menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

PANDEMİNİN GETİRDİKLERİ: ZOOM KONFERANSLARI

Beyhan ASMA
Beyhan ASMA
04 Şubat 2021, Perşembe

Online iletişimde bu süreçte çokça yaygınlaşan video konferans uygulamaları da var. Kişisel verilerimizin güvende olduğuna ne kadar emin olabiliriz? Nelere dikkat etmeliyiz?

Covid-19 salgını nedeniyle video konferans uygulamalarının popülerliği artmıştır. Bu uygulamalardaki veri gizliliği ve güvenlik sorunları kullanıcıları tehdit etmeye başlamıştır.

Video konferans güvenliği yalnızca devlet kurumları ve kuruluşlar için önemli bir konu değildir. Evde ve iş yerinde kullandığınız uygulamalara ve hizmetlere yerleştirilen veri güvenliği uygulamaları ve politikaları da kritik öneme sahiptir.

Bazı araçlar, ilk konuk gelir gelmez toplantı başlatma seçeneğine sahiptir. Tıpkı katılımcıların toplantı sahibinden önce bir konferans odasına aktığı ve sohbet etmeye başladığı fiziksel bir toplantı gibi… Toplantı, toplantı sahibinin toplantının resmi başlangıcını denetlemesini gerektiriyorsa, bu seçenek devre dışı bırakmalıdır.

Bu, toplantıların yönlendirilmesi ve onaylanmamış kişilerin katılması için de önemlidir. Özellikle önemli toplantılar için asla aynı toplantı kimliği tekrar kullanılmamalıdır. Bu uzmanların önerisi!

Her toplantı için benzersiz bir toplantı kimliği oluşturmanın ötesinde, bir toplantı parolası eklediğinizden emin olun. Tüm katılımcılar geldikten sonra yönetici odayı sanal olarak kilitleyebilir. Bu durum yetkisiz girişleri önler.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
TÜRK-RUS İLİŞKİLERİ: SOÇİ ZİRVESİ ENERJİ KRİZİNE KISA VADELİ ÇÖZÜM MÜ? ENERJİ KRİZİNE KISA VADELİ ÇÖZÜM MÜ? KARADENİZDE BİR UMUT IŞIĞI: TAHIL KORİDORU RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI VE BATIYA ETKİLERİ NATO ZİRVESİ VE RUSYA KIRMIZI HAT DİPLOMASİSİ Savaşın neden olduğu enerji sorunları TAHIL KORİDORU ÇÖZÜM GETİRECEK Mİ? TAHIL AMBARI RUSYA VE UKRAYNA: GIDA DAR BOĞAZI RUSYA’NIN AMAÇLARI VE İSVEÇ, RUSYA İÇİN TEHDİT Mİ? SAVAŞIN YIKICI GÜCÜ: HAYVANLARA VE DOĞA’YA ETKİSİ SAVAŞIN EKOLOJİK İSTEME ETKİLERİ SAVAŞIN TARIMSAL ÜRETİME ETKİSİ KUZEY COĞRAFYAMIZDAKİ SAVAŞTA TÜRKİYENİN ROLÜ RUS-UKRAYNA SAVAŞINDA TÜRKİYE’NİN ROLÜ RUS-UKRAYNA ZİRVESİ RUS-UKRAYNA SAVAŞINDA TÜRKİYE’NİN BÖLGEDE DURUMU RUSYA’NIN UKRAYNA İŞKALİ VE TÜRKİYE DIŞ İŞLERİ RUS- UKRAYNA SAVAŞINDA GELİŞMELER RUS- UKRAYNA SAVAŞINDA GELİŞMELER KUZEY KOMŞUMUZ RUSYA VE UKRAYNA EHEMMİYETLİ BİR GÖREV OLAN VETERİNER HEKİMLİĞİN KAHRAMANLIK HİKÂYESİ YABANCI DİL VE TURİZM SEKTÖRÜ KÜLTÜR SANAT FAALİYETLERİNİN MERKEZİ: KAYSERİ KARLA MÜCADELEDEKİ BAŞARININ ADI KÜLTÜR SANAT’TA ÖRNEK ŞEHİR KAYSERİ KÜLTÜR SANATTA ÖRNEK ŞEHİR KAYSERİ YERLİ AŞI TÜRKOVAK AHİLİK KÜLTÜRÜ VE YEREL YÖNETİMLER 4. KAYSERİ KİTAP FUARI COŞKUYLA AÇILDI KAYSERİ 4. KİTAP FUARI KİTAP FUARI VE ÖNEMİ KÜTÜPHANE ŞEHRİ KAYSERİ İŞ DÜNYASINDA YABANCI DİL BİLMENİN ÖNEMİ Bir maratondan daha fazlası Yeni eğitim öğretim yılı başladı Lütfen aşı olalım! 30 Ağustos zaferi kutlu olsun Gençleri anlamak Pandemi sürecinde gelinen nokta Aşıda rekor büyük başarı Hoşgörülü belediye anlayışı Şehrimizin güzel parkları Aşı ve aşılamada gelinen sonuç Eğitimde hoşgörü ve empati PANDEMİ SÜRECİ VE EĞİTİM DAHA ÇOK TEKNOLOJİ AŞININ FAYDASI PANDEMİNİN GETİRDİKLERİ: ZOOM KONFERANSLARI SALGIN VE PSİKOLOJİMİZ AŞININ YAŞAMIMIZDA ÖNEMİ DİJİTAL BAĞIMLILIK DİJİTAL OKUR YAZARLIK KORANAVİRÜSÜN ÖĞRETTİKLERİ UZAKTAN EĞİTİMDE İLGİ VE ANLAYIŞ KORONA İLE MÜCADELEDE UZAKTAN EĞİTİM UZAKTAN EĞİTİMİN OLUMLU YANLARINA BAKALIM ARTIK ANLAYALIM VE TEDBİRLERİ YERİNE GETİRELİM ÖNLEMLERE LÜTFEN UYALIM! İNTERNET VE ÇOCUKLAR SALGIN VE GÜNÜK YAŞAM... KURALLARA UYALIM KOVİD-19 AÇISINDAN SON GELİŞME DÜNYA TARİHİNDE SALGINLAR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır