menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

PANDEMİNİN GETİRDİKLERİ: ZOOM KONFERANSLARI

Beyhan ASMA
Beyhan ASMA
04 Şubat 2021, Perşembe

Online iletişimde bu süreçte çokça yaygınlaşan video konferans uygulamaları da var. Kişisel verilerimizin güvende olduğuna ne kadar emin olabiliriz? Nelere dikkat etmeliyiz?

Covid-19 salgını nedeniyle video konferans uygulamalarının popülerliği artmıştır. Bu uygulamalardaki veri gizliliği ve güvenlik sorunları kullanıcıları tehdit etmeye başlamıştır.

Video konferans güvenliği yalnızca devlet kurumları ve kuruluşlar için önemli bir konu değildir. Evde ve iş yerinde kullandığınız uygulamalara ve hizmetlere yerleştirilen veri güvenliği uygulamaları ve politikaları da kritik öneme sahiptir.

Bazı araçlar, ilk konuk gelir gelmez toplantı başlatma seçeneğine sahiptir. Tıpkı katılımcıların toplantı sahibinden önce bir konferans odasına aktığı ve sohbet etmeye başladığı fiziksel bir toplantı gibi… Toplantı, toplantı sahibinin toplantının resmi başlangıcını denetlemesini gerektiriyorsa, bu seçenek devre dışı bırakmalıdır.

Bu, toplantıların yönlendirilmesi ve onaylanmamış kişilerin katılması için de önemlidir. Özellikle önemli toplantılar için asla aynı toplantı kimliği tekrar kullanılmamalıdır. Bu uzmanların önerisi!

Her toplantı için benzersiz bir toplantı kimliği oluşturmanın ötesinde, bir toplantı parolası eklediğinizden emin olun. Tüm katılımcılar geldikten sonra yönetici odayı sanal olarak kilitleyebilir. Bu durum yetkisiz girişleri önler.

En Çok Okunan Yazıları

Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır