menüler
HAVA DURUMU

KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
09 Ekim 2018, Salı
31 Mart 2019’da yapılacak yerel yönetim seçimleri için bir yandan partiler, diğer yandan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) hummalı bir şekilde hazırlıklarını sürdürüyor.
 
İktidar partisi Ak Parti ile MHP’nin yerel seçimlerde cumhur ittifakını devam ettireceğine kesin gözüyle bakılıyor. Olayın detayları Cumhurbaşkanının Macaristan seyahati dönüşü MHP lideri Devlet BAHÇELİ ile görüşmesinden sonra şekillenecek.
 
Ana muhalefet partisi CHP’nin seçimlerde kiminle ittifak yapacağı, kayyumlar tarafından idare edilen belediyelerde nasıl bir yol izleneceği ise ileriki günlerde netlik kazanacağa benziyor.
 
Tüm bunlar yaşanırken MHP ve CHP geçen günlerde Ak Parti ise geçen cumartesi ve pazar bgünü kampa girerek mahalli seçimlerde izlenecek yolları ana hatlarıyla belirlemeye çalıştılar. Kimler aday olabilecek, adaylarda aranan şartlar neler olacak, mevcut başkanlardan kimler gidecek, kimler kalacak bunlar ileri zamanlarda belli olacak.
 
Tüm bunlar yaşanırken mevcut başkanlar özellikle yeniden aday olmayı bekleyenler gece gündüz harıl harıl çalışmaya, hizmetleri üstüne yeni hizmetler eklemeye, bunları zaman geçirmeden halka sunmaya gayret ediyorlar. Millet için geceyi gündüze katarak, sağın solun gereksiz sataşmalarına aldırış etmeden çalışan tüm başkanlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyor, Allah razı olsun diye dua ediyorum.
 
Bununla birlikte:
 
Halen görevde olan ve gecesini gündüzüne katarak hizmet vermeye çalışan başkanlarımıza şunları da hatırlatmak istiyorum.
 
Başkanlarım; gelin en güvendiğiniz elemanlardan ilgili birimlere göre ekipler oluşturarak
 
a) Ülkemizde %10’dan fazla insanımızın özürlü, hasta ve yaşlı olduğunu hesap ederek belediyenin sınırları içindeki tüm kavşak ve caddeleri şehir merkezi, mahalle demeden hasta, özürlü ve yaşlı arabaları için standartlara uygun rampalarla donatılıp donatılmadığını kontrol ettirin. Göreceksiniz birçok yerde yoklarla yada standart dışı, kullanıma uygun olmayanlarla karşılaşacaksınız.
 
b) Sınırlarınız içindeki tüm cadde ve sokakların kenarlarındaki ağaçların taban ve tepe bakımının yapılıp yapılmadığını kontrol ettirin. Göreceksiniz ki çoğunun bakımı yapılmamış, bakımsızlıktan kuruyanları, eğri büğrü olanları tespit edeceksiniz.
 
c) Şehir merkezi ve mahalle kaldırımlarını kontrol ettirin. Göreceksiniz vatandaş bastığında diğer yanı kalkan, yağmurda üzerine basan vatandaşın tepeden tırnağa ıslanmasına sebep olan kaldırım taşları göreceksiniz.
 
d) Özellikle şehir merkezi ( Cami Kebir, Cumhuriyet, Hacı Saki, Hunat, Serçeönü, Erciyes evler) mahalleleri başta olmak üzere tüm yaya kaldırımları ve küçük parkları kontrol ettirin. Göreceksiniz bir kısmı otopark, bir kısmı lokanta, bir kısmı pasta salonu, bir kısmı kahvaltı salonu olmuş.
 
Bu olumsuzlukları 1 ay içinde olması gereken ne ise o hale getirin ki! Size oy verecek kadın, erkek, genç, yaşlı ve aileler aslında onlar için yaptıklarınızı medeni insanlar gibi kullanabilir hale gelsinler.
 
Başkanlarım bunları yaparsanız ne hukuku çiğnersiniz, ne kul hakkına girersiniz nede beddua alırsınız, tam tersi takdir ve dua alırsınız. Unutmayın gereksiz ve haksız kınayanların yanlışlarına göz yumup sessiz çoğunluğun hakkını korumazsanız beddua alırsınız. Dua’dan da mahrum kalıp milletin takdirini kaybedersiniz.
 
Hakkı, hukuku, adaleti gözeterek, karşılıksız kınayıcılara aldırış etmeyerek hizmete devam eden tüm başkanlarımızı tebrik ediyor, yolunuz açık olsun, emeğinize sağlık diyorum.
 
Selam ve dua ile

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
ŞUYUU VUKUUNDAN BETER (KADEM’İ İKNA EDİN) AİLE CİNAYETLERİ VE SEBEP OLAN YASALAR KANUNLAR HERKES İÇİNDİR ZERRE MİSKALDE HİZMET ETSE… BİRLİKTE BİZ OLACAĞIZ KEŞKE YAŞANMASAYDI “BİZE YAPILSA NE YAPARDIK” HUKUKSUZDUR, AYIPTIR, GÜNAHTIR KEŞKE VALİ EN SON KONUŞSAYDI DEVAMINI BEKLİYORLAR GÖNLÜMÜZDE DARBECİYE YER YOK NASIL BİR İRADE Kİ! CAMİLERİMİZ TEMİZ VE ESTETİK OLMALIDIR GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA KARA BİR LEKE ÇERKES SÜRGÜNÜ RAMAZAN VE KAYSERİ RAMAZAN SEVABIMIZ OLSUN HATTABOĞLU ÖMER NEYİNİZ OLUR? ADALET HERKESE HER ZAMAN LAZIM KAZANMANIN YOLU STRATEJİ VE İTTİFAKTAN GEÇER YEREL SEÇİMLER VE UYARILAR ADINI ANMAYACAĞIM MEMURLAR KADROLARINDA ÇALIŞSIN, İKAMET ETSİN GÖNÜLLER İNCİNMESİN, SEVENLER KÜSMESİN BİN YIL SÜRMEDİ AMA…… ZULMÜ DEVAM EDİYOR MAZLUMDER’İN 21. YILI ATANMIŞLAR VE SEÇİLMİŞLERİN YÜKLERİ PAYLAŞILMALI DEVLET! SİVİL TOPLUMA GÜVEN VERMELİ SUÇ BAŞKASININSA NEDEN BAŞKASI MAHKUM HER ŞEYİ DEVLET Mİ YAPMALI, KAMU YARARI OLMAYAN ÜVEY EVLAT MI? AÇ KALAN KÖPEK FIRIN YIKAR ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ Mİ YAKMALI 28 ŞUBAT HORTLADI BOŞANMALARDA İLK 5 YILA DİKKAT ADALET! KİMLER İÇİN? İNSAN HAKLARI GÜNÜ VE MAZLUMDER ÖDÜLLERİ KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKIN ÇANAKKALE'Yİ YAŞAYARAK ZİYARET 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? MAHKEME KARARI MI KOMİSYON KARARI MI? ÜSTÜN! KÜÇÜK MİLLET MECLİSLERİ VE ADANA BULUŞMASI KEŞKE AZ KONUŞSA KEŞKE AZ KONUŞSA PROTOKOL LİSTELERİ GÜNCELLENMELİ DEĞİL Mİ? KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ MAZLUMDER’İN ADALET ARAYIŞI SENDİKALAR ÜYELERİN VE MİLLETİNDİR KAMU YARARI BELGESİ OLMAYANLAR ÜVEY EVLATLAR MI? YAKIN TARİHİMİZİN UTANÇ GÜNÜ, 12 EYLÜL 1980 SAVAŞ MEYDANI MI? AKRABALARIN MI, CEMAATİN Mİ? BAYRAM KİMLERİN! SATHI MÜDAFAA VE TOPTAN KORUMA BUNLAR YAPILMASI ZOR ŞEYLER MİDİR? HATTAPOĞLU ÖMER NEYİMİZ OLUR DEVLET PARALELLERE NE YAPSIN? RAMAZAN DA SİVİL TOPLUM VE BELEDİYELER RAMAZAN’da KAYSERİ 24 HAZİRAN SONRASI ADALET İÇİN NE YAPILACAK GELİR’DE AD-Lİ İLAHİ SORAR ÖMER’den ONU 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE VEKİL ADAYLARI 5 YAŞINDA İDİM POLİTİKADA GÖNÜL ADIMLARI CUMHURBAŞKANI YETKİSİNİ KULLANMALI RAKİP DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYORUZ? 15 TEMMUZ’U BÖYLE KUTLADIK
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır