menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

SEFER BİZDEN, ZAFER ALLAH’TAN

Abdullatif ACAR
Abdullatif ACAR
13 Ekim 2019, Pazar

Barış Pınarı Harekâtı planlandığı gibi devam ederken, gelen şehit haberleri yüreklerimize kor gibi düşüyor. Daha 9 aylık bir çocuk; hiçbir şeyden haberi olmadan PKK/PYD’nin açtığı ateş sonucu şehit oldu. Çocuklarında aralarında bulunduğu sivillerin hedef alınması Terör Örgütünün ne kadar panik içerisinde olduğunu gösteriyor. Biz evlatlarımızın acısını yaşarken, vatan sevgisi her geçen gün daha da büyüyor yüreğimizde. “Toprak, uğrunda ölen varsa vatandır” uğrunda bedeli ödenmeyen vatan, toprak parçasından başka bir anlam ifade etmez. Biz bunu her karış toprağına akıttığımız kanlarla tescilledik, bayrağımızı akıtılan şehit kanlarının rengine boyadık.

Hiçbir millet göremeseniz ki evlatlarını askere gönderirken kına yakarak “seni vatana kurban olarak gönderiyorum. Şehit olmasan hakkımı helal etmem” diyen anaları olsun. Daha evladının şehit olduğunun yeni haberini almış Kürt kökenli bir baba… Sözün bittiği an diye düşünüyorsunuz. . Saatlerce evladının acı haberini içinde yaşayarak kendinden geçmiş. Bir muhabirin sorduğu bir soruyla irkiliyor; ilk cümlesi “vatan sağ olsun” oluyor. Biraz kendine geldiğinde “vallahi bu vatan ve bayrak için bugün beni askere çağırırsalar gitmeye hazırım” diyor. Bizim bu tarafımızı çözemeyen hain güçler, topumuzdan tüfeğimizden çok imanımız ve dinimize bağlılığımızdan korkuyorlar. Çanakkale Savaşında İngiliz komutanı Hamilton’un şu itirafları çok manidardır:

“Bizi Türklerin maddi gücü değil, manevi gücü mağlup etti. Atacak barutları bile yoktu ancak biz onlarla değil gökten inen ordularla mücadele ettik.” Kurtuluş savaşında, Kıbrıs Barış Harekâtında da aynı yardımı gördük. Allah bizi samimiyetimiz ve ihlâsımız oranında görünmez ordularıyla yardımsız bırakmadı. Öyleyse Allah bizimle beraber olduktan sonra dünya bize cephe alsa ne önemi var.

Dün, yedi düvele karşı mücadele ettiğimiz gibi, bu günde aynı düşmanlarla mücadele etmek mecburiyetinde olduğumuzu biliyor, her şeye rağmen bedeli ne olursa olsun, kendi göbeğimizi kendimizin kesmesi gerektiğinin farkında olarak hareket ediyoruz.

Bugün kan gölüne dönen İslam coğrafyası, özellikle orta doğu birçok devletlerin emellerini gerçekleştirmek için hayaller kurduğu bir bölge… Bu coğrafyada herkesi sindirmeyi başarırsalar kurguladıkları senaryoyu teker teker devreye sokacaklar. Türkiye’nin bu tuzağa düşmeyeceğini belirten güçlü irade karşısında, aba altından sopa gösteren bu ülkeler er veya geç hezimete uğrayacaklar, Allah’ın izniyle. Ancak her zamankinden daha dikkatli hareket etmeliyiz. Malumunuz! Şimdi savaşlar sadece cephede gerçekleşmiyor; ekonomik, kültürel, siyasi, psikolojik birçok saldırıyla maruz kalmanız mümkün.

Sosyal medya ortamında ve çeşitli iletişim araçlarıyla Terör ve yandaşları çoktan harekete geçtiler bile. Çeşitli zamanlarda çekilmiş, Esat’ın bombalarıyla katledilen çocukların ve sivillerin fotoğraflarını paylaşıyor, Türk ordusu tarafından yapılmış gibi servis ederek, Türkiye’nin haklı mücadelesine gölge düşürmeye çalışıyorlar.

Hâlbuki hiçbir ordu Türk ordusu kadar sivil hassasiyete sahip değildir. Bunu onlar da biliyor. Ancak işlerine gelmediğinden görmezden geliyorlar. Binlerce insanı, çoluk çocuk demeden katleden “ pardon yanlışlıkla oldu” yalanıyla işi geçiştiren, demokrasi havarisi görümünde ki zalimlerin yaptıklarına bütün dünya şahittir. Aynaya bakmaktan çekinen, insan hakları, sivil hassasiyeti gibi söylemlerle Müslümanların kanıyla ellerini kirleten bu ülkeler, bugün Türkiye’ye karşı birlik olmuş durumdalar. Suriye başta olmak üzere, özellikle Ortadoğu’da vekâlet savaşları yürütülüyor.

Müslümanları maşa olarak kullanıp, çıkarları neyi gerektiriyorsa o yolu meşru kabul ediyorlar. DEAŞ denilen örgütün kurucusu da bizzat ABD’dir. Yeri geldiğinde devreye sokuyorlar. Ortalık kendi lehlerine döndüğünde atıl vaziyette bekletiyorlar bir yerlerde. Türkiye’nin bu operasyonunu engellemek için aynı şeyi devreye sokacaklarını tahmin ediyorum.

Oyun içinde oyun, tuzak içerisinde tuzak var. Rusya ve İran, meseleleri bir bütün okumak yerine kendi çıkarları doğrultusunda değerlendiriyorlar. Yeri ve konumuna göre tavır alıyorlar. Batılı ülkelerin durumu belliyken, Arap ülkelerinin tavrı trajik komik; ABD’nin esaretinde bir politika uyguluyor, batının borazanlığını yapıyorlar.

Kısaca işimiz çok zor ancak imkânsız değil. İman varsa imkân her zaman vardır. Biz, nice badirelerden geçtik. Bizi güçlü kılan nedenleri çok iyi biliyoruz. Biz, vatan sevgisini imandan sayan bir inancın mensubuyuz. Ancak uyanık olma gibi bir mecburiyetimiz de söz konusu. En büyük gücümüz birlik ve beraberliğimizdir. Sefer ordumuz cephede iman, ihlâs ve sadakatle mücadelesini verirken, bizler, dua orduları olarak, ellerinizi açıp dua edeceğiz. Seher vakitlerinde seccadede ki mevziimize geçip, gözyaşlarıyla “ Allah’ım bu ordu İslam’ın son ordusu. Bu ordu mağlup olursa mazlumları kim koruyacak, senin dinini kim yüceltecek” diye yalvarıp yakaracağız.

Sefer bizden, zafer Allahtan…

Selam ve dua ile…

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
SAFLARIMIZI SIKLAŞTIRALIM Kusur arama hastalığı SALGIN DAHA BİTMEDİ ARKADAŞLAR! Peki, kurban kesenlerin kusurları nelerdir? Bir damlacık tükürük kadar kıymeti olmayan dünya Biraz insaf! Oruç bizi tutmalı! Ramazanlaşmak ÜÇ AYLARIN RAHMET İKLİMİ KURAKLIĞA BİR DE BÖYLE BAKALIM! KURAKLIĞA BİR DE BÖYLE BAKALIM! Yardım etmek adına ne yapıyoruz? Bu virüs psikolojimizi bozdu ÖLÜM VAR ÖLÜM! KİM GELDİYSE GELDİ, FARK ETMEZ!... PEYGAMBERİMİZ VE ÇOCUK SAHTE İÇKİ GÜNDEMDEYKEN AKLIMA GELDİ!… PEKİ, KİM SUÇLU? BU NE REZALET... BOŞUNA UĞRAŞMAYIN! Kontrollü hayat, kontrolden çıktı... SÜ-İ ZAN HASTALIĞI Birlikten güç doğdu... Ücreti peşin ödenen yemekler Kurban kesmede ki gaye nedir? MÜSLÜMAN KENDİSİYLE ÜLFET EDİLENDİR-1 Oruç ve diğer ibadetler bizlere neler kazandırır? Ramazan’ı Kuşanmalıyız Bunca sene aldığımız nefesin hesabı ne olacak peki?! Bunca sene aldığımız nefesin hesabı ne olacak peki?! BU GÜNLER DE GEÇER. ŞEHİTLER TEPESİ TERK EDİLMEYECEK Düğünlerini Ahrete Erteleyen Şehitler Tebrikler Kayseri Anadolu Haber Gazetesi! Acılarımız Bizi Birbirimize Kenetledi.. Zalimler için Ağıt Yakılır mı? YILBAŞI BİZİM NEYİMİZ OLUR? O’NU ANIYORUZ! BİR MEHMET TANIDIM… BİR MEHMET TANIDIM… SEFER BİZDEN, ZAFER ALLAH’TAN DEPREMDEN NASIL KORUNURUZ? Asrın Hastalığı Kibir DİYARBAKIR ANNELERİ… KURBAN BİR TESLİMİYETTTİR SAYGI VE HÜRMET KALMADI ONURSUZ VE AHLAKSIZ YÜRÜYÜŞ… Çocuk Eğitiminde Sevgi Ve Hoşgörünün Önemi DÜĞÜNLERİMİZ EZİYETE DÖNÜŞMEMELİ KADİR GECESİNİN FAZİLETİ ORUÇ VE NEFİS TERBİYESİ HOŞ GELDİN ŞEHR-İ RAMAZAN BİTMEYEN TESETTÜR DÜŞMANLIĞI Kandiller Geçidi Üç Aylar ÜÇ AYLAR’I NASIL GEÇİRMELİYİZ? 28 ŞUBAT’I UNUTMADIK! KUYRUK ACISI! AH HOCAM AH! FİTNE BELASI ÇOCUKLARA CAMİYİ SEVDİRMELİYİZ GÖBEK BAĞI SEVGİNİN SECERESİ BİZ BUYUZ İŞTE! Cenazede Kıymalı Vermenin Dinde ki Yeri Nedir? PEYGAMBER(S.A.V.)’i ANLAMAK DÜNYAYA ALDANIP ASLİ VAZİFEMİZİ UNUTMAYALIM! Bizim Kıblemizi Kim Düzeltecek SÖZ DEYİP GEÇME
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır