menüler
HAVA DURUMU

MAHKEME KARARI MI KOMİSYON KARARI MI? ÜSTÜN!

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
07 Kasım 2018, Çarşamba
2016 yılı 15 Temmuz’un da meydana gelen kanlı darbe kalkışmasının üzerinden 2 yıldan fazla bir zaman geçti.
 
40 yıldan bu yana devlet kademelerine yerleşmiş FETÖ yapılanmasının oluşturduğu Paralel Devlet yapılanması elemanları, devletin en kılcal damarlarına kadar girdiği için! 15 Temmuz’dan bu yana yapılan temizlik operasyonları ne yazık ki sonuçlanamadı. Halende devam ediyor. Her gün haber saatlerinde kamu ve özel sektörde FETÖ üyelerine yönelik operasyon haberlerini dinlemeye devam ediyoruz.
 
Bu olaylar devam ederken, 15 Temmuz 2016’den bu yana FETÖ bağlantısı ihbarı (bazen adressiz, imzasız ihbarlar da dahil) ile aslında FETÖ ile ilgisi olmayan binlerce insan da, memursa görevine son verilerek, sivilse sorgulanarak haklarında işlem gördüler. Bu insanların binlercesi mahkeme kararı yada emniyet soruşturmaları sonucu FETÖ ile ilgisinin olmadığını ispat etti. Yani ya mahkeme yada emniyet raporu ile suçsuzluklarını ispat etmiş oldular.
 
Bizzat Cumhurbaşkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN 11 bin 480 kişinin Bylock mağduru olduğunu ilan etmişti. Suçsuzluğu ortaya çıkan bu insanlardan kamu görevinden ihraç edilenler büyük bir umutla OHAL komisyonlarına başvurarak görevlerine dönmek istediler. İstediler ama! çoğunluğunun hevesleri kursaklarında kaldı. Niye? Çünkü OHAL komisyonları Bu devletin değil de sanki başka bir devletin komisyonuymuş gibi bu devletin mahkeme ve emniyet raporlarını dikkate almayarak çok azı dışında müraacatlara olumsuz cevaplar verdi. Başvuranların en doğal hakkı olan göreve başlama taleplerine engel oldu.
 
Mahkeme kararı Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin takipsizlik kararı, suçsuzluk kararı Türkiye Cumhuriyeti Emniyetinin suçsuzluk raporu, OHAL komisyonu da Türkiye Cumhuriyeti devletinin komisyonu ve OHAL komisyonunun görevi Emniyet ve mahkeme kararına göre işlem yapmak. Türkiye vatandaşlarının mağduriyetlerine engel olmaktır ama olmuyor.
 
Yani OHAL diyor ki; Mahkemede, Emniyette kim oluyor. Bu mahallenin devleti de, hükümeti de, Cumhurbaşkanı da benim. Kararım ve gücüm üstünde bir güç ve karar tanımıyorum. Adalette benden sorulur. Mağdurlar Cumhurbaşkanını suçlamış, hükümeti suçlamış, devleti suçlamış benim umurumda değil. Kanunda, nizamda, adalette benden sorulur demeye getirmiş oluyor veya böyle anlaşılıyor.
 
Yani, devlet yıpranmış, hükümet yıpranmış, Cumhurbaşkanı yıpranmış, vatandaşlar mağdur olmuş, mazlum olmuş adalet sağlanamamış beni ilgilendirmez, maaşımı devletten alırım ama devletin kurumlarının kararlarını takmam demeye getiriyor.
 
Sahi kim daha güçlü ve adaletli! Mahkemelerin ve emniyetin verdiği kararlarımı, yoksa OHAL komisyonlarının kararlarımı? Bilen varsa söylesin bizde aydınlanalım.
 
Selam ve Dua ile…

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
AİLE CİNAYETLERİ VE SEBEP OLAN YASALAR KANUNLAR HERKES İÇİNDİR ZERRE MİSKALDE HİZMET ETSE… BİRLİKTE BİZ OLACAĞIZ KEŞKE YAŞANMASAYDI “BİZE YAPILSA NE YAPARDIK” HUKUKSUZDUR, AYIPTIR, GÜNAHTIR KEŞKE VALİ EN SON KONUŞSAYDI DEVAMINI BEKLİYORLAR GÖNLÜMÜZDE DARBECİYE YER YOK NASIL BİR İRADE Kİ! CAMİLERİMİZ TEMİZ VE ESTETİK OLMALIDIR GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA KARA BİR LEKE ÇERKES SÜRGÜNÜ RAMAZAN VE KAYSERİ RAMAZAN SEVABIMIZ OLSUN HATTABOĞLU ÖMER NEYİNİZ OLUR? ADALET HERKESE HER ZAMAN LAZIM KAZANMANIN YOLU STRATEJİ VE İTTİFAKTAN GEÇER YEREL SEÇİMLER VE UYARILAR ADINI ANMAYACAĞIM MEMURLAR KADROLARINDA ÇALIŞSIN, İKAMET ETSİN GÖNÜLLER İNCİNMESİN, SEVENLER KÜSMESİN BİN YIL SÜRMEDİ AMA…… ZULMÜ DEVAM EDİYOR MAZLUMDER’İN 21. YILI ATANMIŞLAR VE SEÇİLMİŞLERİN YÜKLERİ PAYLAŞILMALI DEVLET! SİVİL TOPLUMA GÜVEN VERMELİ SUÇ BAŞKASININSA NEDEN BAŞKASI MAHKUM HER ŞEYİ DEVLET Mİ YAPMALI, KAMU YARARI OLMAYAN ÜVEY EVLAT MI? AÇ KALAN KÖPEK FIRIN YIKAR ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ Mİ YAKMALI 28 ŞUBAT HORTLADI BOŞANMALARDA İLK 5 YILA DİKKAT ADALET! KİMLER İÇİN? İNSAN HAKLARI GÜNÜ VE MAZLUMDER ÖDÜLLERİ KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKIN ÇANAKKALE'Yİ YAŞAYARAK ZİYARET 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? MAHKEME KARARI MI KOMİSYON KARARI MI? ÜSTÜN! KÜÇÜK MİLLET MECLİSLERİ VE ADANA BULUŞMASI KEŞKE AZ KONUŞSA KEŞKE AZ KONUŞSA PROTOKOL LİSTELERİ GÜNCELLENMELİ DEĞİL Mİ? KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ MAZLUMDER’İN ADALET ARAYIŞI SENDİKALAR ÜYELERİN VE MİLLETİNDİR KAMU YARARI BELGESİ OLMAYANLAR ÜVEY EVLATLAR MI? YAKIN TARİHİMİZİN UTANÇ GÜNÜ, 12 EYLÜL 1980 SAVAŞ MEYDANI MI? AKRABALARIN MI, CEMAATİN Mİ? BAYRAM KİMLERİN! SATHI MÜDAFAA VE TOPTAN KORUMA BUNLAR YAPILMASI ZOR ŞEYLER MİDİR? HATTAPOĞLU ÖMER NEYİMİZ OLUR DEVLET PARALELLERE NE YAPSIN? RAMAZAN DA SİVİL TOPLUM VE BELEDİYELER RAMAZAN’da KAYSERİ 24 HAZİRAN SONRASI ADALET İÇİN NE YAPILACAK GELİR’DE AD-Lİ İLAHİ SORAR ÖMER’den ONU 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE VEKİL ADAYLARI 5 YAŞINDA İDİM POLİTİKADA GÖNÜL ADIMLARI CUMHURBAŞKANI YETKİSİNİ KULLANMALI RAKİP DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYORUZ? 15 TEMMUZ’U BÖYLE KUTLADIK
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır