menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

KÜTÜPHANE ŞEHRİ KAYSERİ

Beyhan ASMA
Beyhan ASMA
25 Ekim 2021, Pazartesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın '150. Yılda 150 Projesi' kapsamında büyük bir gayretle sürdürülen 'kütüphaneler şehri' olma yolunda kararlılığı devam eden yılarda da devam edecek. "Kütüphaneler şehri olma yolunda kararlıyız" dedi. Türkiye’de en çok kütüphane ziyaretçisi olan iller arasında yer alan Kayseri, Büyükşehir Belediyesi projeleri öncülüğünde ‘kütüphaneler şehri’ olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Kayseri, kadim kent ve zengin kültürü ile hemen her konuda öncü olmaya uygun şehirlerden biri olurken, bu niteliğine uygun projeler ortaya koyan Kayseri Büyükşehir Belediyesi de şehrin ve gönüllerin doktoru Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç liderliğinde şehri layık olduğu yere taşıyor.

Değerlendirmelerde bulunan Başkan Büyükkılıç, ‘olmazsa olmaz’ olarak nitelediği kütüphaneleri şehre kazandırma noktasında büyük gayret ve özveri gösterdiklerini, gerek şehir merkezinde, gerekse kırsalda kütüphane açılması ve tefrişatının sağlanması konusunda ya proje sahibi, ya da proje destekçisi olarak fırsat tanıdıklarını ifade etti. 2020’de tarihi Meryem Ana Kilisesi’ni restore edilerek Şehir Kütüphanesi’ne dönüştürülmesinin yanı sıra Beyazşehir Kütüphanesi, Argıncık Semt Kütüphanesi, Ziya Gökalp Semt Kütüphanesi açılırken, merkezde Büyükşehir’in açtığı kütüphane sayısı 7’ye çıkmış oldu. Sarız İlçe Kütüphanesi de tefrişatı yapılarak yeni adresine taşındı. Ayrıca merkez kütüphaneye ek okuma salonu yapılarak merkezin ihtiyacına cevap vermek amacıyla imkânlar genişletildi. Diğer taraftan Talas’ta hizmete açılan 7/24 Halk Kütüphanesi’ne de gereken bütün destekler verilirken öğrencilere, vatandaşlara okuma konusunda büyük katkı sağlandı” diye sözlerine devam etti.

Binlerce kişilik okuma kapasitesi, on binlerce kitap imkanı ne güzel harika projeler! Başkan Büyükkılıç, kütüphanelerde binlerce kişilik okuma kapasitesi ve onbinlerce kitap olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: “Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan merkez, semt ve ilçe kütüphanelerinde toplam, 2 bin 600 kişilik okuma kapasitesi, 100 bin 212 basılı kitap, 22 bin ekitap ve modern dekorasyon ile içerisinde okuyucuların kullanımına sunulmuş satranç takımları, sinema sistemleri, masaj koltukları, şifreli emanet dolapları, sesli kitap ünitesi gibi donanımları sayesinde şehrin öğrenci ve vatandaşlarına destek sağlıyor. Teşekkürler! Daha nice başarılı projelere diyelim.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
4. KAYSERİ KİTAP FUARI COŞKUYLA AÇILDI KAYSERİ 4. KİTAP FUARI KİTAP FUARI VE ÖNEMİ KÜTÜPHANE ŞEHRİ KAYSERİ İŞ DÜNYASINDA YABANCI DİL BİLMENİN ÖNEMİ Bir maratondan daha fazlası Yeni eğitim öğretim yılı başladı Lütfen aşı olalım! 30 Ağustos zaferi kutlu olsun Gençleri anlamak Pandemi sürecinde gelinen nokta Aşıda rekor büyük başarı Hoşgörülü belediye anlayışı Şehrimizin güzel parkları Aşı ve aşılamada gelinen sonuç Eğitimde hoşgörü ve empati PANDEMİ SÜRECİ VE EĞİTİM DAHA ÇOK TEKNOLOJİ AŞININ FAYDASI PANDEMİNİN GETİRDİKLERİ: ZOOM KONFERANSLARI SALGIN VE PSİKOLOJİMİZ AŞININ YAŞAMIMIZDA ÖNEMİ DİJİTAL BAĞIMLILIK DİJİTAL OKUR YAZARLIK KORANAVİRÜSÜN ÖĞRETTİKLERİ UZAKTAN EĞİTİMDE İLGİ VE ANLAYIŞ KORONA İLE MÜCADELEDE UZAKTAN EĞİTİM UZAKTAN EĞİTİMİN OLUMLU YANLARINA BAKALIM ARTIK ANLAYALIM VE TEDBİRLERİ YERİNE GETİRELİM ÖNLEMLERE LÜTFEN UYALIM! İNTERNET VE ÇOCUKLAR SALGIN VE GÜNÜK YAŞAM... KURALLARA UYALIM KOVİD-19 AÇISINDAN SON GELİŞME DÜNYA TARİHİNDE SALGINLAR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır