menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

KEŞKE AZ KONUŞSA

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
17 Ekim 2018, Çarşamba
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN 13 Ekim Cumartesi günü Kayseri’ye gelerek bir dizi açılış ve programlara katıldı. Cumhuriyet meydanında da halka hitap etti.
 
Cumhurbaşkanı Kayseri’de ilk konuşmasını Cumhuriyet Meydanında yaptı. Kamunun ve özel sektörün hizmete sunduğu tesislerin açılışını da buradaki konuşmasından sonra yaptı.
 
Cumhurbaşkanı meydandaki konuşmasında ülkenin içinde bulunduğu durum, FETÖ ile mücadele ve diğer konulardan bahsetti. Bir gün önce İzmir’de yargılanıp serbest bırakılan ve ülkesine dönen ABD’li rahip BRUNSON olayından bahsetmedi. Meydandaki kalabalığı bizzat içinde gezerek ve balkonlardan izleyenlerden aldığım bilgiye ve basının yazdığına göre 10 ile 15 bin kişi arasında Kayserili cumhurbaşkanını dinledi. Bu sayı Cumhurbaşkanının Kayseri Cumhuriyet Meydanında hitap ettiği en az kalabalıktı.
 
Meydan mitingi ve açılışlardan sonra Cumhurbaşkanı, şehir mezarlığı girişinde genelkurmay eski başkanı şimdiki savunma bakanı Kayserili Hulusi AKAR paşanın yaptırdığı caminin açılışına katıldı. Burada Kur’an-ı Kerim okuyarak ikindi namazını cemaatle birlikte burada kıldı.
 
Daha sonra Erciyes Üniversitesi akademik yıl açılış törenine katıldı. Burada kendisine fahri doktora unvanı verildi. Başarılı ilim adamlarına ödüllerini verdi. Cumhurbaşkanı burada yaptığı konuşmada 81 ilde kendi dönemlerinde üniversite kurulduğundan bahsederek geçmişte üniversitelerde yaşanan başörtü yasağı ve dini ayrımcılıktan örnekler vererek bu dönemin aldıkları tedbirlerle kapandığını söyledi. Eğitimin ülkeler için vazgeçilmez bir çaba olduğunu söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Kayseri programının son bölümünde büyükşehir belediye başkanı Mustafa ÇELİK’in oğlunun düğününe katılarak nikah şahitliği yaptı, aileleri ve yeni evlileri tebrik etti, gelecekle ilgili nasihatlerde bulundu, sonrasında Kayseri’den ayrıldı.
 
Bazımızın başkan, bazımızın reis, bazımızın Cumhurbaşkanı diye hitap ettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Kayseri’den ayrıldıktan sonra yaptığı ziyaretle ilgili yorumlarda devam etti. Tamamı Ak Parti’ye oy verdiğini zannettiğim sıradan vatandaş, bürokratlar ve yerel yöneticilerden aldığım ortak kanaat şuydu. “Çok konuşmak Cumhurbaşkanını yıpratıyor.” Muhatap olduğum bu insanlar şunu söylüyorlar. “Cumhurbaşkanı az konuşsun.” Başkan birçok yerde aynı şeyleri dile getiriyor, insanlar bunlardan usanıyor, sözünün değeri kalmıyor. Her konuda konuşma, her söze cevap verme Cumhurbaşkanına olan güveni azaltıyor. Keşke az konuşsa ya da birçok konuda yardımcıları onun adına konuşsa, açıklamalar yapsa. Cumhurbaşkanı daha kıymetli kalır.
 
Ayrıca şunu da söylüyorlar. Cumhurbaşkanı çok itham ediyor, çok suçluyor, ardından ithamlarının boş çıkması onun sözlerini kıymeti harbiyeden düşürüyor. Az konuşmak, az suçlayıp az itham etmek, mütevazı olmak Cumhurbaşkanına daha çok yakışıyor diyor vatandaş. Ne diyelim biz elçiyiz, elçiye zeval olmaz.
 
CUMHURBAŞKANI NEDEN STK’LARLA GÖRÜŞMEZ
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Başbakan iken ve Cumhurbaşkanı olduktan sonra bazen külliyede bazen de ziyaret ettiği illerde kanaat önderleri ve STK temsilcileriyle bir araya gelerek şehrin, bölgenin ve ülkenin sorunları hakkında istişarelerde bulunduğu kamuoyu yakından biliyor.
 
Başbakanlığı döneminde Kayseri’ye yaptığı bir ziyarette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Erciyes Kardan Adam tesislerinde şehrimizin sanayi ve ticaret erbabı, gönüllü kültür kurluşları temsilcileri ve kanaat önderleriyle istişare toplantısı yaptığı, katılımcılardan sözlü olarak 20 soru alıp, soruların hepsini kürsüden içtenlikle cevaplandırdığını, sanayicilere ve sivil topluma ilişkin taleplerini de dile getirdiğini unutmadık.
 
O günden bu güne Başbakan ve Cumhurbaşkanı düzeyinde Kayseri’ye yapılan ziyaretlerde sivil toplum ve kanaat önderlerine yönelik sorulu cevaplı istişare toplantısı hiç olmadı. Külliyede ve başka illerde yapılanları duyup gördükçe hem hayıflanıyor hem de merak ediyorum, niye Kayseri’de böyle toplantılar yapılmıyor diye. Yoksa Kayseri insanının söyleyecek sözü, soracak sorusu mu yok.
 
Cumhurbaşkanının 13 Ekim günü yaptığı Kayseri ziyareti öncesi iktidar partisi Ak Parti’nin il başkanını arayarak başkanın STK’larla ilgili programının olup olmadığını sorduğumda il başkanı programı kendilerinin değil Cumhurbaşkanlığı makamının yaptığını, kendilerinin müdahil olma durumunun olmadığını söyledi. Beklentim ve umudum odur ki Ak Partinin genel başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’dır. İldeki parti temsilcisi de il başkanıdır. Keşke il başkanının kendi başkanının Kayseri programına STK’larla görüşme bölümünü ekleyecek kadar yetkisi olsaydı. İnanıyorum ki STK’ların Cumhurbaşkanına söyleyecek sözleri, soracak soruları mutlaka vardı.
 
Selam ve dua ile.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
SORUMSUZ VE ALINGAN ARABADA YATIYOR, KIZ KARDEŞİNE SIĞINDI SON NEFESLERİNİ EVLERİNDE VERSİNLER MAZLUMDER’DEN ADALET BAKANLIĞINA ZİYARET SİGARA İZMARİTLERİNİ NE YAPALIM? BİR YANLIŞIMIZ YOK MU? MABEDSİZ ÜNİVERSİTE OLUR MU? TÜRKİYE İNSAN HAKLARI VE ETİK KURUMU (TİHEK)’İN YAŞLI HAKLARI KONFERANSI BU VEBALİN DENETÇİSİ, SORUMLUSU KİM? SERHAT ŞEHRİ KARS VE SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ SAHİPSİZ Mİ KALIYORUZ? DEVLET ÖÇ ALICI OLAMAZ FARUK YAMAN’IN HAZİNESİ SIĞINMACILAR SEMPOZYUMU “DEVLET, KAPLUMBAĞA GİBİ” OLMAMALI OKUMUYOR, DİNLEMİYOR, BİLMİYOR SIĞINMACILAR, PROBLEMLER VE ÇÖZÜMLER SURİYE İÇİNDEKİ SIĞINMACILAR VE DRAMLARI ŞUYUU VUKUUNDAN BETER (KADEM’İ İKNA EDİN) AİLE CİNAYETLERİ VE SEBEP OLAN YASALAR KANUNLAR HERKES İÇİNDİR ZERRE MİSKALDE HİZMET ETSE… BİRLİKTE BİZ OLACAĞIZ KEŞKE YAŞANMASAYDI “BİZE YAPILSA NE YAPARDIK” HUKUKSUZDUR, AYIPTIR, GÜNAHTIR KEŞKE VALİ EN SON KONUŞSAYDI DEVAMINI BEKLİYORLAR GÖNLÜMÜZDE DARBECİYE YER YOK NASIL BİR İRADE Kİ! CAMİLERİMİZ TEMİZ VE ESTETİK OLMALIDIR GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA KARA BİR LEKE ÇERKES SÜRGÜNÜ RAMAZAN VE KAYSERİ RAMAZAN SEVABIMIZ OLSUN HATTABOĞLU ÖMER NEYİNİZ OLUR? ADALET HERKESE HER ZAMAN LAZIM KAZANMANIN YOLU STRATEJİ VE İTTİFAKTAN GEÇER YEREL SEÇİMLER VE UYARILAR ADINI ANMAYACAĞIM MEMURLAR KADROLARINDA ÇALIŞSIN, İKAMET ETSİN GÖNÜLLER İNCİNMESİN, SEVENLER KÜSMESİN BİN YIL SÜRMEDİ AMA…… ZULMÜ DEVAM EDİYOR MAZLUMDER’İN 21. YILI ATANMIŞLAR VE SEÇİLMİŞLERİN YÜKLERİ PAYLAŞILMALI DEVLET! SİVİL TOPLUMA GÜVEN VERMELİ SUÇ BAŞKASININSA NEDEN BAŞKASI MAHKUM HER ŞEYİ DEVLET Mİ YAPMALI, KAMU YARARI OLMAYAN ÜVEY EVLAT MI? AÇ KALAN KÖPEK FIRIN YIKAR ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ Mİ YAKMALI 28 ŞUBAT HORTLADI BOŞANMALARDA İLK 5 YILA DİKKAT ADALET! KİMLER İÇİN? İNSAN HAKLARI GÜNÜ VE MAZLUMDER ÖDÜLLERİ KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKIN ÇANAKKALE'Yİ YAŞAYARAK ZİYARET 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? MAHKEME KARARI MI KOMİSYON KARARI MI? ÜSTÜN! KÜÇÜK MİLLET MECLİSLERİ VE ADANA BULUŞMASI KEŞKE AZ KONUŞSA KEŞKE AZ KONUŞSA PROTOKOL LİSTELERİ GÜNCELLENMELİ DEĞİL Mİ? KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ MAZLUMDER’İN ADALET ARAYIŞI SENDİKALAR ÜYELERİN VE MİLLETİNDİR KAMU YARARI BELGESİ OLMAYANLAR ÜVEY EVLATLAR MI? YAKIN TARİHİMİZİN UTANÇ GÜNÜ, 12 EYLÜL 1980 SAVAŞ MEYDANI MI? AKRABALARIN MI, CEMAATİN Mİ? BAYRAM KİMLERİN! SATHI MÜDAFAA VE TOPTAN KORUMA BUNLAR YAPILMASI ZOR ŞEYLER MİDİR? HATTAPOĞLU ÖMER NEYİMİZ OLUR DEVLET PARALELLERE NE YAPSIN? RAMAZAN DA SİVİL TOPLUM VE BELEDİYELER RAMAZAN’da KAYSERİ 24 HAZİRAN SONRASI ADALET İÇİN NE YAPILACAK GELİR’DE AD-Lİ İLAHİ SORAR ÖMER’den ONU 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE VEKİL ADAYLARI 5 YAŞINDA İDİM POLİTİKADA GÖNÜL ADIMLARI CUMHURBAŞKANI YETKİSİNİ KULLANMALI RAKİP DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYORUZ? 15 TEMMUZ’U BÖYLE KUTLADIK
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır