menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

KADER AĞLARINI ÖRERKEN…

Bekir DEMİRAĞ
Bekir DEMİRAĞ
09 Aralık 2019, Pazartesi

Süper Lig temsilcimiz Kayserispor,son yılların en sıkıntılı sürecinden bir an önce kurtulmak adına adeta çırpınıyor (!)

Aslında  gelinen böylesi bir durum  sarı-kırmızılılar için hiç de “olmayacak “ gibi değildi ?

Adeta  “göz göre göre “  desek yeridir…

Çünkü  biz  defalarca alt liglere inen bir  kulüp olarak  geçmişten hiç  DERS almadık !

Süper Lig’in bir “ Kurtlar Sofrası “ olduğunu, zayıflayanın o sofradakiler tarafından     yenilip-yutulacağını hiç öğrenemedik ?

Senelerdir yönetim, teknik  kadro  ve  kaliteli futbolcu bazında bir türlü istikrar yakalayamayan sarı-kırmızılı temsilcimizde geride bıraktığımız Cumartesi günü (artık sayısını unuttuk ) yine Olağanüstü Genel Kurul vardı.

Günlerdir spor kamu oyunu meşgul eden  ve sonuçta tek başkan adayı  Berna Gözbaşı ve ekibinin seçimiyle tamamlanan bu Olağanüstü Genel Kurul’un Kayserispor’umuz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, yeni yönetime başarılar diliyorum.

Ancak, salon kapısında önümüzdeki süreçte özellikle “takımın ligde tutunması adına çok önemli bir unsur olan “ taraftarlarla yaşanan sert diyalogu ve  onların polis marifetiyle içeriye alınmamalarını da bu şehrin eli kalem tutan, ömrünü spor alanlarında tüketmiş bir ferdi olarak ASLA  onaylamıyorum ?

Karda-çamurda, sıcakta-yağmurda yani hemen her ortamda takımının yanında olmaktan, onun başarısıyla gurur duyup keyif almaktan başka bir düşüncesi olmayan sarı-kırmızılı renklere gönül vermiş insanları bir şekilde “ dışlamak “ hele de içinde bulunduğumuz şu sıkıntılı süreçte kabul edilir gibi değil !..

Bu akşam belki de Süper Ligdeki kaderini etkileyecek önemdeki “hayati” bir maç öncesinde meydana gelen bu durum hayli üzücü ve düşündürücü…

Sahi, taraftarlar  salona niçin alınmadı ?

Olağanüstü Genel Kurul sırasında  birilerine tepki göstereceklerini veya birilerini omuzlayacaklarını mı düşündüler ki ?

Bence hiç olmadı,

Hiç yakışmadı !.

Vefakar ve cefakar taraftarlara bu yapılmamalıydı  ?

Çaykur Rizespor maçına gelirsek ;

Sezonun FİNAL karşılaşması olacağı kesin !.

Bu akşam Kadir Has Stadı’nda 6 puan değerinde hayati bir 90 dakikaya çıkacak olan Kayserispor’un ( hele de bazı oyuncuların ayrılması sonrasında ) neler yapabileceğini hakem Fırat Aydınus’un bitiş düdüğüyle  hep birlikte göreceğiz ?

Sezon başından bu yana içerde olsun, deplesmanda olsun beklenen sonuçları  alamayıp 7 puanla ligin tabanına çakılan sarı- kırmızılıların bu akşam alacakları bir galibiyet, gelecek maçlar için adeta doping olacaktır.

Tabii bir de madalyonun diğer tarafı  var :

Ya kaybedersek ?

İşte onu düşünmek dahi istemiyoruz. Çünkü,  o zaman üzerimizde yer alan takımlarla olan puan yelpazesi açılır ve resmen küvöze gireriz…

Sonrasında çabala ki kurtulasın ?

Özetle, bu akşam  Kayserispor’umuz için son derece önemli …

Umudumuzu devam ettirmek, moral bulmak  için mutlaka kazanmalıyız  !.

Taraftarlara çağrım, yöneticilere kızıp  zordaki takımlarına sakın ola ki tavır koymasınlar ve  stada gelip son düdüğe kadar  destek versinler , sonuçta inşallah alınacak  3 puanda pay sahibi olsunlar ?

Taraftar olmadan başarıyı yakalamak çok  ama çok zor !.

Haydi herkes göreve…

Başka Kayseri, bir başka Kayserispor yok çünkü ?

 

 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır