menüler
HAVA DURUMU

DEVAMINI BEKLİYORLAR

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
16 Temmuz 2019, Salı

31 Mart seçimlerini kazanan Belediye Başkanlarımız görevlerine başlamanın ardından seçim öncesi kamuoyuna duyurdukları projelerini uygulamaya koymak için harekete geçtiler. (Bazen ekonomik sıkıntılar sebebiyle verdikleri sözleri tutamasalarda)

 

Seçimler öncesi seçmenin yeni seçilecek başkanlardan beklentilerinin önemli bir kısmı şehir merkezi ve yakın semtlerde hayatın kolaylaştırılmasına yönelik estetiği de öne alan hizmetlerin uygulanmaya konması idi.

 

Yaya geçidi olan yerlerde özellikle çocuklu bayanlar, yaşlılar, hastalar için iniş çıkış rampalarının yenilenmesi, olmayan yerlere mutlaka yenilerinin yapılması, kaldırımların ekiş-büküş değil normal yürünebilecek!hasta arabaları, özürlü arabaları ve çocuk arabalarını rahatça yürümesine elverişli hale getirilmesini,başta şehir merkezi olmak üzere yakın semt ve mahallelerde kaldırımların otopark olarak kullanılması,sebze reyonu konfeksiyon reyonu ve teşhir salonu, kahvaltı ve lokanta salonu olarak kullanılmasına izin verilmemesi asıl sahipleri olan yayaların kullanımına tahsis edilmesi.

Ayrıca parklarda,cadde kenarlarında oksijen ihtiyacını karşılayıp insanlara ayrı bir güzellik seyrettiren ağaçların Mart ayından başlayarak bakımlarının yapılması, sökülen kırılanların yerine yenilerinin dikilmesi,sulama ve gübre ihtiyacının karşılanması, yeni görev başı yapan Belediye Başkanlarımızdan beklenilen hizmetler arasında umuluyor idi. Bunlar günlük hayatımızı kolaylaştıran medeni şehir, medeni insan, medeni toplum hayatı için gerekli olup şehirde yaşayanları rahatlatan yapılması gereken icraatlar idi.

 

Seçimlerden sonra bu alanlarda yapılan icraatları takip etmeye çalışan vatandaşlar, şunları dile getiriyorlar;

 

  • Şehrin muhtelif yerlerinde ışıklı ve ışıksız kavşaklarda iniş çıkış rampaları yenilenmeye başlandı. Ama hala kontrol edilmeyen rampası yapılmayan vatandaşın rahat ettirelemediğibir çok kavşaklar bulunuyor.

 

  • İşgal edilen vatandaşın rahatı yapılmış küçük parklar ve bazı kaldırımların vatandaş ve yayaların kullanımı için çalışmalar var ama!ne yazıkki onca talebe rağmen belediyenin işgalden kurtaramadığı şehrin merkezi yerinde küçük parklar ve kaldırımlar hala işgal altında olup vatandaşlar medeni insana yakışır tarzda kaldırımlardan yürüme yerine caddelerde yürümek zorunda kalarak burayı motorlu taşıtlarla paylaşmak zorunda kalıyorlar.

 

 

  • Ne yazık ki!cadde kenarlarındaki ağaçların bakımına el atılmış değil. Yaz ortalarına gelmemize rağmen hala ağaçların taban bakımları yapılmamış kuruyanların yerine yenileri dikilmemiş sadece bazı bölgelerde sulaması yapılmış olup bu da vatandaşı memnun etmiyor.

 

Vatandaş diyor ki; Belediyelerimiz neyi bekliyor. Kaldırımlarını parklarını şehir işgalcilerinin işgalinden kurtarıp asıl sahibi olan yayalara tahsisi için,kavşaklarda toplumun yüzde 10’unun oluşturan hamileler, özürlüler ve yaşlılar için neyi bekliyor da rampaları tamamlamıyor. Ayrıca neyden çekiniyor da!yayalara tahsis edilmesi gereken kaldırımları otopark olmaktan, sebze meyve reyonu olmaktan, konfeksiyon reyonu olmaktan, lokantaların ikram mahalli olmaktan kurtaramıyor. Yoksa vatandaştan daha güçlü! Belediyelerimizin de çekindiği vatandaşların en doğal haklarını gasp etmekten çekinmeyen derin güçler mi var diyor. Ve şunu da ekliyorlar, o zaman Belediyelerimiz derin güçlerin oylarıyla göreve gelsinler bize de yerine getirilmeyecek vaadlerde bulunmasınlar.

Selam ve Dua ile…

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
AİLE CİNAYETLERİ VE SEBEP OLAN YASALAR KANUNLAR HERKES İÇİNDİR ZERRE MİSKALDE HİZMET ETSE… BİRLİKTE BİZ OLACAĞIZ KEŞKE YAŞANMASAYDI “BİZE YAPILSA NE YAPARDIK” HUKUKSUZDUR, AYIPTIR, GÜNAHTIR KEŞKE VALİ EN SON KONUŞSAYDI DEVAMINI BEKLİYORLAR GÖNLÜMÜZDE DARBECİYE YER YOK NASIL BİR İRADE Kİ! CAMİLERİMİZ TEMİZ VE ESTETİK OLMALIDIR GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA KARA BİR LEKE ÇERKES SÜRGÜNÜ RAMAZAN VE KAYSERİ RAMAZAN SEVABIMIZ OLSUN HATTABOĞLU ÖMER NEYİNİZ OLUR? ADALET HERKESE HER ZAMAN LAZIM KAZANMANIN YOLU STRATEJİ VE İTTİFAKTAN GEÇER YEREL SEÇİMLER VE UYARILAR ADINI ANMAYACAĞIM MEMURLAR KADROLARINDA ÇALIŞSIN, İKAMET ETSİN GÖNÜLLER İNCİNMESİN, SEVENLER KÜSMESİN BİN YIL SÜRMEDİ AMA…… ZULMÜ DEVAM EDİYOR MAZLUMDER’İN 21. YILI ATANMIŞLAR VE SEÇİLMİŞLERİN YÜKLERİ PAYLAŞILMALI DEVLET! SİVİL TOPLUMA GÜVEN VERMELİ SUÇ BAŞKASININSA NEDEN BAŞKASI MAHKUM HER ŞEYİ DEVLET Mİ YAPMALI, KAMU YARARI OLMAYAN ÜVEY EVLAT MI? AÇ KALAN KÖPEK FIRIN YIKAR ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ Mİ YAKMALI 28 ŞUBAT HORTLADI BOŞANMALARDA İLK 5 YILA DİKKAT ADALET! KİMLER İÇİN? İNSAN HAKLARI GÜNÜ VE MAZLUMDER ÖDÜLLERİ KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKIN ÇANAKKALE'Yİ YAŞAYARAK ZİYARET 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? MAHKEME KARARI MI KOMİSYON KARARI MI? ÜSTÜN! KÜÇÜK MİLLET MECLİSLERİ VE ADANA BULUŞMASI KEŞKE AZ KONUŞSA KEŞKE AZ KONUŞSA PROTOKOL LİSTELERİ GÜNCELLENMELİ DEĞİL Mİ? KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ MAZLUMDER’İN ADALET ARAYIŞI SENDİKALAR ÜYELERİN VE MİLLETİNDİR KAMU YARARI BELGESİ OLMAYANLAR ÜVEY EVLATLAR MI? YAKIN TARİHİMİZİN UTANÇ GÜNÜ, 12 EYLÜL 1980 SAVAŞ MEYDANI MI? AKRABALARIN MI, CEMAATİN Mİ? BAYRAM KİMLERİN! SATHI MÜDAFAA VE TOPTAN KORUMA BUNLAR YAPILMASI ZOR ŞEYLER MİDİR? HATTAPOĞLU ÖMER NEYİMİZ OLUR DEVLET PARALELLERE NE YAPSIN? RAMAZAN DA SİVİL TOPLUM VE BELEDİYELER RAMAZAN’da KAYSERİ 24 HAZİRAN SONRASI ADALET İÇİN NE YAPILACAK GELİR’DE AD-Lİ İLAHİ SORAR ÖMER’den ONU 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE VEKİL ADAYLARI 5 YAŞINDA İDİM POLİTİKADA GÖNÜL ADIMLARI CUMHURBAŞKANI YETKİSİNİ KULLANMALI RAKİP DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYORUZ? 15 TEMMUZ’U BÖYLE KUTLADIK
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır