menüler
HAVA DURUMU

ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ Mİ YAKMALI

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
12 Ocak 2019, Cumartesi
Geçen haftalarda Kayseri ve Türkiye kamuoyuna yansıtmaya çalıştığımız İç İşleri Bakanlığı İstihbarat Daire Başkanlığında devam eden bir insan hakkı ihlali uygulaması vardı.
 
Olay şöyle devam ediyordu. Kamu personel sınavını kazanarak devlet memuru olmaya hak kazanan memur adayı gençler sınavda başarılı oldukları halde güvenlik soruşturman olumsuz çıktı gerekçesiyle göreve başlatılmamıştı. Güvenlik soruşturmasının sakıncalı ve bozuk çıkma gerekçesi soruşturulduğunda kazanan adayın babası, amcası, ağabeyi yada yakınlarından biri İslami dünya görüşüne sahip vakıf, yardım kuruluşu yada insan hakları derneklerine üye yada yönetici olmaları gösteriliyordu.
 
İnsanlarımız kamuoyuna yansıyan bu bilgiye ulaştığında duyduklarına inanamıyorlar ve şöyle söylüyorlar “Allah Allah inanamıyorum. Bahsettiğiniz kurumlar 28 Şubat post modern darbe döneminde darbeyi yapan paşaların zararlı kurumlar listesinde vardı. Ama biz bu yanlışın 2002’den bu yana devam eden iktidarlar döneminde ortadan kaldırıldığını düşünüyorduk. Bu kurumların halen ülke için tehlikeli kurumlar listesinde yerlerinin olup burada vatan için, millet için, insanlık için hizmet eden insanların zararlı insanlar olarak değerlendirilmesini asla kabullenmiyor ve devam etmemesini istiyoruz.”
 
Yanlış bir uygulama olarak İç İşleri Bakanlığının İstihbarat Daire Başkanlığında devam eden ve vatandaşların gönül kırgınlığına, devletine küsmesine sebep olan yanlış istihbarat algısının kamuoyunda gündeme gelmesine insan haklarıyla ilgili faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşları tarafından (MAZLUMDER) gündeme getirilmesine karşılık diğer sivil toplum kuruluşları ( Vakıflar, dernekler, işçi ve memur dernekleri gibi) tarafından sahiplenilmeyip olaya sessiz kalınması şunu akla getiriyor. “Ateş sadece düştüğü yeri mi yakıyor.” Sahi bu mağdur edilen gençlerin yakınları işçi, memur sendikaları, vakıflar, insani yardım kuruluşları bu olay karşısında ne yapıyor. Yaşanan bu mağduriyetler, adaletsizlikler, hukuksuz uygulamalar onları ilgilendirmiyor mu? Yoksa nemelazım mı diyorlar. Sahi 15 Temmuz kanlı darbe kalkışmasında olayın ilk saatlerinde meydanlara çıkıp canlarını darbecilerin kurşunlarına siper edip vatan uğruna feda eden İslami sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, gönüllüleri 28 Şubat döneminde olduğu gibi bugünde ötelenmeye, itelenmeye mahkum mu ediliyorlar. Eğer böyle oluyorsa darbecilere karşı ülkeyi savunmak için kimlere müracaat edilecek. Allah bizleri, toplumumuzu ve idarecilerimizi yapılan iyilikleri unutup duyarsızlaşan vefasızlar durumuna düşürmesin.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
OKUMUYOR, DİNLEMİYOR, BİLMİYOR SIĞINMACILAR, PROBLEMLER VE ÇÖZÜMLER SURİYE İÇİNDEKİ SIĞINMACILAR VE DRAMLARI ŞUYUU VUKUUNDAN BETER (KADEM’İ İKNA EDİN) AİLE CİNAYETLERİ VE SEBEP OLAN YASALAR KANUNLAR HERKES İÇİNDİR ZERRE MİSKALDE HİZMET ETSE… BİRLİKTE BİZ OLACAĞIZ KEŞKE YAŞANMASAYDI “BİZE YAPILSA NE YAPARDIK” HUKUKSUZDUR, AYIPTIR, GÜNAHTIR KEŞKE VALİ EN SON KONUŞSAYDI DEVAMINI BEKLİYORLAR GÖNLÜMÜZDE DARBECİYE YER YOK NASIL BİR İRADE Kİ! CAMİLERİMİZ TEMİZ VE ESTETİK OLMALIDIR GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA KARA BİR LEKE ÇERKES SÜRGÜNÜ RAMAZAN VE KAYSERİ RAMAZAN SEVABIMIZ OLSUN HATTABOĞLU ÖMER NEYİNİZ OLUR? ADALET HERKESE HER ZAMAN LAZIM KAZANMANIN YOLU STRATEJİ VE İTTİFAKTAN GEÇER YEREL SEÇİMLER VE UYARILAR ADINI ANMAYACAĞIM MEMURLAR KADROLARINDA ÇALIŞSIN, İKAMET ETSİN GÖNÜLLER İNCİNMESİN, SEVENLER KÜSMESİN BİN YIL SÜRMEDİ AMA…… ZULMÜ DEVAM EDİYOR MAZLUMDER’İN 21. YILI ATANMIŞLAR VE SEÇİLMİŞLERİN YÜKLERİ PAYLAŞILMALI DEVLET! SİVİL TOPLUMA GÜVEN VERMELİ SUÇ BAŞKASININSA NEDEN BAŞKASI MAHKUM HER ŞEYİ DEVLET Mİ YAPMALI, KAMU YARARI OLMAYAN ÜVEY EVLAT MI? AÇ KALAN KÖPEK FIRIN YIKAR ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ Mİ YAKMALI 28 ŞUBAT HORTLADI BOŞANMALARDA İLK 5 YILA DİKKAT ADALET! KİMLER İÇİN? İNSAN HAKLARI GÜNÜ VE MAZLUMDER ÖDÜLLERİ KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKIN ÇANAKKALE'Yİ YAŞAYARAK ZİYARET 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? MAHKEME KARARI MI KOMİSYON KARARI MI? ÜSTÜN! KÜÇÜK MİLLET MECLİSLERİ VE ADANA BULUŞMASI KEŞKE AZ KONUŞSA KEŞKE AZ KONUŞSA PROTOKOL LİSTELERİ GÜNCELLENMELİ DEĞİL Mİ? KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ MAZLUMDER’İN ADALET ARAYIŞI SENDİKALAR ÜYELERİN VE MİLLETİNDİR KAMU YARARI BELGESİ OLMAYANLAR ÜVEY EVLATLAR MI? YAKIN TARİHİMİZİN UTANÇ GÜNÜ, 12 EYLÜL 1980 SAVAŞ MEYDANI MI? AKRABALARIN MI, CEMAATİN Mİ? BAYRAM KİMLERİN! SATHI MÜDAFAA VE TOPTAN KORUMA BUNLAR YAPILMASI ZOR ŞEYLER MİDİR? HATTAPOĞLU ÖMER NEYİMİZ OLUR DEVLET PARALELLERE NE YAPSIN? RAMAZAN DA SİVİL TOPLUM VE BELEDİYELER RAMAZAN’da KAYSERİ 24 HAZİRAN SONRASI ADALET İÇİN NE YAPILACAK GELİR’DE AD-Lİ İLAHİ SORAR ÖMER’den ONU 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE VEKİL ADAYLARI 5 YAŞINDA İDİM POLİTİKADA GÖNÜL ADIMLARI CUMHURBAŞKANI YETKİSİNİ KULLANMALI RAKİP DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYORUZ? 15 TEMMUZ’U BÖYLE KUTLADIK
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır