menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Hoşgörülü belediye anlayışı

Beyhan ASMA
Beyhan ASMA
08 Haziran 2021, Salı

Kayseri Kocasinan Belediyesi başkanı sayın Çolakbayrakdaraçıklama yaparak:” İnsan odaklı projelerin yanı sıra bütün canlılara yönelik sorumluluklarının olduğuna dikkat çekerek, "Allah'ın yarattığı canlıları unutmuyoruz. Hoşgörü diyarı Kayseri'de yaptığımız hizmetlerle tüm canlıların Kocasinan’da değerli olduğunu gösteriyoruz." , diyerek şehrimize önemli bir proje kazandırmanın ve kedi seveler için memnunluk verici bir habere imza attı.

"Çevreye Saygılı Şehirler"konu başlığıyla hayata geçecek olan projelerle Kayseri'yi daha da güzelleştireceklerini ve şehrin kültürüne uygun yeni yaşam alanlarıyla Türkiye'ye örnek olacaklarını belirten Çolakbayrakdar konuşmasına şöyle devam etti:

"Ekolojik dengenin ve şehrimizin doğal güzelliklerinin korunması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu kapsamda hatırlayacağınız gibi sokak hayvanları ile ilgili herhangi bir olumsuzluk durumlarında onlara daha iyi hizmet verebilme noktasında ‘Küçük Dostlar Ambulansı'nı hizmete sunmuştuk ve bu çalışmamız Türkiye'de örnek olmuştu. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz Küçük Dostlar Ambulans aracıyla ilçe genelinde yaralı veya hasta sokak hayvanlarını kliniğe ulaştırıp, tedavi edilmelerini sağlıyor. Projelere hız kesmeden devam ediyoruz ve yeni çalışmalarımızdan biri olan sahipsiz kedilere özel, bungalov evler, kedi köprüsü, oyun ve tırmanma alanları, toplu yaşam ile beslenme alanlarının da yer alacağı 'Kedi Kasabası' için çalışmalara başladık. Hoşgörü diyarı Kayseri’mizde yaptığımız hizmetlerle tüm canlıların Kocasinan’da değerli olduğunu gösteriyoruz."

Sokaklarımıza ve yaşamımıza renk katan sokak kedileri her zaman mahallelerimizin önemli değerlerinden biri olmuştur. Kış mevsimi gelip, havalar soğuduğunda hayat onlar için çok zorlaşır. Onlara zorlu hava koşullarında yardımcı olmak yeryüzündeki tüm canlılar gibi sokak hayvanlarının da yaz -kış yeterli su ve yiyecek almaları gerekiyor.Sokaklarımızda birçok sahipsiz hayvan var ve onlara yapacağımız minicik yardımlar bile hayat kurtarıcı olabilir. İmkânınız varsa barınaklara yardım yapmak, en azından barınakları ziyaret edip sevgi ve ilgi göstermek oradaki canlar için bir fark yaratabilir. Hayatınıza tüylü bir dost dâhil etmek istediğinizde ise, satın almak yerine sahiplenmek yaşadığımız dünyayı biraz daha güzelleştirmek için harika bir fırsat olacaktır. İşte bundan dolayı; şehrimizin başta büyükşehir olmak üzere ilçe belediyelerinin bu ulvi katkıya değer katan hizmetlerinden dolayı şehrimize yapılan en büyük hizmetlerinden biri olarak görüyorum.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ 4. KİTAP FUARI KİTAP FUARI VE ÖNEMİ KÜTÜPHANE ŞEHRİ KAYSERİ İŞ DÜNYASINDA YABANCI DİL BİLMENİN ÖNEMİ Bir maratondan daha fazlası Yeni eğitim öğretim yılı başladı Lütfen aşı olalım! 30 Ağustos zaferi kutlu olsun Gençleri anlamak Pandemi sürecinde gelinen nokta Aşıda rekor büyük başarı Hoşgörülü belediye anlayışı Şehrimizin güzel parkları Aşı ve aşılamada gelinen sonuç Eğitimde hoşgörü ve empati PANDEMİ SÜRECİ VE EĞİTİM DAHA ÇOK TEKNOLOJİ AŞININ FAYDASI PANDEMİNİN GETİRDİKLERİ: ZOOM KONFERANSLARI SALGIN VE PSİKOLOJİMİZ AŞININ YAŞAMIMIZDA ÖNEMİ DİJİTAL BAĞIMLILIK DİJİTAL OKUR YAZARLIK KORANAVİRÜSÜN ÖĞRETTİKLERİ UZAKTAN EĞİTİMDE İLGİ VE ANLAYIŞ KORONA İLE MÜCADELEDE UZAKTAN EĞİTİM UZAKTAN EĞİTİMİN OLUMLU YANLARINA BAKALIM ARTIK ANLAYALIM VE TEDBİRLERİ YERİNE GETİRELİM ÖNLEMLERE LÜTFEN UYALIM! İNTERNET VE ÇOCUKLAR SALGIN VE GÜNÜK YAŞAM... KURALLARA UYALIM KOVİD-19 AÇISINDAN SON GELİŞME DÜNYA TARİHİNDE SALGINLAR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır