menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
12 Haziran 2019, Çarşamba
Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşlarında Ramazan Bayramı bayramlaşması bayramın 2. günü Memur Sen il temsilciliğinde gerçekleşti.
 
2. gün saat 10.30’da Memur Sen il temsilciğinde gerçekleşen bayramlaşmaya Gönüllü Kültür Kuruluşları ve Memur Sen temsilcilerinin yanında misafir olarak Ak Parti Kayseri milletvekili İsmail TAMER ve MAZLUMDER genel başkan yardımcısı avukat Osman YURT katıldılar.
 
Memur Sen il temsilcisi Aydın KALKAN’ın katılımcıların bayramlarını tebrik, misafirlere hoş geldiniz temennilerinin ardından sözleşmeli öğretmenlik ve eğitimde yaşanan çözüm bekleyen problemler hakkında bilgiler veren konuşmasının ardından söz alan Gönüllü Kültür Kuruluşları başkanı Ahmet TAŞ, katılımcıların ve misafirlerin bayramlarını tebrik etti. Ardından ülkemizde adalet ve hukuk konusunda çözüm bekleyen birçok konuyu gündeme getirdi.
 
TAŞ, konuşmasında 1993’te Sivas’ta meydana gelen olaylardan sonra, olaylarla hiç ilgileri olmadığı halde tutuklanıp ömür boyu hapse mahkum edilen, bugün yaşları 80’leri bulan mahpusların yeniden yargılanması, 28 Şubat 1997 darbe döneminde darbecilerin emri ile uzun yıllar hapse mahkum edilen dönemin mahpuslarının yeniden yargılanması, sayıları 8 binleri bulan erken evlilik mahpuslarının hukuki bir düzenleme ile özgürlüklerine kavuşturulmaları, ömür boyu nafaka ödemeye mahkum edilen mazlumların hukuki bir düzenleme ile durumlarının düzetilmesi, aile hayatımızı yıkan 6284 sayılı kanun ve 2011’de imzalanan İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmesi talebi ile, Muhsin YAZICIOĞLU, Eşref BİTLİS, Uludere katliamı ve Başbağlar cinayetlerinin faillerinin bulunup adalete teslim edilmesi konusunda TBMM, siyasi partiler ve Adalet Bakanlığını harekete geçmesi konusunda MAZLUMDER ve Gönüllü Kuruluşların taleplerini dile getirdi. TAŞ, ayrıca mahkemelerde aklanan, emniyet birimlerince suçsuz bulunan ama göreve başlatılmayan OHAL mağdurlarının görevlerine iade edilmeleri gerektiğini de dile getirdi.
 
Bayramlaşma programına misafir olarak katılan Ak Parti Kayseri milletvekili İsmail TAMER, Aydın KALKAN ve Ahmet TAŞ’ın taleplerini not alarak yaptığı konuşmasında katılımcıların bayramlarını tebrik etti, gündeme getirilen ve çözüm beklenen konuların bir kısmı ile olarak TBMM’de hukuki düzenleme çalışmalarının devam ettiğini bildirerek bu konuların gündeme getirilmesine teşekkür ettiğini bildirdi. Doktor İsmail TAMER konuşmasına kamudan ihraç edilen doktorların özel sağlık kurumlarında görev yapabilmeleri konusunda MAZLUMDER’in taleplerini dikkate aldıklarını belirtti. Geri gönderme merkezlerinde misafir edilen geldikleri ülkelere gönderilmeleri hayati risk taşıyan sığınmacıların sınır dışı edilmelerinin önlenmesi konusunda da MAZLUMDER ve STK’larla irtibat halinde olduklarını, insan hayatını koruma konusunda irtibat halinde olmaya devam edeceklerini bildirdi. İnsan hakları ve ülkemizin problemleri konusunda çözüm üretmek için STK’larla birlikte yürümenin kendileri için bir gereklilik olduğunu dile getirdi.
 
MAZLUMDER genel başkan yardımcısı avukat Osman YURT’da programda yaptığı kısa konuşmada Kayseri’de gördüğü sivil toplum vekil irtibatından memnun kaldığını dile getirdi. Bunun diğer illere örnek olması temennisinde bulundu, katılımcıların bayramlarını tebrik etti.
 
Çok faydalı ve anlamlı geçtiğine inandığım Gönüllü Kuruluşlar bayramlaşma programına ev sahipliği yapan, katılan ve destek veren tüm kurum, kuruluş ve yetkililere teşekkür ediyorum.
 
Selam ve dua ile

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
SORUMSUZ VE ALINGAN ARABADA YATIYOR, KIZ KARDEŞİNE SIĞINDI SON NEFESLERİNİ EVLERİNDE VERSİNLER MAZLUMDER’DEN ADALET BAKANLIĞINA ZİYARET SİGARA İZMARİTLERİNİ NE YAPALIM? BİR YANLIŞIMIZ YOK MU? MABEDSİZ ÜNİVERSİTE OLUR MU? TÜRKİYE İNSAN HAKLARI VE ETİK KURUMU (TİHEK)’İN YAŞLI HAKLARI KONFERANSI BU VEBALİN DENETÇİSİ, SORUMLUSU KİM? SERHAT ŞEHRİ KARS VE SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ SAHİPSİZ Mİ KALIYORUZ? DEVLET ÖÇ ALICI OLAMAZ FARUK YAMAN’IN HAZİNESİ SIĞINMACILAR SEMPOZYUMU “DEVLET, KAPLUMBAĞA GİBİ” OLMAMALI OKUMUYOR, DİNLEMİYOR, BİLMİYOR SIĞINMACILAR, PROBLEMLER VE ÇÖZÜMLER SURİYE İÇİNDEKİ SIĞINMACILAR VE DRAMLARI ŞUYUU VUKUUNDAN BETER (KADEM’İ İKNA EDİN) AİLE CİNAYETLERİ VE SEBEP OLAN YASALAR KANUNLAR HERKES İÇİNDİR ZERRE MİSKALDE HİZMET ETSE… BİRLİKTE BİZ OLACAĞIZ KEŞKE YAŞANMASAYDI “BİZE YAPILSA NE YAPARDIK” HUKUKSUZDUR, AYIPTIR, GÜNAHTIR KEŞKE VALİ EN SON KONUŞSAYDI DEVAMINI BEKLİYORLAR GÖNLÜMÜZDE DARBECİYE YER YOK NASIL BİR İRADE Kİ! CAMİLERİMİZ TEMİZ VE ESTETİK OLMALIDIR GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA KARA BİR LEKE ÇERKES SÜRGÜNÜ RAMAZAN VE KAYSERİ RAMAZAN SEVABIMIZ OLSUN HATTABOĞLU ÖMER NEYİNİZ OLUR? ADALET HERKESE HER ZAMAN LAZIM KAZANMANIN YOLU STRATEJİ VE İTTİFAKTAN GEÇER YEREL SEÇİMLER VE UYARILAR ADINI ANMAYACAĞIM MEMURLAR KADROLARINDA ÇALIŞSIN, İKAMET ETSİN GÖNÜLLER İNCİNMESİN, SEVENLER KÜSMESİN BİN YIL SÜRMEDİ AMA…… ZULMÜ DEVAM EDİYOR MAZLUMDER’İN 21. YILI ATANMIŞLAR VE SEÇİLMİŞLERİN YÜKLERİ PAYLAŞILMALI DEVLET! SİVİL TOPLUMA GÜVEN VERMELİ SUÇ BAŞKASININSA NEDEN BAŞKASI MAHKUM HER ŞEYİ DEVLET Mİ YAPMALI, KAMU YARARI OLMAYAN ÜVEY EVLAT MI? AÇ KALAN KÖPEK FIRIN YIKAR ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ Mİ YAKMALI 28 ŞUBAT HORTLADI BOŞANMALARDA İLK 5 YILA DİKKAT ADALET! KİMLER İÇİN? İNSAN HAKLARI GÜNÜ VE MAZLUMDER ÖDÜLLERİ KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKIN ÇANAKKALE'Yİ YAŞAYARAK ZİYARET 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? MAHKEME KARARI MI KOMİSYON KARARI MI? ÜSTÜN! KÜÇÜK MİLLET MECLİSLERİ VE ADANA BULUŞMASI KEŞKE AZ KONUŞSA KEŞKE AZ KONUŞSA PROTOKOL LİSTELERİ GÜNCELLENMELİ DEĞİL Mİ? KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ MAZLUMDER’İN ADALET ARAYIŞI SENDİKALAR ÜYELERİN VE MİLLETİNDİR KAMU YARARI BELGESİ OLMAYANLAR ÜVEY EVLATLAR MI? YAKIN TARİHİMİZİN UTANÇ GÜNÜ, 12 EYLÜL 1980 SAVAŞ MEYDANI MI? AKRABALARIN MI, CEMAATİN Mİ? BAYRAM KİMLERİN! SATHI MÜDAFAA VE TOPTAN KORUMA BUNLAR YAPILMASI ZOR ŞEYLER MİDİR? HATTAPOĞLU ÖMER NEYİMİZ OLUR DEVLET PARALELLERE NE YAPSIN? RAMAZAN DA SİVİL TOPLUM VE BELEDİYELER RAMAZAN’da KAYSERİ 24 HAZİRAN SONRASI ADALET İÇİN NE YAPILACAK GELİR’DE AD-Lİ İLAHİ SORAR ÖMER’den ONU 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE VEKİL ADAYLARI 5 YAŞINDA İDİM POLİTİKADA GÖNÜL ADIMLARI CUMHURBAŞKANI YETKİSİNİ KULLANMALI RAKİP DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYORUZ? 15 TEMMUZ’U BÖYLE KUTLADIK
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır