menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Şehrimizde sokak hayvanlarına verilen manidar hizmet

Beyhan ASMA
Beyhan ASMA
07 Nisan 2021, Çarşamba

Kayseri Büyükşehir Belediyesi salgın sonrası yaşanan süreçte sadece ilçelerdeki vatandaşların sağlığı için çalışmıyor aynı zaman da ilçelerde yaşayan sokak hayvanları için yem ve mama desteği veriyor. Bu kapsamda, ilçe belediyeleri ile Tarım ve Orman Müdürlüklerine 6 bin kilogram yem ve mama dağıtıldı.

Kayseri’de şehir merkezindeki farklı bölgelerde kedi, köpek ve kuşların beslenmesi için su, mama ve yem kapları bırakan Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde yaşayan sahipsiz hayvanlar için de ilçe belediyeleri ile ilçe tarım ve orman müdürlüklerine mama gönderiyor.  Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ilçelerdeki sokak hayvanlarını da unutmayan Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda, ilçelerdeki sokak hayvanlarının beslenmesi için 6 bin kilogram mamayı ilçelere gönderdi. Doğadaki her canlının yaşam hakkı olduğunu bilen ve bu amaçla çalışmalar yürüten Kayseri Büyükşehir Belediyesi sahipsiz hayvanlar için yaptığı çalışmaları arttırarak devam ettirecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Merhamet etmeyene merhamet edilmez” şiarından yola çıkarak şehre yaptığı örnek hizmetlerin yanı sıra sokak hayvanlarına gösterdiği duyarlılıkla yılın “hayvanseveri” ödülüne layık görülmüştü. Başkan Büyükkılıç, hayvanların tedavi, beslenme ve su ihtiyaçlarının karşılanması yönünde hassasiyet göstermeye devam ederek, sokak hayvanları için parklara teknolojik su kabı yerleştirilmesini sağladı. Çalışmayı yerinde denetleyen Başkan Büyükkılıç, sokak hayvanlarının su ihtiyacını karşılaması için konulan kapların Kayseri’deki park ve bahçelere yerleştirildiğini ifade ederek, “Su kaplarımız parklarımız yerleşmiş durumda. İnsanların nasıl ki suya ihtiyacı varsa hayvanlarında su ihtiyaçlarını olduğunu olmazsa olmak olarak görüyoruz. Sokak hayvanlarımızın bu ihtiyacını en uygun ortamda gidermeyi sağlıyoruz. Şamandıralı da olunca suyu hiç eksilmeyecek, eksildikçe dolacak. Ayrıca su kapları her zaman temiz kalacak. Böyle güzel bir sistem. Merhamet etmeyene, merhametli olunmazmış. Hiçbir canlıyı göz ardı etmemek lazım. Merhametle yaklaşıp, onlara imkan vermek lazım” dedi. Bizim semtimize yerlestirilen kediler ve köpekler içim yuvaları görmek ayrı bir mutluluk sert iklime yağmura karşı. Melikgazi  ilçe belediye başkanımız sayın  Dr. Mustafa Pakancıoğlu’nun sokak hayvanlarına gösterdiği hassasiyet muazzam. Özellikle sehrimizde yeni olan, bildiğim kadarı ile, hayvan ambulans hizmetlerini görmek hem bu şehrin vatandaşı olarak hem de bir insan olarak mutluluk ve gururdan dolayı söyleyecek söz bulamıyoruz.

Ayrıca belirtmem gerekirse. Bir kedi sahi olarak aşı ve tedavisini yaptırdığım semtimizin  nadide veterineri  Köşk Veteriner Kliniğinin sahibi  Dr. Erdem Can Doğan’ı da sokak hayvanlarına ve onların tedavisine gönüllü olarak katkıda bulundukları için teşekkür ederiz. Böylesine içten samimi çalışan  şehrimizin kıymetli  belediye başkanlarımızdan veteriner hekimimiz Dr. Erdem Can Doğan’ a müteşşekiriz. Böylesine büyük taktire şayan özveri ve hizmetler arttıkça sevgiler çoğalacak yaşam daha huzurlu ve müreffeh olacak.

En Çok Okunan Yazıları

Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır