menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Tebrikler Kayseri Anadolu Haber Gazetesi!

Abdullatif ACAR
Abdullatif ACAR
01 Şubat 2020, Cumartesi

“Kimseyle yarış halinde değiliz, bildiğimiz gerçekler var, değerli gördüklerimiz, değere layık bildiklerimiz var, ideallerimizin peşinden koşuyoruz.” Diyebilmeli bir gazete. Kim kimle beraber, kim kimin peşine gidiyor çok umurumuzda olmamalı, nerede durduğumuz önemli.

Haber alma her vatandaşın hakkıdır. Bunu doğru objektif bir şekilde yapmalı; tarafsızlık burada gerekli. Yoksa doğrunun, haklının tarafında olmak, din diyanete kol-kanat germek “vatan -millet” dendi mi her imkânı seferber etmekten çekinmemek en sevilen ve özlenen taraftır . Böyle bir davanın tarafı olmayan gazetelerin beylik cümleleri birleştirmek yerine ayrıştırmaktan, kardeşliği tesis etmek yerine tefrika tohumlarını atmaktan başka bir işe yaramadığını görüyoruz.

Sözün ahlakı olduğu gibi yazınında bir ahlakı vardır. Birilerini övmenin ahlakı, haklılığı oranında değerlidir. Eleştirinin de bir ahlakı vardır… İlk’lerinizden çok ilkeleriniz önemlidir. Ucuz kaygılar ve endişeler gazeteciliğin ruhuna pek uymaz. Çünkü böyle bir endişe sizi masa başında ahkâm kesmeye, toplumsal psikolojiyle menfaat devşirmeye sevk eder. Bu da toplumu aldatmak olur; kamu yararı gözetmesi gereken yayın organının şahsi menfaati nedeniyle, yalan yanlış haberler insanların zihinlerini bulandırır; genç dimağların körelmesine, yolunu şaşıranların felaketine sebep olur. Bugün maddi imkânlarını kendi sığ dünyaları için seferber eden, batıl ve anlaşılması zor davaları için medyayı ellerinde bulunduran bir kısım ulusal ve yerel gazete ve televizyon kanalları adeta bu milletin ruhuna kibrit suyu dökmekten, güzel ve temiz ortamı bulandırmaktan çekinmiyorlar maalesef.

Hani derler ya “sen doğru ol, başarı seninle gelecektir bir gün.” Küçücük gördüğünüz şeyler büyüdükçe büyüyecektir. “Taş üzerine akan damlaların iz bırakması suyun gücünden değildir devalı akışındandır.” Siz her imkânsızlığa rağmen sabırlı olunca cılız sesiniz duyulacak, herkes sizin yanınızda yer alacaktır.

Bugün bunu başardı diye düşünüyorum Kayseri Anadolu Haber Gazetesi… Yerelliğin kalmadığı, teknolojinin çok ilerlediği bir asırda yaşıyoruz; her sözünüz duyuluyor, yaptığınız işler gözlemleniyor. Çok satan değil, çok doğru söyleyen takdir ediliyor. Bu ilkeli duruşundan dolayıdır ki Kayseri Anadolu Haber Gazetesi kurulduğundan beri kayseri bölgesinde en çok takdir gören, okunan ve takip edilen bir gazete durumuna geldi. Kayseri’de nereye giderseniz gidin gözünüze ilk ilişen bir gazete… Çünkü Anadolu Haber Gazetesi haberde tarafsız ancak ifade ettiğim gibi, hakkın ve haklının tarafında bir gazete. İlkeleri, olmazsa olmazları olan bir gazete… Yalana müsamaha göstermeyen, doğruluğu ilke edinen bir gazete. Bunu görüp değerlendiren Anadolu Yayıncılar Derneği 5. Medya Ödülleri’nde bu gazeteyi yılın en iyi yerel gazetesi ödülüne layık gördü, Cumhurbaşkanının elinden ödülünü takdim etti. Demek ki artık taşlar iz bırakmaya, yollar aşılmaya, sessiz çoğunluğun sesi duyulmaya başlayacak.

Tebrikler Anadolu Haber Gazetesi! Daha Nice yıllara ve başarılara yürümen temennisi ve duasıyla…

En Çok Okunan Yazıları

Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır