menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

BEN YAZDIM, YORUM SİZİN...

Berna UTAŞ
Berna UTAŞ
05 Kasım 2018, Pazartesi
Bu da burada kalsın diye yazdım. 
 
Belki bir kaç yıl sonra tekrar geriye dönüp baktığımda yaptığım yanlışları anımsarım!
 
Kişi ne zaman kendisi olur?
 
Ne zaman hata yapmaktan vazgeçer?
 
Ya da neden yaptığı hatalara tekrar tekrar düşer? Hepimiz belirli aralıklarla belki bu süreçlerden geçiyoruzdur. Her seferinde bunun tekrarını yapmayacağımıza bin bir sözler vererek. Ama insanız işte ne kadar söz versek de maalesef yapıyoruz.
 
Arkadaş seçimimizde, iş seçiminde, dostumuz dediğimiz insanlarda.
 
Hatta biraz daha ileriye gitsek kendi çocuklarımızla ilgili konularda bile. 
 
Yanılabiliyoruz!
 
Ama önemli olan tabi ki bu süreci en az hasar ile atlatabilmek.
 
Evet anlayacağınız gibi bende hayatımın bu döneminde belki de hiç yapmayacağım bir tercih yüzünden küçük bir sarsıntı yaşadım. Tıpkı sizin de bazı dönemlerinizde olduğu gibi...
 
Üzüldüm, sarsıldım, bazı akşamlarda da ağladım... Sonra anladım ki bunun tek suçlusu bendim. 
 
O zaman ağlayıp sızlanmak yerine elime bir kağıt kalem alıp yazmaya karar verdim. Ve anladım ki tek önemli şey vardı ki Bendim. Geriye kalan ise maalesef teferruat...
 
Yine böyle bir akşamda oturur iken kitaplığımda bulunan bir kaç kitap dikkatimi çekti. Bundan tam on yıl önce içine bir not yazıp bırakmışım. O notu elime alıp okuduğumda tabiri caiz ise kafama dank etti.
 
Bu hayattaki en önemli şey öncelikle benim! Hayatınız da hayatımda bulunan insanlar eşiniz, sevgiliniz, arkadaşlarınız, dostlarınız ve aile bireyleriniz siz var
oldukça olacaklar. Siz ne kadar iyi iseniz karşınızda ki insanlar o kadar iyi. Gösterin bir dişinizi bakalım, kendi doğrularınızı bir dile getirin ne kadar yanınızdalar?
 
Ben söyleyeyim size sadece bir kaç saat...
 
Babaannemin bir lafı vardı, “Zararın neresinden dönersen kârdır”. Önemli olan tek şey aynı hataları tekrarlamamak. Gerekli hayat derslerini çıkartabilmek!
 
Sanırım bu kadar zamandan sonra bu kadar hayat dersi yeter.
 
Bazen bir musibet bin nasihatten daha iyidir. Ayrıca çok teşekkür ederim bu sayede tekrardan yazmaya başladım . Ve itiraf etmem gerek ki çok özlemişim. Aslında beni ben yapan ve çok mutlu eden harflerimden, kelimelerimden, cümlelerimden bu kadar uzak kalmamalıydım. En kısa zamanda tekrardan görüşmek ümidi ile. O zaman tekrardan merhaba..
 

En Çok Okunan Yazıları

Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır