menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

KİM GELDİYSE GELDİ, FARK ETMEZ!...

Abdullatif ACAR
Abdullatif ACAR
11 Kasım 2020, Çarşamba
 
YAHUDİ hizmetkarı Donald Trump mı, Evangelist Joe Biden mi? “Fil” mi, “Eşek” mi? Yılan mı, çıyan mı? Peki, arada ki fark ne? Hiçbir fark yok. Trump’ın maskesini çıkardığınızda altından Biden, Biden’in maskesini çıkarınca Trump’ı görüyorsunuz. Bazen George W. Bush’ların maskesinin altından Hüseyin’ler bile çıkıyor.
Görünürde bir birlerine muhalif olsalar dahi ABD’nin ortak değerlerinde buluşmaları hiç de zor değil.
ABD’nin ortak değeri; İslam’ı ve Müslümanları yok etmektir. Kendi anlayışları çerçevesinde FETÖ gibi bir İslam anlayışı oluşturarak dünya da ki emellerini gerçekleştirmektir.
Şunu unutmamak gerekir: Zalimler değişse de zulüm hep aynı kalıyor. İnsanların karakterinin farklı olması, aynı yolun yolcusu olmadıkları anlamına gelmez.
Barack Obama bile ilk seçildiğinde sevinmiştik. Neden mi? Çünkü babası müslümandı. Barack Hüseyin Obama isminin altını kalın cizgilerle çizer, üzerine basa basa söylerdik. “Hüseyin” güya göbek adıymış. Babasından kalan da zaten “Hüseyin” isminden başka bir şey değil. Onu da anladık. Dünyada akan kan ve gözyaşına ne katkısı oldu. Yine aynı zulüm yine aynı kan ve gözyaşı.
Gücü elinde bulunduranların Müslümanlara zulmü bu zamana kadar devam etti ve kıyamete kadar da devam edecek.
Biz onların dinine girmediğimiz müddetçe onlar bizi sevmediler, sevmeyecekler.
Bugünlerde tutarsız, gevşek, nerede ne yapacağı ve ne söyleyeceği belli olmayan, bir anı bir anını tutmayan, Trump mı, geçmişte açık açık düşmanlığı belli olan, Ermeni sempatizanı, Yunan dostu Erdoğan düşmanı Biden mi seçilse, diye tartışıp duruyoruz.
Bir anda Azerbaycan’ın haklı mücadelesi gölgede kaldı, İzmir depreminde ki acıları unuttuk.
Ne garip değil mi, kötünün iyisini araştırma gereği duyuyoruz. Kötünün biraz kötüsü veya biraz iyisinin olmasının ne anlamı var sizce?
Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay’ın Biden seçildiğinde onu tebrik etmek yerine Türkiye’nin duruşunu belli etmesi açısından “Herhangi bir ülkede seçim olduğunda, herhangi biri değiştiğinde bizim için bir şey değişmez. Türkiye’nin kendi menfaati, dış politikası vardır. ABD’de çok ilginç bir seçim süreci işledik. Türkiye açısından bir şey değişmez.” sözlerini sarf etmesi çok önemli bir mesajdır ve yeterlidir. Yani kim gelirse gelsin haklı mücadelemize devam edecek, dik duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz.
Resmi olmayan sonuçlara göre, Bide’nin kazandığını duyan birçok ülkenin tebrik mesajları göndermelerini anlıyoruz da bizim içimizdekilere ne oluyor ki el öpmek, görünür kılınmak için hemen sıraya girdiler, kutlama mesajları göndermeye başladılar.
Bunu yapmaları Türkiye sevdalısı olduklarından falan değil. Olsa da bir şey fark etmez ya! Sanki ana muhalefet lideri, Biden’e vefa borcunu mu ödemek istiyor gibi.
Ne demişti bu Biden denilen hadsiz, hatırlayalım:
“Bence yapmamız gereken ona (Erdoğan’a) karşı farklı bir yaklaşım izlemek. Muhalefetin liderlerini desteklediğimizi açık şekilde belirtmeliyiz. Yaptıklarının bedelini ödemeli. Bunlar hakkında çok endişeliyim... Ama hâlâ, geçmişte yaptığım gibi, onlarla (muhalefet) doğrudan iletişimde olup, hâlâ var olan unsurlarını destekleyip onları Erdoğan’ı mağlup etmeleri için cesaretlendirebiliriz. Darbe ile değil, darbe ile değil, seçimle”
Nasıl oluyor bu? Seçimle, derken uçaklarla seçmen taşıyıp, muhalefeti iktidara mı getirecekti yani! Aynı adam 15 Temmuz darbe girişimi olduğunda demokrasiyi rafa kaldırıp, seçimle iş başına gelen Cumhurbaşkanının yanında olduğunu bir kelime ile de olsa ifade etme gereği duymamıştı. Ortalık durulunca, kalkışma sonuçsuz kalınca “hata yaptık” diye özür diledi. Bizde inandık ya!
Kısaca; Türkiye’nin içerde ki düşmanları gözlerini ABD’den gelecek göz, kaş işaretine dikmişler. Bütün bu yağcılıklar bunun için. PKK’nın siyası uzantısı HDP, belki daha fazla ABD de PKK’ ya ofis açmayı hedefliyor, Suriye ve Iraktaki teröristlere daha çok yardım etmesini ve el atmasını bekliyor Biden’ den. Başkaları da dünya Müslümanlarının çığlıklarını kulak kabartmadan, zahmetsiz, daha çok duymak istiyor.
Yani ‘dostumun dostu benimde dostum, düşmanı benimde düşmanım’ı oynuyorlar zavallılar.
Şunu unutmamalı: Ne Türkiye olarak Trump’la sevindik ne de Biden’le üzülüyoruz. Yolumuz belli; Tam bağımsız bir Türkiye! Zalimin hasmı mazlumun yanında olan bir Türkiye…
Doğu Akdeniz’de boğmaya çalıştılar olmadı. Egedeki planları altüst etti. Karadeniz’de petrol buldu. Akdeniz’de müjde bekliyoruz. Donanma gemilerimiz her yerde; Kızıldeniz’de Basra körfezinde… Yakında, Allah’ın izniyle Hint okyanusunda ve Atlantik’te olacak.
Suriye’de terör koridoru hayallerini yok eden, Diyarbakır’da teröristleri çukurlara gömüp üstlerini kapatan, 15 Temmuzda tarih yazan bir Türkiye. Masaya vurunca, herkesin yeniden kartlarını karmak zorunda bırakan bir Türkiye…
Dünyanın beşten büyük olduğunu herkese kabul ettirmek isteyen, kendi göbeğini kendinin kestiği, herkesin mecbur olduğu bir Türkiye…
Öyleyse bırakın kimin gelip, kimin gittiğini konuşmayı; herkes sizi konuşsun, eline şeker verilen çocuklar da oyalanıp dursun. Biz bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Ölümüne!
Bu yoldan bizi ne işbirlikçiler ne kuklalar ne paravan örgütler ne de süper güç diye kendini tanıtanlar döndürebilir!
Selam ve dua ile…
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
SAFLARIMIZI SIKLAŞTIRALIM Kusur arama hastalığı SALGIN DAHA BİTMEDİ ARKADAŞLAR! Peki, kurban kesenlerin kusurları nelerdir? Bir damlacık tükürük kadar kıymeti olmayan dünya Biraz insaf! Oruç bizi tutmalı! Ramazanlaşmak ÜÇ AYLARIN RAHMET İKLİMİ KURAKLIĞA BİR DE BÖYLE BAKALIM! KURAKLIĞA BİR DE BÖYLE BAKALIM! Yardım etmek adına ne yapıyoruz? Bu virüs psikolojimizi bozdu ÖLÜM VAR ÖLÜM! KİM GELDİYSE GELDİ, FARK ETMEZ!... PEYGAMBERİMİZ VE ÇOCUK SAHTE İÇKİ GÜNDEMDEYKEN AKLIMA GELDİ!… PEKİ, KİM SUÇLU? BU NE REZALET... BOŞUNA UĞRAŞMAYIN! Kontrollü hayat, kontrolden çıktı... SÜ-İ ZAN HASTALIĞI Birlikten güç doğdu... Ücreti peşin ödenen yemekler Kurban kesmede ki gaye nedir? MÜSLÜMAN KENDİSİYLE ÜLFET EDİLENDİR-1 Oruç ve diğer ibadetler bizlere neler kazandırır? Ramazan’ı Kuşanmalıyız Bunca sene aldığımız nefesin hesabı ne olacak peki?! Bunca sene aldığımız nefesin hesabı ne olacak peki?! BU GÜNLER DE GEÇER. ŞEHİTLER TEPESİ TERK EDİLMEYECEK Düğünlerini Ahrete Erteleyen Şehitler Tebrikler Kayseri Anadolu Haber Gazetesi! Acılarımız Bizi Birbirimize Kenetledi.. Zalimler için Ağıt Yakılır mı? YILBAŞI BİZİM NEYİMİZ OLUR? O’NU ANIYORUZ! BİR MEHMET TANIDIM… BİR MEHMET TANIDIM… SEFER BİZDEN, ZAFER ALLAH’TAN DEPREMDEN NASIL KORUNURUZ? Asrın Hastalığı Kibir DİYARBAKIR ANNELERİ… KURBAN BİR TESLİMİYETTTİR SAYGI VE HÜRMET KALMADI ONURSUZ VE AHLAKSIZ YÜRÜYÜŞ… Çocuk Eğitiminde Sevgi Ve Hoşgörünün Önemi DÜĞÜNLERİMİZ EZİYETE DÖNÜŞMEMELİ KADİR GECESİNİN FAZİLETİ ORUÇ VE NEFİS TERBİYESİ HOŞ GELDİN ŞEHR-İ RAMAZAN BİTMEYEN TESETTÜR DÜŞMANLIĞI Kandiller Geçidi Üç Aylar ÜÇ AYLAR’I NASIL GEÇİRMELİYİZ? 28 ŞUBAT’I UNUTMADIK! KUYRUK ACISI! AH HOCAM AH! FİTNE BELASI ÇOCUKLARA CAMİYİ SEVDİRMELİYİZ GÖBEK BAĞI SEVGİNİN SECERESİ BİZ BUYUZ İŞTE! Cenazede Kıymalı Vermenin Dinde ki Yeri Nedir? PEYGAMBER(S.A.V.)’i ANLAMAK DÜNYAYA ALDANIP ASLİ VAZİFEMİZİ UNUTMAYALIM! Bizim Kıblemizi Kim Düzeltecek SÖZ DEYİP GEÇME
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır