menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

KORONA VE TEKNOLOJİ

Beyhan ASMA
Beyhan ASMA
07 Ocak 2021, Perşembe

Tüm dünyanın içinde bulunduğu durum malum; evden çalışıyoruz, evlerimizden çıkmıyoruz, hastalığın mümkün olduğunca yayılmaması için gerekli tedbirleri almaya özen gösteriyoruz. Üç kurala uyuyoruz.

Genellikle gittiğimiz yerler kapalı, dört gözle beklediğimiz olaylar iptal edildi ve bazılarımız işini kaybetti ya da yakında kaybetmekten korkuyorlar. Ancak her şeyin bu kadar kötü olmadığını belirtmekte de fayda var, zira insanlar gerçekten kenetlenmiş durumda.

Muhtemelen tarihin en büyük uzaktan çalışma denemesinin ortasındayız. Slack, Zoom, Dropbox ve Gsuite gibi dijital iletişim kurmamıza ve iş birliği yapmamıza olanak tanıyan araçlar, 20 veya 10 yıl önce mümkün olmayacak şekilde uzaktan çalışmayı mümkün kılıyor. Üstelik bu araçlar her geçen gün yeni özelliklerle, daha iyi bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Ödemelerde QR kod kullanımı ve temassız seçenekleri bir hayli artış gösterdi. Bu artışın yüzde 100'den bile fazla olduğunu söylemek mümkün, çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi kimse yüzeylere temas etmek istemiyor. İnsanlar daha önce kullanmamış olsa bile şimdi bu yöntemleri tercih ediyorlar. Böylece zamandan kazanmanın yanı sıra daha temiz bir kullanım gerçekleşmiş oluyor.

Gerçekten zor günler yaşıyoruz ve hepimiz bu sürecin bir an önce bitmesini bekliyor. Ancak bu salgın, muhtemelen birçok sektörde ve süreçte otomasyona giden yoldaki hızımızı artırmamızı sağlayacak. Belki hayat normale dönecek ama şu anda bizi salgından koruyan birçok teknolojik çözüm alışkanlıklarımız arasında yer edinecek

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KÜLTÜR SANAT’TA ÖRNEK ŞEHİR KAYSERİ KÜLTÜR SANATTA ÖRNEK ŞEHİR KAYSERİ YERLİ AŞI TÜRKOVAK AHİLİK KÜLTÜRÜ VE YEREL YÖNETİMLER 4. KAYSERİ KİTAP FUARI COŞKUYLA AÇILDI KAYSERİ 4. KİTAP FUARI KİTAP FUARI VE ÖNEMİ KÜTÜPHANE ŞEHRİ KAYSERİ İŞ DÜNYASINDA YABANCI DİL BİLMENİN ÖNEMİ Bir maratondan daha fazlası Yeni eğitim öğretim yılı başladı Lütfen aşı olalım! 30 Ağustos zaferi kutlu olsun Gençleri anlamak Pandemi sürecinde gelinen nokta Aşıda rekor büyük başarı Hoşgörülü belediye anlayışı Şehrimizin güzel parkları Aşı ve aşılamada gelinen sonuç Eğitimde hoşgörü ve empati PANDEMİ SÜRECİ VE EĞİTİM DAHA ÇOK TEKNOLOJİ AŞININ FAYDASI PANDEMİNİN GETİRDİKLERİ: ZOOM KONFERANSLARI SALGIN VE PSİKOLOJİMİZ AŞININ YAŞAMIMIZDA ÖNEMİ DİJİTAL BAĞIMLILIK DİJİTAL OKUR YAZARLIK KORANAVİRÜSÜN ÖĞRETTİKLERİ UZAKTAN EĞİTİMDE İLGİ VE ANLAYIŞ KORONA İLE MÜCADELEDE UZAKTAN EĞİTİM UZAKTAN EĞİTİMİN OLUMLU YANLARINA BAKALIM ARTIK ANLAYALIM VE TEDBİRLERİ YERİNE GETİRELİM ÖNLEMLERE LÜTFEN UYALIM! İNTERNET VE ÇOCUKLAR SALGIN VE GÜNÜK YAŞAM... KURALLARA UYALIM KOVİD-19 AÇISINDAN SON GELİŞME DÜNYA TARİHİNDE SALGINLAR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır