menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

DAHA ÇOK TEKNOLOJİ

Beyhan ASMA
Beyhan ASMA
11 Şubat 2021, Perşembe

Teknolojinin hayatımızdaki yeri ve önemi yadsınamaz bir gerçek. Pandemi günlerinde artan teknoloji kullanımının sonuçları ve hayatımıza olan etkileriyle ilgili sorular bir hayli fazla.

Covid-19'un hızla yayılması ve hareket kısıtlamaları uygulayan ülkelerdeki artış göz önüne alındığında, günlük yaşamlarımızda evde daha fazla zaman geçirmek, iş ve eğlence için daha fazla veri kullanımı gerektirmiştir. Bu durum telekom sektörü üzerinde önemli bir etkiye neden olmuştur.

Özellikle bu dönemde uzaktan eğitim ve telekonferans uygulamalarına artan bir ilgi yaşanmış, Google Hangouts, WhatsApp Video görüşmesi, Zoom ve Microsoft Teams gibi yazılım ve sosyal medya platformlarına talep artmıştır. Tüm bu telekonferans araçları karantinadaki kişilerin aile üyeleriyle iletişim halinde olmalarına, aynı zamanda konferans toplantılarına ve çalışmalarına yardımcı olmaktadır.

Ayrıca bu uygulamalar pandemi döneminde güvende kalınmasına, iletişimin sürdürülebilir bir hale gelmesine de yardımcı olmuştur. Teknolojinin şu anda karşılaştığı önemli zayıflıklar, dünya ekonomisindeki düşüşten kaynaklanmaktadır, çünkü birçok şirket çalışanlarının sağlık endişelerini dikkate alarak uzaktan çalışmalarını istemek zorunda kalmıştır.

Koronavirüsün yayılması, birçok teknoloji konferansının iptal edilmesine neden olmuştur. Bu da şirketlerin ufuklarını genişletmesi için ortaklık fırsatı oluşturabilmektedir. Toplantıların birkaçı telekonferanslara kaydırılmış, ancak bu aynı erişime sahip olmamıştır. Bununla birlikte giderek artan internet ve teknoloji bağımlılığı da kullanıcıları tehdit eder duruma gelmiştir. Zira sosyal medya ve internet kullanım süreleri ortalama 10 saatin üzerine çıkmıştır.

En Çok Okunan Yazıları

Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır