menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Zalimler için Ağıt Yakılır mı?

Abdullatif ACAR
Abdullatif ACAR
10 Ocak 2020, Cuma
Her defasında sağ gösterip sol elle vuran ABD Kâfiri, Müslümanların uyanmaya başladığı bir zamanda bunu hesap etmiyor mu zannediyorsunuz! Nasıl olsa herkes beni çok iyi tanıdı, diye sol eline dikkat kesildiğimiz bir zamanda kırılası sağ eliyle yine Müslümanları tokatlıyor. Yani oyun içinde oyun, plan içinde plan var. Bugün ABD saldırısında öldürülen İranlı komutan Kasım Süleymani için ağıt yakanların bu gözyaşları ABD’nin değirmenini döndürmekten başka bir işe yaramadığını bilmemiz gerekir. Aslında Süleymani için şehit oldu kelimeleriyle onu paklamak ABD’nin asıl planının arkasında ki gerçeği görmemek demektir. 
   Bu zamana kadar Kasım Süleymani’nin Ortadoğuda  yaptığı katliamlarla  kimseyi ikna etme çabasında değilim!  Bu, işin kolayı olur. Ancak Süleymani’nin bu Sünni katliamlarına alan açanda bizzat ABD’nin kendisidir.  Herkes işin farkına vardığından kartlar yeniden karılmaya başladı. 
   Ne garip değil mi, dün ABD ordusunun refakatinde Musul’a girerek insanları katleden Süleyman’i bugün yine aynı ABD tarafından öldürülüyor. 
   DEAŞ liderinin işi bitince öldürüldüğü gibi Süleyman’i de miladını doldurduğu için öldürüldü. 
    Irakta halkı katleden,  Suriye’de anti-ABD akımlarının önüne geçen yine İran’ın Ortadoğuda ki bir numaralı komutanı olan Süleymani’den başkası değildi. 
   Hiç düşündünüz mü?
   Hayalet komutan diye anılan bu Kasım Süleyman’i Suriye ve Yemen'de cirit atarken ABD neden ses çıkarmamıştı?
   Kudüs komutanı unvanıyla anılan bu adamın bir Yahudi öldürdüğü hiç vaki olmuşumudur, Allah aşkına! İsrail defaatle Suriye’ye de İran güçlerine karşı saldırıda bulunmasına rağmen niye bir kurşun dahi sıkılmamıştır. Çünkü bir Yahudi’nin kılına dokunulmaması, bunun karşılığında Sünnileri katletmenin önünün açılması için ABD tarafından, olmasa olmaz kırmızıçizgi olarak belirlenmişti.
     Yani,  Sünnileri katletmek için ABD’nin İran ile gizli mutabakatı söz konusudur. Devrimi savunan İran halkının beslendiği kaynak, ABD karşıtlığı üzerine kuruludur. Her fırsatta "İran rejiminin değişmesinden yana değiliz" diyen ABD, İran’ın iç dinamikleri ve dengeleri  sarsılmaya başladığı, rejim karşıtı gösterilerin iyice kendini gösterdiği bir zamanda,  Süleymani’nin ölümüyle adeta İran yönetiminin nefes almasına sebep oldu. Baksanıza İran halkı bu operosyan nedeniyle birbirlerine kenetlendi; cenazede izdiham öyle bir boyuta ulaştık 56 kişi öldü, 233 kişi yaralandı.  Bu halkın ABD karşıtlığı ile daha zinde hale geldiğinin göstergesi.  Rejim karşıtlığı unutuldu, sokaklar rejim yanlısı olanlara bırakıldı.  ABD şunu iyi biliyor: Ne kadar fanatik Şii olursa o kadar kardeşi kardeşe kırdırmak mümkün olur. Kendini Sünni gören DEAŞ ta ABD için aynı işi görmüştü.
Tarihte bir İngiliz misyoner şöyle der:
“Biz Sünni kılığına girer şiirleri vururduk
Şii kılığına girer Sünnileri vururduk
Sonrası malum. Artık Şii-Sünni çatışması devam edecektir.”
 Bu, itiraf mahiyetinde bir açıklamadır.”
   Evet, ABD için önemli olan elde ettiği başarıdır. Ortada binlerce Müslüman’ın cenazesi var, bu onun için yeter de artar…
  Şimdi yeni bir gün ve yeni planlar yapmanın zamanı anlayışıyla hareket ediyor ABD. Bakalım o yeni söz ne olacak... Bekleyip göreceğiz.
  Ondan önce cenazenin gerçek sahipleri Müslümanlar binlerce katledilen kardeşlerine sahip çıkmaları gerek! ABD ye düşman oldukları kadar ABD’nin maaşlarına da düşman olmalılar.
    İlle de ABD ye düşman olmam lazım anlayışıyla zalimi alkışlamak ne vicdan ne de akıl işidir.
   Şimdi İran’ın dini lideri Ali Hameyni’nin ait olduğunu iddia ettikleri, yıllar önce sarf edilen  “ Ehlisünnete düşmanlık İngiliz Şiiliği’nin işidir" sözüyle haklı olma çabasında olan kardeşlerimizi gördüğümüzde daha da yaramız derinleşiyor. Bir an bu sözün doğru olduğunu düşünelim. "Tamda bizi destekleyen bir söz" demek hakkımız değil mi? Madem öyle! Siz, İngilizlerin, Emperyalistlerin niye maşası olarak görev yapıp o kadar Sünni insanı katlediyorsunuz? Sormazlar mı insana…

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
MÜTTAKİNİN KURBANI BİR BUDİST’İN İSLAM HAYRANLIĞI EKŞİ YÜZLÜNÜN BALI ACI OLUR BÖYLE ÖZGÜRLÜK MÜ OLURMUŞ? SAFLARIMIZI SIKLAŞTIRALIM Kusur arama hastalığı SALGIN DAHA BİTMEDİ ARKADAŞLAR! Peki, kurban kesenlerin kusurları nelerdir? Bir damlacık tükürük kadar kıymeti olmayan dünya Biraz insaf! Oruç bizi tutmalı! Ramazanlaşmak ÜÇ AYLARIN RAHMET İKLİMİ KURAKLIĞA BİR DE BÖYLE BAKALIM! KURAKLIĞA BİR DE BÖYLE BAKALIM! Yardım etmek adına ne yapıyoruz? Bu virüs psikolojimizi bozdu ÖLÜM VAR ÖLÜM! KİM GELDİYSE GELDİ, FARK ETMEZ!... PEYGAMBERİMİZ VE ÇOCUK SAHTE İÇKİ GÜNDEMDEYKEN AKLIMA GELDİ!… PEKİ, KİM SUÇLU? BU NE REZALET... BOŞUNA UĞRAŞMAYIN! Kontrollü hayat, kontrolden çıktı... SÜ-İ ZAN HASTALIĞI Birlikten güç doğdu... Ücreti peşin ödenen yemekler Kurban kesmede ki gaye nedir? MÜSLÜMAN KENDİSİYLE ÜLFET EDİLENDİR-1 Oruç ve diğer ibadetler bizlere neler kazandırır? Ramazan’ı Kuşanmalıyız Bunca sene aldığımız nefesin hesabı ne olacak peki?! Bunca sene aldığımız nefesin hesabı ne olacak peki?! BU GÜNLER DE GEÇER. Tedirginliğe Mahal Yok! Tedbir Bizden Takdir Allah’tan ŞEHİTLER TEPESİ TERK EDİLMEYECEK Düğünlerini Ahrete Erteleyen Şehitler Tebrikler Kayseri Anadolu Haber Gazetesi! Acılarımız Bizi Birbirimize Kenetledi.. Zalimler için Ağıt Yakılır mı? YILBAŞI BİZİM NEYİMİZ OLUR? O’NU ANIYORUZ! BİR MEHMET TANIDIM… BİR MEHMET TANIDIM… SEFER BİZDEN, ZAFER ALLAH’TAN DEPREMDEN NASIL KORUNURUZ? Asrın Hastalığı Kibir DİYARBAKIR ANNELERİ… KURBAN BİR TESLİMİYETTTİR SAYGI VE HÜRMET KALMADI ONURSUZ VE AHLAKSIZ YÜRÜYÜŞ… Çocuk Eğitiminde Sevgi Ve Hoşgörünün Önemi DÜĞÜNLERİMİZ EZİYETE DÖNÜŞMEMELİ KADİR GECESİNİN FAZİLETİ HOŞ GELDİN ŞEHR-İ RAMAZAN BİTMEYEN TESETTÜR DÜŞMANLIĞI Kandiller Geçidi Üç Aylar ÜÇ AYLAR’I NASIL GEÇİRMELİYİZ? 28 ŞUBAT’I UNUTMADIK! KUYRUK ACISI! AH HOCAM AH! FİTNE BELASI ÇOCUKLARA CAMİYİ SEVDİRMELİYİZ GÖBEK BAĞI SEVGİNİN SECERESİ BİZ BUYUZ İŞTE! Cenazede Kıymalı Vermenin Dinde ki Yeri Nedir? PEYGAMBER(S.A.V.)’i ANLAMAK DÜNYAYA ALDANIP ASLİ VAZİFEMİZİ UNUTMAYALIM! Bizim Kıblemizi Kim Düzeltecek SÖZ DEYİP GEÇME
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır