menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

VELİ ALTINKAYA ARAMIZDAN AYRILDI

Azim Deniz
Azim Deniz
16 Nisan 2021, Cuma
Şehrimizin gerçekten duayen gazetecisi, meslek büyüğü, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, 14 Martta Covid 19'a yakalanarak tedavi altına alınmıştı. Önce şehir hastanesinde tedavi altına alındı. Daha sonra Erciyes Üniversitesine nakledildi. Fakat ömrü vefa etmedi, kaybettik. Hulusi Akar camiinde kılınan namazla kendisine son görevimizi yerine getirmiş olduk. 
Veli Altınkaya iyileşip aramıza dönmeyi bekliyor, yakınları, sevenleri ve dostları ise iyileşmesi için dua ederek bekliyordu. Fakat ne yazık k,i Veli Abi hastalığa yenildi. Önceki gün akşam saatlerinde vefat haberi ulaştı.  Doğal olarak üzüldüm, hüzünlendim. Sosyal medyada dolaşırken, Veli Abinin vefatını duyan insanların paylaşımlarını da okudum. 
Veli Altınkaya gazetecilik mesleğini zor ve meşakkatli yıllar boyunca hem iyi bir gazeteci olmuş, hem de insani özellikleriyle de kendini hem camiasına, hem şehre her yönüyle kabul ettirmeyi başarmış bir isimdi. Gazetecilik mesleği hakkında oluşan bir imaj varsa, bu imaj olumlu ise buna katkısı olan önemli isimlerden birisi olduğunu zaten biliyorduk. Fakat kaybettikten sonra bunu daha iyi anladığımızı, ilerleyen zamanda eksikliğini daha çok hissedeceğimizi de düşünüyorum.
Veli Altınkaya gazeteciliği kadar insani yönleriyle de belli özelliklerle anılan bir isim. Yerine göre iyi bir sırdaş, yerine göre insanların dertlerine çare arayan bir arkadaş, yerine göre küsleri barıştıran bir ağabey. Siyasal ve sosyal dengeleri hassas bir teraziyle tartan ve denge unsuru olarak anılmayı hak eden bir yanı, vefatından önce biliniyordu. 
Uzun yıllar dostluğumuz, abi kardeşliğimiz oldu. Aramızda yanlış anlaşılmadan dolayı küçük bir kırgınlık yaşamıştık. Sonrasında gönlünü almıştım. Kendisi Kayseri’de basın sektörünün gelişmesi için, gazetecilerin sıkıntılarının giderilmesi için siyasi, bürokrasi kanadında çok büyük gayretler sarf etti.
En son konuşmamız ise covit olup karantinaya girince, kendisini geçmiş olsun diye aradım. İyim azim’ciğim, sen çok geziyorsun kendine dikkat et diye beni uyarmıştı son konuşmamızda o oldu. Gerçekten yeri doldurulamayacak bir insan, bir gazeteci idi. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Sevenlerinin başı sağolsun

En Çok Okunan Yazıları

Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır