünyamızın en önemli gerekliliklerinden biridir yabancı dil bilmek. Özellikle Türkiye’de yaşıyor ve gelecek hayali kuruyorsanız en az bir yabancı dil ve bunun dışında (İngilizce, Almanca, Rusça, Çince, Arapça vb.) bilmenizde fayda var.

En Çok Okunan Yazıları

Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır