menüler
HAVA DURUMU

24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE VEKİL ADAYLARI

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
24 Nisan 2018, Salı
İktidar Partisi Ak Parti ve MHP’nin verdikleri ortak karar sonucu, ülkemiz 24 Haziran 2018 Pazar günü Yeni Devlet Başkanını ve Milletvekillerini seçmek için sandık başına gidecek.
 
Şuanda görünen tabloya göre, Ak Parti, MHP ve BBP’nin ortak adayı halen Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan olup başka bir aday henüz ortaya çıkmamış görünüyor.
 
Kabul edilen yeni anayasaya göre ülkemiz artık devlet başkanlığı diyeceğimiz Başkanlık sistemi ile idare edilecektir. Yani artık Türkiye’de Başbakan olmayacak. Devlet Başkanı, Hükümetinde Başkanı olacak. Bakanların milletvekili olma şartı ortadan kalkacak. Devlet Başkanı hukuken mazeret sahibi olmayan, ehliyetli gördüğü insanlardan Bakanlar Kurulu’nu oluşturacak.
 
Akla şu geliyor; peki Milletvekilleri ne yapacak? Bu konuda endişeye gerek yok. Onlar da yasama görevinden sorumlu olacaklar. Yani kanunların, tüzüklerin, yönetmeliklerin hazırlanması ve kabulünden sorumlu olacaklar.
 
Milletvekili adı üzerinde milletin vekilidir. Milleti temsilen mecliste görev yaparlar. Yetkisini aldıkları vekaleten temsil ettikleri milletin huzuru, güveni, geleceğinin güvenceye alınması için, yetkileri dahilinde gece gündüz demeden verilen görevi yapmanın çabası içinde gayret etmek durumundadırlar.
 
Olması gereken bu özelliklerdir. Peki gerçek hayatta öylemi? Ne yazık ki bir çok vekil için bunları söylemek hiçte mümkün olmuyor. Emsalleri gece gündüz çalışırken, kendisi hizmet anlayışından uzak, dünyadan habersiz, oğluna, kızına, yakınına yetkilerini kötüye kullanarak imkan sağlama, ihaleleri takip edip, makamını kullanarak servetine servet katma, sanki kendi yaratmış gibi torununun torununa imkanlar bırakma peşinde olan, kıblesi dünya olmuş çok milletvekili gördü bu toplum ve ülke ne yazık ki.
 
Milletin gönlünde! mesleğinde uzman, pratik hayattaki başarısı ile kendini ispat etmiş, sivil toplum kuruluşları dahil toplumun tüm kesimleri ile yakın tanışıklığı olan, topluma hizmeti ibadet sayan, donanımlı, gece gündüz her an ulaşılabilen, dert dinleyen ve dertlerin çözümü için samimiyetle gayret eden kişilerin milletvekili olması geçiyor.
 
Bu konuda siyasi partilerin, il ilçe ve genel merkez yöneticileriyle Genel Başkan ve milletvekili seçici kurullarına büyük sorumluluklar düşüyor. Hesabını mahşerde vereceklerini düşünerek, millete mahcup olmamayı da düşünerek ve kılı kırk yararak, alanında ehilleşmiş toplumda karşılığı olan, ulaşılabilen bugüne kadar yaptıklarıyla güven veren insanları milletin vekili adaylığı için tespit etsinler. Unutmasınlar! bu dünyada millete karşı, öbür dünyada Allah’a karşı hesap vermek zorundadırlar. Özellikle ahiret hesabının bu dünyada yapılanlardan sorulacağını asla unutmasınlar diyor seçimlerin ülkemiz ve insanlarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.
 
Selam ve dua ile.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
ŞUYUU VUKUUNDAN BETER (KADEM’İ İKNA EDİN) AİLE CİNAYETLERİ VE SEBEP OLAN YASALAR KANUNLAR HERKES İÇİNDİR ZERRE MİSKALDE HİZMET ETSE… BİRLİKTE BİZ OLACAĞIZ KEŞKE YAŞANMASAYDI “BİZE YAPILSA NE YAPARDIK” HUKUKSUZDUR, AYIPTIR, GÜNAHTIR KEŞKE VALİ EN SON KONUŞSAYDI DEVAMINI BEKLİYORLAR GÖNLÜMÜZDE DARBECİYE YER YOK NASIL BİR İRADE Kİ! CAMİLERİMİZ TEMİZ VE ESTETİK OLMALIDIR GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA KARA BİR LEKE ÇERKES SÜRGÜNÜ RAMAZAN VE KAYSERİ RAMAZAN SEVABIMIZ OLSUN HATTABOĞLU ÖMER NEYİNİZ OLUR? ADALET HERKESE HER ZAMAN LAZIM KAZANMANIN YOLU STRATEJİ VE İTTİFAKTAN GEÇER YEREL SEÇİMLER VE UYARILAR ADINI ANMAYACAĞIM MEMURLAR KADROLARINDA ÇALIŞSIN, İKAMET ETSİN GÖNÜLLER İNCİNMESİN, SEVENLER KÜSMESİN BİN YIL SÜRMEDİ AMA…… ZULMÜ DEVAM EDİYOR MAZLUMDER’İN 21. YILI ATANMIŞLAR VE SEÇİLMİŞLERİN YÜKLERİ PAYLAŞILMALI DEVLET! SİVİL TOPLUMA GÜVEN VERMELİ SUÇ BAŞKASININSA NEDEN BAŞKASI MAHKUM HER ŞEYİ DEVLET Mİ YAPMALI, KAMU YARARI OLMAYAN ÜVEY EVLAT MI? AÇ KALAN KÖPEK FIRIN YIKAR ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ Mİ YAKMALI 28 ŞUBAT HORTLADI BOŞANMALARDA İLK 5 YILA DİKKAT ADALET! KİMLER İÇİN? İNSAN HAKLARI GÜNÜ VE MAZLUMDER ÖDÜLLERİ KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKIN ÇANAKKALE'Yİ YAŞAYARAK ZİYARET 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? MAHKEME KARARI MI KOMİSYON KARARI MI? ÜSTÜN! KÜÇÜK MİLLET MECLİSLERİ VE ADANA BULUŞMASI KEŞKE AZ KONUŞSA KEŞKE AZ KONUŞSA PROTOKOL LİSTELERİ GÜNCELLENMELİ DEĞİL Mİ? KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ MAZLUMDER’İN ADALET ARAYIŞI SENDİKALAR ÜYELERİN VE MİLLETİNDİR KAMU YARARI BELGESİ OLMAYANLAR ÜVEY EVLATLAR MI? YAKIN TARİHİMİZİN UTANÇ GÜNÜ, 12 EYLÜL 1980 SAVAŞ MEYDANI MI? AKRABALARIN MI, CEMAATİN Mİ? BAYRAM KİMLERİN! SATHI MÜDAFAA VE TOPTAN KORUMA BUNLAR YAPILMASI ZOR ŞEYLER MİDİR? HATTAPOĞLU ÖMER NEYİMİZ OLUR DEVLET PARALELLERE NE YAPSIN? RAMAZAN DA SİVİL TOPLUM VE BELEDİYELER RAMAZAN’da KAYSERİ 24 HAZİRAN SONRASI ADALET İÇİN NE YAPILACAK GELİR’DE AD-Lİ İLAHİ SORAR ÖMER’den ONU 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE VEKİL ADAYLARI 5 YAŞINDA İDİM POLİTİKADA GÖNÜL ADIMLARI CUMHURBAŞKANI YETKİSİNİ KULLANMALI RAKİP DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYORUZ? 15 TEMMUZ’U BÖYLE KUTLADIK
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır