menüler
HAVA DURUMU

SENDİKALAR ÜYELERİN VE MİLLETİNDİR

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
27 Eylül 2018, Perşembe
Önümüzdeki 2 ay içinde memur sendikalarının bir kısmında şube yönetim ve denetim kurulu seçimleri var. Genel merkezlerin seçimi ise daha sonraki aylarda Ankara’ da yapılacak.
 
Geçen aylarda Sağlık Sen ve Toç Bir Sen gibi memur sendikaları ile bir işçi sendikası olan Hizmet İş Sendikasının şube seçimleri yapıldı. Davetliler huzurunda kırmadan, dökmeden medeni bir ortamda seçimler sonuçlandı. Bizlerde seçim salonlarında daha sonrada sendika binalarında yeni yönetim kurulu üyelerini ziyaret edip hayırlı olsun deyip başarılar diledik.
 
Bugünlerde Memur Sen’e bağlı Eğitim Bir Sen sendikası ile Diyanet Sen sendikamızın seçimleri var. Türkiye’nin bir çok ilinde olduğu gibi Kayseri’de de mevcut yönetimin karşısına yönetime talip olan yeni listeler çıkıp yarışa dahil oldular. Bu gayet normal, her zaman olmasa da gerektiğinde “Rekabetten kalite doğar.” Misali yarışa renk ve heyecan katan bir durumdur.
 
Halen yönetimdeki arkadaşlar bu arkadaşlara daha yakın ilgi ve alaka göstererek onları kucaklamanın, onlarda oluşabilecek dışlanıyoruz endişesini ortadan kaldırarak sendikayı daha iyi sahiplenmelerine ortam hazırlarken, muhalif olarak yarışa katılan ekibin elemanları da asla nezaketlerini kaybetmeden geri döndüklerinde mahcup olacakları tavır, davranış, söz ve sosyal medya paylaşımına asla tenezzül etmeden olayın dışında olup ortalığı karıştırmak isteyen sorumsuzların gereksiz yaklaşımlarına da asla fırsat vermeden, ısrarla medeni ölçüler içinde yarışa devam etmenin yoluna bakmalıdırlar.
 
Bu arada sendikaya daha fazla uğramalı, mevcut yöneticilerle bir arada daha fazla bulunmalı, takıldıkları konuları mevcut yönetime sormaktan asala çekinmemeli, sendikanın açıklamalarına, etkinliklerine daha fazla iştirak ederek piyasada kalarak, kimseye kırgınlık duymadan yarışa devam etmenin gayreti içinde olmalıdırlar.
 
Şunu asla unutmamak gerekir! Sendikalar, dernekler ve diğer STK’lar mevcut yöneticilerin ve muhaliflerin değil tüm üyelerin ve milletin kurumlarıdır. Hiç kimsenin gelene niye geldin, ya da ziyarete gittiğimde sahip çıkan yok, anlayışı ile kendi mülkünden uzak durma lüksü ve hakkı asla yoktur.
 
Sendika yetkilileri açıklama ve etkinlikleri kendileri için değil, üyeleri ve toplum için yapıyorlar. Yönetici ve yönetici adaylarının komplekse girerek devamlı eksiklikler peşinde koşma, etkinlik ortamlarından uzak durma hakkı ve hukuku asla yoktur, olmamalıdır da.
 
Anayasamızda siyasi partilerle ilgili şöyle bir deyim kullanılır. “Siyasi partiler ister muhalefette, ister iktidarda olsunlar demokratik parlamenter rejimin vazgeçilmez unsurlarıdır.” Sendikalarda da yönetim için farklı listelerin yarışması ayıp, günah ya da ayrımcılık ve fitne değildir. Birbirini hazmederek yola devam edebilmek medeni insanların bir şiarıdır.
 
Geçen günlerde Adıyaman ilinde Eğitim Bir Sen şubesini ziyaret etmiştim. Onların da yakında şube kurulları varmış. Başkan Ali DENİZ Bey’den muhalif bir ekibin yarışa dahil olduğunu öğrenmiş ve her 2 ekibe de başarılar dilemiştim. Kayseri Eğitim Bir Sen şubesinde de mevcut başkan Aydın KALKAN hocama ve muhalif listenin başkanı Cemal BOLGİ hocam ve ekibine şu an devam etmekte olan seçim süreci ve kasım ayında yapılacak olan seçimlerde kendileriyle birlikte ekiplerine medeni bir ortamda, onlara yakışan, dıştan bakanların seçim süreci böyle yürütülür diyebileceği bir seçim süreci ve başarılar diliyorum. Seçimlerinin sonucu camialarımız ve ülkemiz için hayır getirsin. Selam ve dua ile

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
ZERRE MİSKALDE HİZMET ETSE… BİRLİKTE BİZ OLACAĞIZ KEŞKE YAŞANMASAYDI “BİZE YAPILSA NE YAPARDIK” HUKUKSUZDUR, AYIPTIR, GÜNAHTIR KEŞKE VALİ EN SON KONUŞSAYDI DEVAMINI BEKLİYORLAR GÖNLÜMÜZDE DARBECİYE YER YOK NASIL BİR İRADE Kİ! CAMİLERİMİZ TEMİZ VE ESTETİK OLMALIDIR GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA KARA BİR LEKE ÇERKES SÜRGÜNÜ RAMAZAN VE KAYSERİ RAMAZAN SEVABIMIZ OLSUN HATTABOĞLU ÖMER NEYİNİZ OLUR? ADALET HERKESE HER ZAMAN LAZIM KAZANMANIN YOLU STRATEJİ VE İTTİFAKTAN GEÇER YEREL SEÇİMLER VE UYARILAR ADINI ANMAYACAĞIM MEMURLAR KADROLARINDA ÇALIŞSIN, İKAMET ETSİN GÖNÜLLER İNCİNMESİN, SEVENLER KÜSMESİN BİN YIL SÜRMEDİ AMA…… ZULMÜ DEVAM EDİYOR MAZLUMDER’İN 21. YILI ATANMIŞLAR VE SEÇİLMİŞLERİN YÜKLERİ PAYLAŞILMALI DEVLET! SİVİL TOPLUMA GÜVEN VERMELİ SUÇ BAŞKASININSA NEDEN BAŞKASI MAHKUM HER ŞEYİ DEVLET Mİ YAPMALI, KAMU YARARI OLMAYAN ÜVEY EVLAT MI? AÇ KALAN KÖPEK FIRIN YIKAR ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ Mİ YAKMALI 28 ŞUBAT HORTLADI BOŞANMALARDA İLK 5 YILA DİKKAT ADALET! KİMLER İÇİN? İNSAN HAKLARI GÜNÜ VE MAZLUMDER ÖDÜLLERİ KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKIN ÇANAKKALE'Yİ YAŞAYARAK ZİYARET 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? MAHKEME KARARI MI KOMİSYON KARARI MI? ÜSTÜN! KÜÇÜK MİLLET MECLİSLERİ VE ADANA BULUŞMASI KEŞKE AZ KONUŞSA KEŞKE AZ KONUŞSA PROTOKOL LİSTELERİ GÜNCELLENMELİ DEĞİL Mİ? KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ MAZLUMDER’İN ADALET ARAYIŞI SENDİKALAR ÜYELERİN VE MİLLETİNDİR KAMU YARARI BELGESİ OLMAYANLAR ÜVEY EVLATLAR MI? YAKIN TARİHİMİZİN UTANÇ GÜNÜ, 12 EYLÜL 1980 SAVAŞ MEYDANI MI? AKRABALARIN MI, CEMAATİN Mİ? BAYRAM KİMLERİN! SATHI MÜDAFAA VE TOPTAN KORUMA BUNLAR YAPILMASI ZOR ŞEYLER MİDİR? HATTAPOĞLU ÖMER NEYİMİZ OLUR DEVLET PARALELLERE NE YAPSIN? RAMAZAN DA SİVİL TOPLUM VE BELEDİYELER RAMAZAN’da KAYSERİ 24 HAZİRAN SONRASI ADALET İÇİN NE YAPILACAK GELİR’DE AD-Lİ İLAHİ SORAR ÖMER’den ONU 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE VEKİL ADAYLARI 5 YAŞINDA İDİM POLİTİKADA GÖNÜL ADIMLARI CUMHURBAŞKANI YETKİSİNİ KULLANMALI RAKİP DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYORUZ? 15 TEMMUZ’U BÖYLE KUTLADIK
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır