menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

1. KİTAP FUARI VE KAYSERİ

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
25 Ekim 2017, Çarşamba
Kayseri’de 14-22 Ekim 2017 günlerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından geniş kapsamlı 1. Kitap Fuarı düzenlendi.
 
Fuara, basına yansıyan bilgilere göre 121 yayınevi, 110 yazar önceden yapılan sözleşmeye uygun olarak katıldılar, stantlarını açtılar, kitaplarını imzalayıp, söyleşiler yapıp konferanslar verdiler.
 
Fuar boyunca kadın erkek, yaşlı genç, köylü şehirli 600 binden fazla insan fuar alanını ziyaret ederek kitaplar aldı, yazarlara imzalattı. Tıklım tıklım doldurdukları 2 konferans salonunda yazarlarla bir araya gelip söyleşilere ve konferanslara katıldılar.
 
Önceden anlaşma yapıp katılım içinde izin almayan bir yazarın standa girip imza atmak istemesi üzerine güvenlik güçlerince engellenmesi dışında herhangi bir güvenlik probleminin olmaması, büyükşehir belediyesi ve Kayseri halkını memnun etti.
 
Büyükşehir belediye başkanı Mustafa ÇELİK, taşıma, su, kanalizasyon, meslek edindirme ve temizlik gibi vatandaşa sundukları hizmetlerin dışında Kayserinin okuyan bir şehir de olması için büyük bir çaba içine girdiklerini bunun içinde Türkiye de ilk defa geniş kapsamlı 1. Kitap fuarını halkın hizmetine sunduklarını bildirdi.
 
Mustafa ÇELİK, düzenlenen fuar vesilesiyle okuyucu ile yazarı bir araya getirmekten mutlu olduklarını bildirdi. ÇELİK, kitaplara ve yazarlara ilgiden, yazarların söyleşi ve konferanslarına katılımdan memnun kaldıklarını, yüz binleri ağırlayan kitap fuarına halkın ilgisinden çok mutlu olduklarını dile getirdi.
 
Başkan ÇELİK, fuara katılan tüm yazarlarla ayrı ayrı ilgilenerek hoş geldiniz deyip plaketler takdim etti, onların Kayseri’de en iyi şekilde ağırlanması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını dile getirdi.
 
Okuyucunun azaldığı bir ortamda yüzlerce yayınevi ve yazarı Kayseri’de 10 güne yakın bir süre ağırlayan yayınevi, yazar, okuyucu, STK temsilcileri, öğrenciler ve halkı kültür ortamında bir araya getirip yüz binlerce insanı okuma etkinliğinde buluşturan, hayırlı bir hizmet olduğuna inandığım 1. Kayseri kitap fuarını düzenleyen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa ÇELİK olmak üzere organizasyonda görev alan tüm çalışanlara teşekkür ediyor, elinize yüreğinize sağlık diyorum.
 
Darısı gelecek yıllarda daha kapsamlı beklide milyonların ilgisine mazhar olup kültür ufkumuzun daha ilerilere gitmesine sebep olduğunu umduğum yeni fuarlar olsun.
 
Selam ve dua ile

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
SORUMSUZ VE ALINGAN ARABADA YATIYOR, KIZ KARDEŞİNE SIĞINDI SON NEFESLERİNİ EVLERİNDE VERSİNLER MAZLUMDER’DEN ADALET BAKANLIĞINA ZİYARET SİGARA İZMARİTLERİNİ NE YAPALIM? BİR YANLIŞIMIZ YOK MU? MABEDSİZ ÜNİVERSİTE OLUR MU? TÜRKİYE İNSAN HAKLARI VE ETİK KURUMU (TİHEK)’İN YAŞLI HAKLARI KONFERANSI BU VEBALİN DENETÇİSİ, SORUMLUSU KİM? SERHAT ŞEHRİ KARS VE SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ SAHİPSİZ Mİ KALIYORUZ? DEVLET ÖÇ ALICI OLAMAZ FARUK YAMAN’IN HAZİNESİ SIĞINMACILAR SEMPOZYUMU “DEVLET, KAPLUMBAĞA GİBİ” OLMAMALI OKUMUYOR, DİNLEMİYOR, BİLMİYOR SIĞINMACILAR, PROBLEMLER VE ÇÖZÜMLER SURİYE İÇİNDEKİ SIĞINMACILAR VE DRAMLARI ŞUYUU VUKUUNDAN BETER (KADEM’İ İKNA EDİN) AİLE CİNAYETLERİ VE SEBEP OLAN YASALAR KANUNLAR HERKES İÇİNDİR ZERRE MİSKALDE HİZMET ETSE… BİRLİKTE BİZ OLACAĞIZ KEŞKE YAŞANMASAYDI “BİZE YAPILSA NE YAPARDIK” HUKUKSUZDUR, AYIPTIR, GÜNAHTIR KEŞKE VALİ EN SON KONUŞSAYDI DEVAMINI BEKLİYORLAR GÖNLÜMÜZDE DARBECİYE YER YOK NASIL BİR İRADE Kİ! CAMİLERİMİZ TEMİZ VE ESTETİK OLMALIDIR GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA KARA BİR LEKE ÇERKES SÜRGÜNÜ RAMAZAN VE KAYSERİ RAMAZAN SEVABIMIZ OLSUN HATTABOĞLU ÖMER NEYİNİZ OLUR? ADALET HERKESE HER ZAMAN LAZIM KAZANMANIN YOLU STRATEJİ VE İTTİFAKTAN GEÇER YEREL SEÇİMLER VE UYARILAR ADINI ANMAYACAĞIM MEMURLAR KADROLARINDA ÇALIŞSIN, İKAMET ETSİN GÖNÜLLER İNCİNMESİN, SEVENLER KÜSMESİN BİN YIL SÜRMEDİ AMA…… ZULMÜ DEVAM EDİYOR MAZLUMDER’İN 21. YILI ATANMIŞLAR VE SEÇİLMİŞLERİN YÜKLERİ PAYLAŞILMALI DEVLET! SİVİL TOPLUMA GÜVEN VERMELİ SUÇ BAŞKASININSA NEDEN BAŞKASI MAHKUM HER ŞEYİ DEVLET Mİ YAPMALI, KAMU YARARI OLMAYAN ÜVEY EVLAT MI? AÇ KALAN KÖPEK FIRIN YIKAR ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ Mİ YAKMALI 28 ŞUBAT HORTLADI BOŞANMALARDA İLK 5 YILA DİKKAT ADALET! KİMLER İÇİN? İNSAN HAKLARI GÜNÜ VE MAZLUMDER ÖDÜLLERİ KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKIN ÇANAKKALE'Yİ YAŞAYARAK ZİYARET 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? 28 ŞUBAT ZULMÜ YENİDEN Mİ? MAHKEME KARARI MI KOMİSYON KARARI MI? ÜSTÜN! KÜÇÜK MİLLET MECLİSLERİ VE ADANA BULUŞMASI KEŞKE AZ KONUŞSA KEŞKE AZ KONUŞSA PROTOKOL LİSTELERİ GÜNCELLENMELİ DEĞİL Mİ? KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ MAZLUMDER’İN ADALET ARAYIŞI SENDİKALAR ÜYELERİN VE MİLLETİNDİR KAMU YARARI BELGESİ OLMAYANLAR ÜVEY EVLATLAR MI? YAKIN TARİHİMİZİN UTANÇ GÜNÜ, 12 EYLÜL 1980 SAVAŞ MEYDANI MI? AKRABALARIN MI, CEMAATİN Mİ? BAYRAM KİMLERİN! SATHI MÜDAFAA VE TOPTAN KORUMA BUNLAR YAPILMASI ZOR ŞEYLER MİDİR? HATTAPOĞLU ÖMER NEYİMİZ OLUR DEVLET PARALELLERE NE YAPSIN? RAMAZAN DA SİVİL TOPLUM VE BELEDİYELER RAMAZAN’da KAYSERİ 24 HAZİRAN SONRASI ADALET İÇİN NE YAPILACAK GELİR’DE AD-Lİ İLAHİ SORAR ÖMER’den ONU 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE VEKİL ADAYLARI 5 YAŞINDA İDİM POLİTİKADA GÖNÜL ADIMLARI CUMHURBAŞKANI YETKİSİNİ KULLANMALI RAKİP DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYORUZ? 15 TEMMUZ’U BÖYLE KUTLADIK
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır