menüler
HAVA DURUMU

BOŞANMALARDA İLK 5 YILA DİKKAT

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
29 Aralık 2018, Cumartesi
Geçen hafta sonu Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneğinin Özel Safa Eğitim Kurumları Salonunda ev sahipliğini bu kurumun yaptığı kahvaltılı bir toplantısı vardı.
 
Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneğine üye sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden meydana gelen kadın erkek 60 kadar kurum temsilcisi toplantıya katıldılar.
 
Toplantıya davetli olarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat ÖZER’de katıldı.
 
Toplantı, Gönüllü Kültür Kuruluşlarının her ayın ilk cumartesi günü yaptığı aylık istişare toplantısının dışında bir toplantı idi. Amaç her ay bir konu üzerinde sivil toplum temsilcilerinin bilgilendirilmesine yönelikti. Aralık ayının konusu ise “ÜLKEMİZDE BOŞANMALAR VE BOŞANMAYI ÖNLEMEDE DEVLETİN VE TOPLUMUN SORUMLULUKLARI” idi.
 
İl Müdürü Nevzat ÖZER Bey, dinamik, işini ibadet aşkı ile mesai mefhumu gözetmeden, vakıf anlayışı ile yapmaya çalışan bir idareci ve bürokrat. Yukarıda belirtilen konu hakkında sorulan soru ve verilen cevaplarla birlikte 2 saat kadar süren ve ilgiyle takip edilen bir sunum yaptı. Konuşmasında Türkiye’de yıllık evlenme sayısının ortalama 600 bin civarında, boşanma sayısının ise 130 bin civarında olduğunu, boşanmaların daha çok evliliğin ilk 5 yılında fazla olduğunu, boşanmaları önlemek veya en aza indirmek için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatına bağlı personelin danışmanlık ve arabuluculuk hizmetleri verdiğini, bu konuda gece gündüz çaba içinde olduklarını dile getirdi.
 
Çekirdek aile yapısı konusunda Kayserinin birinci sırada gelen il olduğunu da hatırlatan Nevzat ÖZER, boşanmalar yada anne babanın ikisi veya birinin ölümü ile sahipsiz kalan çocukların devlet tarafından sevgi evlerine yerleştirildiğini, çocuk yuvası uygulamasının kaldırıldığını, il müdürlüğü olarak vatandaşlardan sevgi evlerini ziyaret etmelerini ve koruyucu aile olmalarını beklediklerini de sözlerine ekledi.
 
Koruyucu aile olma konusunda Kayserinin 4. Sırada gelen bir il olduğunu da hatırlatan ÖZER, kurum olarak amaçlarının koruyucu aile olma geleneğini yaygınlaştırmak olduğunu bildirdi.
 
Katılımcıların birbirinden farklı merak dolu sorularını da cevaplandıran Nevzat ÖZER, talep gelmesi halinde apartmanlara, STK’lara, okullara ve fabrikalara da boşanmaların önlenmesi ve görev alanında bulunan diğer konularda bilgilendirme programlarına seve seve katılacaklarını bildirerek kendisini davet ettikleri için Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneğine teşekkür ettiğini bildirdi.
 
Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneğinin aylık istişare toplantılarının dışında yaz ayları dışında her ay kurum temsilcilerini bilgilendirmeye yönelik programların faydalı sonuçlar vereceğine inanıyor, geçen haftaki davete icabet ve verdiği bilgiler için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat ÖZER Bey’e ve ev sahipliğini üstlenen Safa Eğitim Kurumlarına teşekkürlerimi sunuyorum.
 
Selam ve dua ile

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
ŞUYUU VUKUUNDAN BETER (KADEM’İ İKNA EDİN) AİLE CİNAYETLERİ VE SEBEP OLAN YASALAR KANUNLAR HERKES İÇİNDİR ZERRE MİSKALDE HİZMET ETSE… BİRLİKTE BİZ OLACAĞIZ KEŞKE YAŞANMASAYDI “BİZE YAPILSA NE YAPARDIK” HUKUKSUZDUR, AYIPTIR, GÜNAHTIR KEŞKE VALİ EN SON KONUŞSAYDI DEVAMINI BEKLİYORLAR GÖNLÜMÜZDE DARBECİYE YER YOK NASIL BİR İRADE Kİ! CAMİLERİMİZ TEMİZ VE ESTETİK OLMALIDIR GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA KARA BİR LEKE ÇERKES SÜRGÜNÜ RAMAZAN VE KAYSERİ RAMAZAN SEVABIMIZ OLSUN HATTABOĞLU ÖMER NEYİNİZ OLUR? ADALET HERKESE HER ZAMAN LAZIM KAZANMANIN YOLU STRATEJİ VE İTTİFAKTAN GEÇER YEREL SEÇİMLER VE UYARILAR ADINI ANMAYACAĞIM MEMURLAR KADROLARINDA ÇALIŞSIN, İKAMET ETSİN GÖNÜLLER İNCİNMESİN, SEVENLER KÜSMESİN BİN YIL SÜRMEDİ AMA…… ZULMÜ DEVAM EDİYOR MAZLUMDER’İN 21. YILI ATANMIŞLAR VE SEÇİLMİŞLERİN YÜKLERİ PAYLAŞILMALI DEVLET! SİVİL TOPLUMA GÜVEN VERMELİ SUÇ BAŞKASININSA NEDEN BAŞKASI MAHKUM HER ŞEYİ DEVLET Mİ YAPMALI, KAMU YARARI OLMAYAN ÜVEY EVLAT MI? AÇ KALAN KÖPEK FIRIN YIKAR ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ Mİ YAKMALI 28 ŞUBAT HORTLADI BOŞANMALARDA İLK 5 YILA DİKKAT ADALET! KİMLER İÇİN? İNSAN HAKLARI GÜNÜ VE MAZLUMDER ÖDÜLLERİ KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKIN ÇANAKKALE'Yİ YAŞAYARAK ZİYARET 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? MAHKEME KARARI MI KOMİSYON KARARI MI? ÜSTÜN! KÜÇÜK MİLLET MECLİSLERİ VE ADANA BULUŞMASI KEŞKE AZ KONUŞSA KEŞKE AZ KONUŞSA PROTOKOL LİSTELERİ GÜNCELLENMELİ DEĞİL Mİ? KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ MAZLUMDER’İN ADALET ARAYIŞI SENDİKALAR ÜYELERİN VE MİLLETİNDİR KAMU YARARI BELGESİ OLMAYANLAR ÜVEY EVLATLAR MI? YAKIN TARİHİMİZİN UTANÇ GÜNÜ, 12 EYLÜL 1980 SAVAŞ MEYDANI MI? AKRABALARIN MI, CEMAATİN Mİ? BAYRAM KİMLERİN! SATHI MÜDAFAA VE TOPTAN KORUMA BUNLAR YAPILMASI ZOR ŞEYLER MİDİR? HATTAPOĞLU ÖMER NEYİMİZ OLUR DEVLET PARALELLERE NE YAPSIN? RAMAZAN DA SİVİL TOPLUM VE BELEDİYELER RAMAZAN’da KAYSERİ 24 HAZİRAN SONRASI ADALET İÇİN NE YAPILACAK GELİR’DE AD-Lİ İLAHİ SORAR ÖMER’den ONU 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE VEKİL ADAYLARI 5 YAŞINDA İDİM POLİTİKADA GÖNÜL ADIMLARI CUMHURBAŞKANI YETKİSİNİ KULLANMALI RAKİP DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYORUZ? 15 TEMMUZ’U BÖYLE KUTLADIK
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır