menüler
HAVA DURUMU

BİN YIL SÜRMEDİ AMA…… ZULMÜ DEVAM EDİYOR

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
01 Mart 2019, Cuma
28 Şubat 1997’de yapılan ve bin yıl süreceği yapanlarca iddia edilen Post Modern darbe döneminin üzerinden 22 koca yıl geçti.
 
Milletin ordusu alet edilerek yapılan ve her türlü hukukun ayaklar altına alındığı bu dönemde Türkiye insanından 6 milyon oy alan hükümetin büyük ortağı Refah Partisi kapatılmış, küçük ortak DYP ise kirli oyunlarla parçalanmıştı.
 
Basın, medya, siyaset, sivil toplum ve sermaye çevrelerinden de destek alınarak yapılan bu dönem meslek lisesi mezunlarına üniversite kapısının kapatıldığı, irtica suçlaması ve başörtüsü sebebiyle binerce asker, sivil bay bayan memurun işinden edildiği, on binlerce üniversiteli kız öğrencinin eğitim hakkının elinden alındığı, tablacıya, kebapçıya kadar irticacı suçlamasıyla insanlarımızın fişlendiği bu dönemin darbeyi yapanlarca bin yıl süreceği ilan edilmişti.
 
Bu dönemde oluşan mağduriyetlerden daha sonraki dönemde üniversitelerde, orta öğretim kurumlarında ve kamuda başörtü yasağı kalktı. Meslek liselerinin önündeki katsayı engeli kalktı. Başörtü ve irtica suçlamasıyla görevden alınan kamu personelinin yine irtica suçlamasıyla görevden uzaklaştırılan asker personelin hakları iade edildi, eğitim hakkı elinden alınanlar çıkarılan af yasası ile haklarına kavuştular. Ayrıca başörtülü bayanlar, müdür, genel müdür, rektör, belediye başkanı, milletvekili ve bakan oldular.
 
Ama ………………
 
28 Şubat hukuksuz, adaletsiz ve milli irade düşmanı darbesinin asker ayağı hapsedilip cezaevine konamadı, darbenin siyaset, basın, sivil toplum ve medya ayaklarına dokunulamayıp devlete ve millete verdikleri zararı hesabı sorulamadı. Dönemin mağduru on binlerce genç kız, memur, siyasetçi, fikir ve düşünce adamının ve öğrenci velilerinin yüreklerine su serpilemedi.
 
Ayrıca üzerinden 22 yıl geçen darbe döneminde adaletin değil darbecilerin emir kulu hâkim ve savcıların Genelkurmayda aldıkları brifingli talimatlarla adaleti ve hukuku yok sayarak ömür boyu hapse mahkûm ettikleri dönemin mazlumu mahpuslar hâlâ cezaevlerinde ömür tüketmeye devam ediyorlar. Başta MAZLUMDER olmak üzere insan hakları kuruluşları ve diğer STK’ların yıllardır süren yeniden yargılanma ve serbest bırakma çağrı ve çabalarına ne yazık ki 2000’li yıllardan sonra tek başına iktidar olan ülke yöneticilerinden beklenen adalet cevabı alınamadı.
 
Kendisi 28 Şubat mağduru kızlar babası olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, 28 Şubat mağduru olup millet meclisinde görev yapan bayan milletvekilleri dönemin mağduru olup şimdi milletvekili olan TBMM üyesi olan milletvekillerinden ve adalet bakanlarından ve meclis yöneticilerinden ne yazık ki 28 Şubat mağduru mahpuslar için yapılan adalet çağrılarına beklenen cevabı alamadık. 2002 yılından bu yana iktidarda olan ülke yöneticilerinden beklentimiz ne yazık ki tükenme noktasına geldi. Millet şöyle demeye başladı. Ey Ankara’da bizi yöneten iktidar sahipleri kalkınma hamleniz kadar adaleti de önceleyin. “Zulüm ile âbad olunmadığı gibi adaletsiz de âbad olunmaz ve mülkün temeli adalettir. Allah da Peygamberde bunu tavsiye eder. Merhum KARAKOÇ ne güzel söylemiş.
 
Mülkün temeliydi adalet hani? ... Bizim hak temelde saklı mı yani? Çıkartıp ta versen kim olur mâni? Yoksa hırsızlar mı çaldı hâkim beğ? !
 
Cumhurbaşkanı, hükümet ve TBMM’den beklentimiz devri iktidarlarında 28 Şubat döneminden kalma çözüm üretilemeyen mağduriyetlere çözüm üretmeleri ve adalete ve devlete olan güven duygusunu tazelemeleridir.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
ŞUYUU VUKUUNDAN BETER (KADEM’İ İKNA EDİN) AİLE CİNAYETLERİ VE SEBEP OLAN YASALAR KANUNLAR HERKES İÇİNDİR ZERRE MİSKALDE HİZMET ETSE… BİRLİKTE BİZ OLACAĞIZ KEŞKE YAŞANMASAYDI “BİZE YAPILSA NE YAPARDIK” HUKUKSUZDUR, AYIPTIR, GÜNAHTIR KEŞKE VALİ EN SON KONUŞSAYDI DEVAMINI BEKLİYORLAR GÖNLÜMÜZDE DARBECİYE YER YOK NASIL BİR İRADE Kİ! CAMİLERİMİZ TEMİZ VE ESTETİK OLMALIDIR GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA KARA BİR LEKE ÇERKES SÜRGÜNÜ RAMAZAN VE KAYSERİ RAMAZAN SEVABIMIZ OLSUN HATTABOĞLU ÖMER NEYİNİZ OLUR? ADALET HERKESE HER ZAMAN LAZIM KAZANMANIN YOLU STRATEJİ VE İTTİFAKTAN GEÇER YEREL SEÇİMLER VE UYARILAR ADINI ANMAYACAĞIM MEMURLAR KADROLARINDA ÇALIŞSIN, İKAMET ETSİN GÖNÜLLER İNCİNMESİN, SEVENLER KÜSMESİN BİN YIL SÜRMEDİ AMA…… ZULMÜ DEVAM EDİYOR MAZLUMDER’İN 21. YILI ATANMIŞLAR VE SEÇİLMİŞLERİN YÜKLERİ PAYLAŞILMALI DEVLET! SİVİL TOPLUMA GÜVEN VERMELİ SUÇ BAŞKASININSA NEDEN BAŞKASI MAHKUM HER ŞEYİ DEVLET Mİ YAPMALI, KAMU YARARI OLMAYAN ÜVEY EVLAT MI? AÇ KALAN KÖPEK FIRIN YIKAR ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ Mİ YAKMALI 28 ŞUBAT HORTLADI BOŞANMALARDA İLK 5 YILA DİKKAT ADALET! KİMLER İÇİN? İNSAN HAKLARI GÜNÜ VE MAZLUMDER ÖDÜLLERİ KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKIN ÇANAKKALE'Yİ YAŞAYARAK ZİYARET 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? MAHKEME KARARI MI KOMİSYON KARARI MI? ÜSTÜN! KÜÇÜK MİLLET MECLİSLERİ VE ADANA BULUŞMASI KEŞKE AZ KONUŞSA KEŞKE AZ KONUŞSA PROTOKOL LİSTELERİ GÜNCELLENMELİ DEĞİL Mİ? KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ MAZLUMDER’İN ADALET ARAYIŞI SENDİKALAR ÜYELERİN VE MİLLETİNDİR KAMU YARARI BELGESİ OLMAYANLAR ÜVEY EVLATLAR MI? YAKIN TARİHİMİZİN UTANÇ GÜNÜ, 12 EYLÜL 1980 SAVAŞ MEYDANI MI? AKRABALARIN MI, CEMAATİN Mİ? BAYRAM KİMLERİN! SATHI MÜDAFAA VE TOPTAN KORUMA BUNLAR YAPILMASI ZOR ŞEYLER MİDİR? HATTAPOĞLU ÖMER NEYİMİZ OLUR DEVLET PARALELLERE NE YAPSIN? RAMAZAN DA SİVİL TOPLUM VE BELEDİYELER RAMAZAN’da KAYSERİ 24 HAZİRAN SONRASI ADALET İÇİN NE YAPILACAK GELİR’DE AD-Lİ İLAHİ SORAR ÖMER’den ONU 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE VEKİL ADAYLARI 5 YAŞINDA İDİM POLİTİKADA GÖNÜL ADIMLARI CUMHURBAŞKANI YETKİSİNİ KULLANMALI RAKİP DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYORUZ? 15 TEMMUZ’U BÖYLE KUTLADIK
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır