menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

RAKİP DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYORUZ?

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
09 Ağustos 2017, Çarşamba

Türkiye hepimizin bildiği gibi başı beladan eksik kalmayan!bulunduğu bölgede ve dünyada dostları kadar düşmanlarıda olan bir ülkedir.

Bu ülkenin idarecileri ve insanı hedefine 2023 yılını yani devletin kuruluşunun 100. Yılını koymuş olup,bu tarihte bölgesinde en güçlü, dünyada ise gelişmiş ilk 10 ülke arasına girmek için büyük bir çabanın içine girmiştir.

Ekonomisi,yönetim şekli,eğitim, sağlık, temel insan hakları ve refahın iyileştirilmesi için reformlar üstüne reformlar, hamleler üstüne hamleler yapılıyor.

Bir yandan bunlarla uğraşırken, öte yandan batılı güçlerin ve Ortadoğu’yu yeniden dizayn etmek isteyenlerin başımıza bela ettiği PKK, FETÖ, DAEŞ ve diğer silahlı örgütlerle de varlık yokluk mücadelesi veriliyor. Milli gelirin kayda değer bölümünü bu mücadeleye ayırmak zorunda kalıyoruz.

Bunun yanında 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Millet Meclisi seçimlerine hazırlanmak içinde! çalışmalar başladı bile. Özellikle iktidar partisi AKP bu hafta belde kongrelerini başlattı. Daha sonra ilçe ve il kongreleri gelecek 2018’de ise olağan kongresini yapacak. Amaç 2019 seçimlerine yenilenmiş dinamik bir kadro ile girebilmek.

Tüm bu çalışmalar yapılırken!ülke içinde sivil toplum kuruluşları,siyasiler ve bürokrasi içinde sanki rakiplerimizin,ülke ve devlet düşmanlarının değirmenine su taşırcasına,toplum ahengini bozmak,kardeşlik hukukumuzu ortadan kaldırmak,birlikte yaşayabilme kültürümüzü zayıflatmak ve birbirimize güven duygumuzu ortadan kaldırıp,umutsuzluğu milletin önüne koymak için iyi niyetle ama,kötü sonuç doğuracak davranışlardan da geri kalmıyoruz. Milletin birbirine güvenini, devlete güvenini ve geleceğe ait umutlarını ortadan kaldırmak için yaptığımız gereksiz davranışlar ve çıkışlar “anca düşman yapar”denecek kadar zarar vermeye başladı.

Bazı sivil toplum kuruluşları elde ettikleri sayı ve toplumsal gücü bürokratik kurumlara baskı aracı olarak kullanıp,hak ettiklerinden fazla makam ve mevki talebinde bulunurken,bazılarımızda kurumları ve onların önderlerini yıpratıcı söz, fiil ve davranışlarda bulunarak toplum barışının zarar görmesine sebep olabiliyoruz.

Bazılarımızda,emekli olmuş görevde bulunduğu sırada memlekete hayırlı hizmetlerde bulunmuş bazen de yapacaklarında eksiklik bırakmış bürokratlar hakkında özel hayatları dahil yıpratıcı beyan ve davranışlarda bulunarak toplumun kendine hizmet eden kurum ve şahsiyetlere güveninin azalmasına sebep olabiliyorlar.

Şunu asla unutmayalım! Ey cemaatler, ey tarikatlar, ey sivil toplum kuruluşları hepimizin görevi hukukun içinde dürüst,  doğru ve adalet içinde kalıp toprağın altında vereceğimiz hesabı unutmayarak hizmet vermektir. Bizim dışımızda bizden farklı olanları kıskanmadığımız,tüm makamlar benim olsun diye talepte bulunup FETÖ’nün PDY’sine benzemediğimiz,memlekete zerre kadar faydası olan hizmet ehli insanları eksiklerini ortaya çıkarıp yıpratmadığımız,bürokratik makamda bulunanlara sayı ve toplumsal gücümüzü kullanarak istikamet ve emir verip gereksiz taleplerde bulunmadığımız,40 yıldır devlet içinde haince yapılanıp 15 Temmuz 2016’da kanlı darbe kalkışmasında bulunan Fetullahçı Terör Örgütü’nün başına gelenlerden ders çıkarıp ibret aldığımız oranda,insanımıza ve ülkemize geleceğimize katkıda bulunabiliriz.

Şunu da unutmayalım! Devlet bürokrasisinde ve siyasi çevrelerde son bir yıl içinde FETÖ’nün Paralel Devlet Yapısı’ndan sonra yeni paralel oluşturma yolunda bir cemaatin, bir sivil toplum platformunun ve bir sendikanın oldukça mesafe aldığı için dikkat edilecek kurumlar olarak gündeme getirildiğinide hatırdan uzak tutmayalım.

Asla unutmayalım ki! Devlet “Kendisine şirk koşulmasını yetkilerinin paylaşılmasını istemez” bekler bekler zamanı geldiğinde yapması gerekeni ve vuracağı hamleyi ortaya koyar. Tüm kişi kurum ve önderlerin hukukun içinde kalarak, adaletten şaşmayarak, hepsi benim olsun değil bizim olsun diyerek paylaşarak memlekete hizmet için emeklerini esirgemeden devam ettirmelerini diliyor, hayırlı işlerimizde Allah yardımcımız olsun diyorum.

Selam ve dua ile…

 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
SORUMSUZ VE ALINGAN ARABADA YATIYOR, KIZ KARDEŞİNE SIĞINDI SON NEFESLERİNİ EVLERİNDE VERSİNLER MAZLUMDER’DEN ADALET BAKANLIĞINA ZİYARET SİGARA İZMARİTLERİNİ NE YAPALIM? BİR YANLIŞIMIZ YOK MU? MABEDSİZ ÜNİVERSİTE OLUR MU? TÜRKİYE İNSAN HAKLARI VE ETİK KURUMU (TİHEK)’İN YAŞLI HAKLARI KONFERANSI BU VEBALİN DENETÇİSİ, SORUMLUSU KİM? SERHAT ŞEHRİ KARS VE SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ SAHİPSİZ Mİ KALIYORUZ? DEVLET ÖÇ ALICI OLAMAZ FARUK YAMAN’IN HAZİNESİ SIĞINMACILAR SEMPOZYUMU “DEVLET, KAPLUMBAĞA GİBİ” OLMAMALI OKUMUYOR, DİNLEMİYOR, BİLMİYOR SIĞINMACILAR, PROBLEMLER VE ÇÖZÜMLER SURİYE İÇİNDEKİ SIĞINMACILAR VE DRAMLARI ŞUYUU VUKUUNDAN BETER (KADEM’İ İKNA EDİN) AİLE CİNAYETLERİ VE SEBEP OLAN YASALAR KANUNLAR HERKES İÇİNDİR ZERRE MİSKALDE HİZMET ETSE… BİRLİKTE BİZ OLACAĞIZ KEŞKE YAŞANMASAYDI “BİZE YAPILSA NE YAPARDIK” HUKUKSUZDUR, AYIPTIR, GÜNAHTIR KEŞKE VALİ EN SON KONUŞSAYDI DEVAMINI BEKLİYORLAR GÖNLÜMÜZDE DARBECİYE YER YOK NASIL BİR İRADE Kİ! CAMİLERİMİZ TEMİZ VE ESTETİK OLMALIDIR GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA KARA BİR LEKE ÇERKES SÜRGÜNÜ RAMAZAN VE KAYSERİ RAMAZAN SEVABIMIZ OLSUN HATTABOĞLU ÖMER NEYİNİZ OLUR? ADALET HERKESE HER ZAMAN LAZIM KAZANMANIN YOLU STRATEJİ VE İTTİFAKTAN GEÇER YEREL SEÇİMLER VE UYARILAR ADINI ANMAYACAĞIM MEMURLAR KADROLARINDA ÇALIŞSIN, İKAMET ETSİN GÖNÜLLER İNCİNMESİN, SEVENLER KÜSMESİN BİN YIL SÜRMEDİ AMA…… ZULMÜ DEVAM EDİYOR MAZLUMDER’İN 21. YILI ATANMIŞLAR VE SEÇİLMİŞLERİN YÜKLERİ PAYLAŞILMALI DEVLET! SİVİL TOPLUMA GÜVEN VERMELİ SUÇ BAŞKASININSA NEDEN BAŞKASI MAHKUM HER ŞEYİ DEVLET Mİ YAPMALI, KAMU YARARI OLMAYAN ÜVEY EVLAT MI? AÇ KALAN KÖPEK FIRIN YIKAR ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ Mİ YAKMALI 28 ŞUBAT HORTLADI BOŞANMALARDA İLK 5 YILA DİKKAT ADALET! KİMLER İÇİN? İNSAN HAKLARI GÜNÜ VE MAZLUMDER ÖDÜLLERİ KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKIN ÇANAKKALE'Yİ YAŞAYARAK ZİYARET 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? MAHKEME KARARI MI KOMİSYON KARARI MI? ÜSTÜN! KÜÇÜK MİLLET MECLİSLERİ VE ADANA BULUŞMASI KEŞKE AZ KONUŞSA KEŞKE AZ KONUŞSA PROTOKOL LİSTELERİ GÜNCELLENMELİ DEĞİL Mİ? KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ MAZLUMDER’İN ADALET ARAYIŞI SENDİKALAR ÜYELERİN VE MİLLETİNDİR KAMU YARARI BELGESİ OLMAYANLAR ÜVEY EVLATLAR MI? YAKIN TARİHİMİZİN UTANÇ GÜNÜ, 12 EYLÜL 1980 SAVAŞ MEYDANI MI? AKRABALARIN MI, CEMAATİN Mİ? BAYRAM KİMLERİN! SATHI MÜDAFAA VE TOPTAN KORUMA BUNLAR YAPILMASI ZOR ŞEYLER MİDİR? HATTAPOĞLU ÖMER NEYİMİZ OLUR DEVLET PARALELLERE NE YAPSIN? RAMAZAN DA SİVİL TOPLUM VE BELEDİYELER RAMAZAN’da KAYSERİ 24 HAZİRAN SONRASI ADALET İÇİN NE YAPILACAK GELİR’DE AD-Lİ İLAHİ SORAR ÖMER’den ONU 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE VEKİL ADAYLARI 5 YAŞINDA İDİM POLİTİKADA GÖNÜL ADIMLARI CUMHURBAŞKANI YETKİSİNİ KULLANMALI RAKİP DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYORUZ? 15 TEMMUZ’U BÖYLE KUTLADIK
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır