menüler
HAVA DURUMU

POLİTİKADA GÖNÜL ADIMLARI

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
02 Şubat 2018, Cuma
AK Parti’nin uygulamaya koyup tüm Türkiye’de gerçekleştirmeyi amaçladığı SOSYAL POLİTİKALARDA GÖNÜL ADIMLARI projesinin Kayseri uygulaması 28 Ocak Pazar günü Kadir Has Kongre merkezinde gerçekleştirildi.
 
Genel başkan yardımcısı ve Malatya milletvekili Öznur ÇALIK’ın başkanlığını yaptığı, Ak Parti İl Başkanlığının desteğiyle gerçekleşen çalıştay’ın katılımcıları ekseriya sivil toplum temsilcileri ve akademisyenlerdi.
 
Çalıştay için 10 ayrı konu belirlenmiş, her konuyu müzakere etmek için 10 temsilci davet edilmiş, her konu için bir masa olmak üzere 10 masa’da müzakerelerin devamı düşünülmüştü.
 
Kanaat önderlerinden, memur sendikalarına, insani yardım kuruluşlarından işçi sendikalarına, dayanışma derneklerinden sanayi ve insan hakları derneklerine kadar birçok kurumun temsilcisinin çalıştaya davet edilmesi olumlu ve yerinde bir uygulama olarak ortaya çıktı.
 
Programın başında çalıştaya katılanlardan Ak Partinin iktidara geldiği günden bu güne yaptığı icraatlarda başarılı ve başarısız yönleri, olumlu görülen ve görülmeyen yönlerini tespite yönelik anket formlarını doldurmaları istendi. Daha sonra her masada yer alan 10 katılımcı belirlenip kendilerine verilen konuyla ilgili 2 saate yakın müzakere yaptılar. Müzakere sonunda ilgili konuda Ak Parti hükümetlerinin icraatlarındaki olumlu ve olumsuz yönler ortaya kondu devamında gelecekte yapılmasında faydalı olacak uygulamalar konusunda tavsiyeler belirlendi.
 
Çalıştay başkanı Öznur ÇALIK, salondaki her çalışma grubunu ayrı ayrı ziyaret ederek çalışmaları izledi, söylenenleri not aldı. Programın devamında her çalışma grubunun temsilcisi yaptıkları müzakerenin sonucunu ve taleplerini sesli olarak katılımcılara aktardı. Ayrıca her grubun moderatörü de müzakereler boyunca konuşulanları not alıp düzenleme heyetine teslim etti.
 
Açılışta Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit ÖZDEN, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa ÇELİK ve enerji eski bakanı Taner YILDIZ’ın da birer selamlama konuşması yaptığı çalıştaya katılımın oldukça fazla ve coşkulu olması dikkat çekti.
 
Program sonunda katılımcılara öğle yemeğinin de ikram edildiği çalıştay, sonuçlarının ileriki günlerde raporlaştırılarak kamuoyu ile paylaşılacağı ve çalışmanın tüm Türkiye’de uygulanması için yoğun çalışmanın devam ettiği bildirildi.
 
16 yıldan bu yana Türkiye’yi idare eden Ak Parti iktidarlarının icraatlarının toplumda nasıl yankı bulduğunu (olumlu, olumsuz, başarılı, başarısız ) anlamaya yarayacağı düşünülen çalıştay, oldukça güzel organize edilmişti. Aynı zamanda icraatların olumlu, olumsuz yansımalarının yanında gelecek için tavsiyelerin de sorulması katılımcı milli irade açısından oldukça önemliydi.
 
Millete hizmetin, iradenin sahibi millete sorularak belirlenmesine katkı olacağını düşündüğüm çalıştay için iktidar partisi il başkanlığını ve sosyal politikalar başkanlığını tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
AİLE CİNAYETLERİ VE SEBEP OLAN YASALAR KANUNLAR HERKES İÇİNDİR ZERRE MİSKALDE HİZMET ETSE… BİRLİKTE BİZ OLACAĞIZ KEŞKE YAŞANMASAYDI “BİZE YAPILSA NE YAPARDIK” HUKUKSUZDUR, AYIPTIR, GÜNAHTIR KEŞKE VALİ EN SON KONUŞSAYDI DEVAMINI BEKLİYORLAR GÖNLÜMÜZDE DARBECİYE YER YOK NASIL BİR İRADE Kİ! CAMİLERİMİZ TEMİZ VE ESTETİK OLMALIDIR GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA KARA BİR LEKE ÇERKES SÜRGÜNÜ RAMAZAN VE KAYSERİ RAMAZAN SEVABIMIZ OLSUN HATTABOĞLU ÖMER NEYİNİZ OLUR? ADALET HERKESE HER ZAMAN LAZIM KAZANMANIN YOLU STRATEJİ VE İTTİFAKTAN GEÇER YEREL SEÇİMLER VE UYARILAR ADINI ANMAYACAĞIM MEMURLAR KADROLARINDA ÇALIŞSIN, İKAMET ETSİN GÖNÜLLER İNCİNMESİN, SEVENLER KÜSMESİN BİN YIL SÜRMEDİ AMA…… ZULMÜ DEVAM EDİYOR MAZLUMDER’İN 21. YILI ATANMIŞLAR VE SEÇİLMİŞLERİN YÜKLERİ PAYLAŞILMALI DEVLET! SİVİL TOPLUMA GÜVEN VERMELİ SUÇ BAŞKASININSA NEDEN BAŞKASI MAHKUM HER ŞEYİ DEVLET Mİ YAPMALI, KAMU YARARI OLMAYAN ÜVEY EVLAT MI? AÇ KALAN KÖPEK FIRIN YIKAR ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ Mİ YAKMALI 28 ŞUBAT HORTLADI BOŞANMALARDA İLK 5 YILA DİKKAT ADALET! KİMLER İÇİN? İNSAN HAKLARI GÜNÜ VE MAZLUMDER ÖDÜLLERİ KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKIN ÇANAKKALE'Yİ YAŞAYARAK ZİYARET 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? MAHKEME KARARI MI KOMİSYON KARARI MI? ÜSTÜN! KÜÇÜK MİLLET MECLİSLERİ VE ADANA BULUŞMASI KEŞKE AZ KONUŞSA KEŞKE AZ KONUŞSA PROTOKOL LİSTELERİ GÜNCELLENMELİ DEĞİL Mİ? KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ MAZLUMDER’İN ADALET ARAYIŞI SENDİKALAR ÜYELERİN VE MİLLETİNDİR KAMU YARARI BELGESİ OLMAYANLAR ÜVEY EVLATLAR MI? YAKIN TARİHİMİZİN UTANÇ GÜNÜ, 12 EYLÜL 1980 SAVAŞ MEYDANI MI? AKRABALARIN MI, CEMAATİN Mİ? BAYRAM KİMLERİN! SATHI MÜDAFAA VE TOPTAN KORUMA BUNLAR YAPILMASI ZOR ŞEYLER MİDİR? HATTAPOĞLU ÖMER NEYİMİZ OLUR DEVLET PARALELLERE NE YAPSIN? RAMAZAN DA SİVİL TOPLUM VE BELEDİYELER RAMAZAN’da KAYSERİ 24 HAZİRAN SONRASI ADALET İÇİN NE YAPILACAK GELİR’DE AD-Lİ İLAHİ SORAR ÖMER’den ONU 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE VEKİL ADAYLARI 5 YAŞINDA İDİM POLİTİKADA GÖNÜL ADIMLARI CUMHURBAŞKANI YETKİSİNİ KULLANMALI RAKİP DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYORUZ? 15 TEMMUZ’U BÖYLE KUTLADIK
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır