menüler
HAVA DURUMU

BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
04 Ağustos 2018, Cumartesi

Kayseri Büyükşehir Belediye personeli olup aynı zamanda belediye memurları sendikası (BEMBİR SEN) yöneticisi olan arkadaşıma her karşılaşmamızda ne var ne yok diye sorduğumda aldığım cevap yazının başlığı oluyor. (Büyükşehir Çalışıyor)

Gerçekten de Kayseri Büyükşehir Belediyemiz halk arasındaki tabirle 7 gün 24 saat bıkmadan usanmada, gece gündüz demeden merkez, köyle ve mezralar dahil insana hizmet ve imar için harıl harıl çalışıyor.

Bir yandan şehir merkezinde alt ve üst geçitler, caddeler, mezarlık önünde yüzlerce arabalık otopark, cenaze camii inşaatı, mezarlıkların bakımı ile uğraşırken aynı zamanda şehir merkezinde ve meydanlarda birbirinden güzel çiçeklikler, ilçe merkezlerinde ve kasabalarda hızla faaliyete geçen yediden yetmişe tüm insanımızın yararlandığı kadın ve gençlik merkezleri, her gün bir yenisi eklenerek hizmete sunuluyor. Bunların yanında büyükşehir başkanı Mustafa ÇELİK Bey’in de bizzat katıldığı, binlerce insanımızında iştirak ettiği sabah sporları, doğa yürüyüşleri, Erciyes ve sarımsaklı gibi mesire alanlarında açılan izci kampları, emekli vatandaşların boş zamanlarını değerlendirdiği hobi bahçeleri, sık sık ilçelerde, mahallelerde halkla bir araya gelerek faaliyetlerin anlatılması, sosyal ve katılımcı belediyecilik açısından çok önemli icraatlar olarak ortaya çıkıyor.

Bunlarla birlikte birkaç yıldır uygulanan ve şehir insanımızın buluşma, tanışma ve nefes alma mekanı haline gelen aynı zamanda ilin kültür ve sanat hayatına büyük katkılar sunan Ramazan Sokağı hizmetleri, Ramazan ayında Seyit Burhanettin Türbesi yanında başlamak üzere şehrin belli merkezlerinde açılan, binlerce vatandaşımızı bir araya getiren iftar buluşmaları, bu ayda fakir fukara ve başta Suriyeliler olmak üzere diğer ülkelerden gelip şehrimizde yaşayan sığınmacılara yönelik Ramazan yardım paketi uygulaması sosyal belediyeciliğin başka bir güzelliği olarak ortaya çıkmaktadır.

Büyükşehir Belediyesinin meslek edindirme ve kültürümüze hizmet amaçlı güzel hizmetleri ortaya koyan sınırları Balkanlara da taşan (Bosna Hersek, Mostar) bıkmadan hizmetlerine devam eden bugüne kadar binlerce insanımızı meslek erbabı yapıp iş sahibi olarak yetiştiren KAYMEK’in faaliyetleri, özellikle gençlerimizin çok merak edip yararlandıkları bilim sanat merkezi, engelli merkezleri, su sporları merkezi, Beydeğirmeni bölgesinde hizmete giren besi ve hayvancılık bölgesi Büyükşehir Belediyesinin her alanda takdire şayan hizmetleri olarak ortaya çıkmaktadır.

ÇELİK başkanın maşallahı var. Ekibiyle birlikte merkez demeden, köy demeden, dağ taş demeden gece gündüz bıkmadan usanmadan bir yandan şehrin ve yapılan hizmetlerin daha güzele mükemmele ulaşması için azimle, iştahla çalışırken diğer yandan belli aralıklarla vatandaşla, sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelip onlara hizmetleri anlatıyor, onlarla dertleşiyor, yapıcı ve haklı eleştirilere ve taleplere karşılık vermeye çalışıyor.

ÇELİK başkanın, eli öpülesi yaşlılarımızı bu kadar işinin içinde zaman bulup evinde ağırlayıp, eşiyle birlikte evlerinde yaptıkları yemekleri ikram ederek misafir etmesi, mübarek gece ve bayramlarda şehrin kıymet verdiği büyüklerini arayıp gecelerini, bayramlarını tebrik etmesi ayrı bir güzellik doğrusu.

Ne diyelim Allah ÇELİK başkanın azmini, iştahını ve gücünü bol eylesin, hizmet aşkını artırsın, Kayseri halkımıza da tüm önyargılardan uzaklaşarak onun ve hizmetlerinin kıymetini bilmek, ona yardımcı ve duacı olmak nasip olsun.

Selam ve dua ile

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
AİLE CİNAYETLERİ VE SEBEP OLAN YASALAR KANUNLAR HERKES İÇİNDİR ZERRE MİSKALDE HİZMET ETSE… BİRLİKTE BİZ OLACAĞIZ KEŞKE YAŞANMASAYDI “BİZE YAPILSA NE YAPARDIK” HUKUKSUZDUR, AYIPTIR, GÜNAHTIR KEŞKE VALİ EN SON KONUŞSAYDI DEVAMINI BEKLİYORLAR GÖNLÜMÜZDE DARBECİYE YER YOK NASIL BİR İRADE Kİ! CAMİLERİMİZ TEMİZ VE ESTETİK OLMALIDIR GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA KARA BİR LEKE ÇERKES SÜRGÜNÜ RAMAZAN VE KAYSERİ RAMAZAN SEVABIMIZ OLSUN HATTABOĞLU ÖMER NEYİNİZ OLUR? ADALET HERKESE HER ZAMAN LAZIM KAZANMANIN YOLU STRATEJİ VE İTTİFAKTAN GEÇER YEREL SEÇİMLER VE UYARILAR ADINI ANMAYACAĞIM MEMURLAR KADROLARINDA ÇALIŞSIN, İKAMET ETSİN GÖNÜLLER İNCİNMESİN, SEVENLER KÜSMESİN BİN YIL SÜRMEDİ AMA…… ZULMÜ DEVAM EDİYOR MAZLUMDER’İN 21. YILI ATANMIŞLAR VE SEÇİLMİŞLERİN YÜKLERİ PAYLAŞILMALI DEVLET! SİVİL TOPLUMA GÜVEN VERMELİ SUÇ BAŞKASININSA NEDEN BAŞKASI MAHKUM HER ŞEYİ DEVLET Mİ YAPMALI, KAMU YARARI OLMAYAN ÜVEY EVLAT MI? AÇ KALAN KÖPEK FIRIN YIKAR ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ Mİ YAKMALI 28 ŞUBAT HORTLADI BOŞANMALARDA İLK 5 YILA DİKKAT ADALET! KİMLER İÇİN? İNSAN HAKLARI GÜNÜ VE MAZLUMDER ÖDÜLLERİ KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKIN ÇANAKKALE'Yİ YAŞAYARAK ZİYARET 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? MAHKEME KARARI MI KOMİSYON KARARI MI? ÜSTÜN! KÜÇÜK MİLLET MECLİSLERİ VE ADANA BULUŞMASI KEŞKE AZ KONUŞSA KEŞKE AZ KONUŞSA PROTOKOL LİSTELERİ GÜNCELLENMELİ DEĞİL Mİ? KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ MAZLUMDER’İN ADALET ARAYIŞI SENDİKALAR ÜYELERİN VE MİLLETİNDİR KAMU YARARI BELGESİ OLMAYANLAR ÜVEY EVLATLAR MI? YAKIN TARİHİMİZİN UTANÇ GÜNÜ, 12 EYLÜL 1980 SAVAŞ MEYDANI MI? AKRABALARIN MI, CEMAATİN Mİ? BAYRAM KİMLERİN! SATHI MÜDAFAA VE TOPTAN KORUMA BUNLAR YAPILMASI ZOR ŞEYLER MİDİR? HATTAPOĞLU ÖMER NEYİMİZ OLUR DEVLET PARALELLERE NE YAPSIN? RAMAZAN DA SİVİL TOPLUM VE BELEDİYELER RAMAZAN’da KAYSERİ 24 HAZİRAN SONRASI ADALET İÇİN NE YAPILACAK GELİR’DE AD-Lİ İLAHİ SORAR ÖMER’den ONU 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE VEKİL ADAYLARI 5 YAŞINDA İDİM POLİTİKADA GÖNÜL ADIMLARI CUMHURBAŞKANI YETKİSİNİ KULLANMALI RAKİP DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYORUZ? 15 TEMMUZ’U BÖYLE KUTLADIK
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır