menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Tebrikler Kayseri Anadolu Haber Gazetesi!

Abdullatif ACAR
Abdullatif ACAR
01 Şubat 2020, Cumartesi

“Kimseyle yarış halinde değiliz, bildiğimiz gerçekler var, değerli gördüklerimiz, değere layık bildiklerimiz var, ideallerimizin peşinden koşuyoruz.” Diyebilmeli bir gazete. Kim kimle beraber, kim kimin peşine gidiyor çok umurumuzda olmamalı, nerede durduğumuz önemli.

Haber alma her vatandaşın hakkıdır. Bunu doğru objektif bir şekilde yapmalı; tarafsızlık burada gerekli. Yoksa doğrunun, haklının tarafında olmak, din diyanete kol-kanat germek “vatan -millet” dendi mi her imkânı seferber etmekten çekinmemek en sevilen ve özlenen taraftır . Böyle bir davanın tarafı olmayan gazetelerin beylik cümleleri birleştirmek yerine ayrıştırmaktan, kardeşliği tesis etmek yerine tefrika tohumlarını atmaktan başka bir işe yaramadığını görüyoruz.

Sözün ahlakı olduğu gibi yazınında bir ahlakı vardır. Birilerini övmenin ahlakı, haklılığı oranında değerlidir. Eleştirinin de bir ahlakı vardır… İlk’lerinizden çok ilkeleriniz önemlidir. Ucuz kaygılar ve endişeler gazeteciliğin ruhuna pek uymaz. Çünkü böyle bir endişe sizi masa başında ahkâm kesmeye, toplumsal psikolojiyle menfaat devşirmeye sevk eder. Bu da toplumu aldatmak olur; kamu yararı gözetmesi gereken yayın organının şahsi menfaati nedeniyle, yalan yanlış haberler insanların zihinlerini bulandırır; genç dimağların körelmesine, yolunu şaşıranların felaketine sebep olur. Bugün maddi imkânlarını kendi sığ dünyaları için seferber eden, batıl ve anlaşılması zor davaları için medyayı ellerinde bulunduran bir kısım ulusal ve yerel gazete ve televizyon kanalları adeta bu milletin ruhuna kibrit suyu dökmekten, güzel ve temiz ortamı bulandırmaktan çekinmiyorlar maalesef.

Hani derler ya “sen doğru ol, başarı seninle gelecektir bir gün.” Küçücük gördüğünüz şeyler büyüdükçe büyüyecektir. “Taş üzerine akan damlaların iz bırakması suyun gücünden değildir devalı akışındandır.” Siz her imkânsızlığa rağmen sabırlı olunca cılız sesiniz duyulacak, herkes sizin yanınızda yer alacaktır.

Bugün bunu başardı diye düşünüyorum Kayseri Anadolu Haber Gazetesi… Yerelliğin kalmadığı, teknolojinin çok ilerlediği bir asırda yaşıyoruz; her sözünüz duyuluyor, yaptığınız işler gözlemleniyor. Çok satan değil, çok doğru söyleyen takdir ediliyor. Bu ilkeli duruşundan dolayıdır ki Kayseri Anadolu Haber Gazetesi kurulduğundan beri kayseri bölgesinde en çok takdir gören, okunan ve takip edilen bir gazete durumuna geldi. Kayseri’de nereye giderseniz gidin gözünüze ilk ilişen bir gazete… Çünkü Anadolu Haber Gazetesi haberde tarafsız ancak ifade ettiğim gibi, hakkın ve haklının tarafında bir gazete. İlkeleri, olmazsa olmazları olan bir gazete… Yalana müsamaha göstermeyen, doğruluğu ilke edinen bir gazete. Bunu görüp değerlendiren Anadolu Yayıncılar Derneği 5. Medya Ödülleri’nde bu gazeteyi yılın en iyi yerel gazetesi ödülüne layık gördü, Cumhurbaşkanının elinden ödülünü takdim etti. Demek ki artık taşlar iz bırakmaya, yollar aşılmaya, sessiz çoğunluğun sesi duyulmaya başlayacak.

Tebrikler Anadolu Haber Gazetesi! Daha Nice yıllara ve başarılara yürümen temennisi ve duasıyla…

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
SAFLARIMIZI SIKLAŞTIRALIM Kusur arama hastalığı SALGIN DAHA BİTMEDİ ARKADAŞLAR! Peki, kurban kesenlerin kusurları nelerdir? Bir damlacık tükürük kadar kıymeti olmayan dünya Biraz insaf! Oruç bizi tutmalı! Ramazanlaşmak ÜÇ AYLARIN RAHMET İKLİMİ KURAKLIĞA BİR DE BÖYLE BAKALIM! KURAKLIĞA BİR DE BÖYLE BAKALIM! Yardım etmek adına ne yapıyoruz? Bu virüs psikolojimizi bozdu ÖLÜM VAR ÖLÜM! KİM GELDİYSE GELDİ, FARK ETMEZ!... PEYGAMBERİMİZ VE ÇOCUK SAHTE İÇKİ GÜNDEMDEYKEN AKLIMA GELDİ!… PEKİ, KİM SUÇLU? BU NE REZALET... BOŞUNA UĞRAŞMAYIN! Kontrollü hayat, kontrolden çıktı... SÜ-İ ZAN HASTALIĞI Birlikten güç doğdu... Ücreti peşin ödenen yemekler Kurban kesmede ki gaye nedir? MÜSLÜMAN KENDİSİYLE ÜLFET EDİLENDİR-1 Oruç ve diğer ibadetler bizlere neler kazandırır? Ramazan’ı Kuşanmalıyız Bunca sene aldığımız nefesin hesabı ne olacak peki?! Bunca sene aldığımız nefesin hesabı ne olacak peki?! BU GÜNLER DE GEÇER. ŞEHİTLER TEPESİ TERK EDİLMEYECEK Düğünlerini Ahrete Erteleyen Şehitler Tebrikler Kayseri Anadolu Haber Gazetesi! Acılarımız Bizi Birbirimize Kenetledi.. Zalimler için Ağıt Yakılır mı? YILBAŞI BİZİM NEYİMİZ OLUR? O’NU ANIYORUZ! BİR MEHMET TANIDIM… BİR MEHMET TANIDIM… SEFER BİZDEN, ZAFER ALLAH’TAN DEPREMDEN NASIL KORUNURUZ? Asrın Hastalığı Kibir DİYARBAKIR ANNELERİ… KURBAN BİR TESLİMİYETTTİR SAYGI VE HÜRMET KALMADI ONURSUZ VE AHLAKSIZ YÜRÜYÜŞ… Çocuk Eğitiminde Sevgi Ve Hoşgörünün Önemi DÜĞÜNLERİMİZ EZİYETE DÖNÜŞMEMELİ KADİR GECESİNİN FAZİLETİ ORUÇ VE NEFİS TERBİYESİ HOŞ GELDİN ŞEHR-İ RAMAZAN BİTMEYEN TESETTÜR DÜŞMANLIĞI Kandiller Geçidi Üç Aylar ÜÇ AYLAR’I NASIL GEÇİRMELİYİZ? 28 ŞUBAT’I UNUTMADIK! KUYRUK ACISI! AH HOCAM AH! FİTNE BELASI ÇOCUKLARA CAMİYİ SEVDİRMELİYİZ GÖBEK BAĞI SEVGİNİN SECERESİ BİZ BUYUZ İŞTE! Cenazede Kıymalı Vermenin Dinde ki Yeri Nedir? PEYGAMBER(S.A.V.)’i ANLAMAK DÜNYAYA ALDANIP ASLİ VAZİFEMİZİ UNUTMAYALIM! Bizim Kıblemizi Kim Düzeltecek SÖZ DEYİP GEÇME
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır