menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

BOŞUNA UĞRAŞMAYIN!

Abdullatif ACAR
Abdullatif ACAR
18 Eylül 2020, Cuma

    Özellikle havanın puslandığı, insanların kafalarının meşgul olduğu zamanlarda, birileri aynı yerden düğmeye basılmışçasına hemen harekete geçiyor, fırsat bu fırsat diyerek ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar.

   Her hamlenin bir öncesi olduğu gibi bugünlerde de kutsallarımıza ve değerlerimize salya sümük saldıranların, saflarını belli edip gerçek yüzlerini gösterme gereği hissedenlerin karın ağrıları var elbette.

 

  Malumunuz, bir cuma günüydü. Mübarek bir gün… Ülkemin bağımsızlığının simgesi olan, fethin sembolü Ayasofya ibadete açılmıştı. Bu normal bir açılış değildi elbet. Bunu sadece namazla irtibatlandırmak da eksik kalırdı. Bu hamle düşmana başkaldırı, hadsizlere had bildirmeydi her şeyden önce.

     Haliyle başta Yunanistan olmak üzere birçok ülke damarına basılmış gibi bağırmaya, Türkiye’yi tehdit etmeye başladı. Bu, onlar için ağır bir hezimet ve darbe olarak algılanmıştı çünkü.

    Türkiye’de hiç olmadığı kadar Fotoğraf netleşiyor, akıllı adamlar işini yürütürken köpeklerin üremesini ciddiye bile almıyordu.

   Korkuları vardı… Puslu hava dağılınca akla kara belli olacak, her şeye “tamam” diyen bir Türkiye olmayacaktı. Kendi ayakları üzerinde durabilen bir ülke başkalarından medet ummayınca bu topraklarda istedikleri gibi at oynatamayacaktı.

 

   Olan olmuştu bir kere… Türkiye, eski Türkiye olmadığını birçok konuda olduğu gibi, kendi kararlarını artık kendisinin alabileceğini söyleyerek tehditlere pabuç bırakmadı.

   Bu yetmemiş gibi yine bir cuma günü Karadeniz’e doğalgaz bulunduğu müjdesi geliverdi.

   Hop oturup hop kalkanların adeta şekli şemalı değişti. Bu kadarına da pes, yeter artık demeye getirdiler işi. Başka bir cuma, ne gibi bir müjde gelecek diye korkuya kapıldılar.

    Akdeniz'e ki doğalgaz çalışmaları devam ettiği bu zamanlarda bazı Avrupa ülkelerinde kuranı kerim yakılıp Peygamberimize hakaretler edilmesi, Hollandalı ırkçı bir milletvekilinin  “İslam dini yasaklanmalı” demesi tesadüf mü sizce? Haçlı zihniyeti saldırıya geçerken Yunanistan elini çabuk tutup provakatik eylemlerine başlamıştı bile.  

    Sahte şeyhin taciz görüntüleri, imam Hatiplere ilgili olumsuz söylemler, tarikatların ve cemaatlerin tekrar gündeme taşınması, çeşitli bahanelerle İslam’a, peygambere ve din âlimlerine ağza alınmayacak sözlerin sarf edilmesi bu yaşananlardan bağımsız mı zannediyorsunuz?  

   Artık mızrak çuvala sığmıyor. Yalancının mumu yatsıya kadar değil, daha karanlık çökmeden sönüverdi.     

    Kısaca aynı filmi oynuyor, aynı senaryoyu uygulamaya çalışıyorlar.

   Nerden mi biliyoruz? Çünkü biz bu filmi o kadar izledik ki nerede ne yapılacak biliyor, sonu nasıl bitecek tahmin ediyoruz.

      Özet olarak:

    Bu gemi yola çıktı bir kere… Ve yürümeye devam edecek. Korsanların, haramilerin, menfaatperestlerin, hainlerin olduğunu çok iyi biliyoruz. Çok donanımlıyız; hiç olmadığı kadar. Çok tecrübeliyiz; hırçın dalgalarda nasıl kulaç atılır iyi biliriz. Gemileri karada yürüten ecdadımızdan dersliyiz.

 Oruç ve Piri Resimiz gibi, denizleri karış karış bilmiş, dost ve düşmanın kimler olduğunu gösteren haritanın tahsilini yapmışız.

   Etekleri tutuşan, korkuları alevlenen haçlı zihniyetinin bütün donanım ve gücüyle üzerimize geldiği bir zamanda Akdeniz de Hilalin, Haç’ın karşısındaki zaferini bayraklaştıran Barbaros Hayreddin Paşa’nın (Hızır Reis) torunları olduğumuzu kimse aklından çıkarmasın!

   Dünyayı titreten Kanuni sultan Süleyman’ın, kefenini boynunda taşıyan Yavuz Sultan Selim Han’ın kanını taşıyor; korkuyu bile korkutmanın onurunu yaşıyoruz.  

    Kimseye bir damla su vermeyecek, bir karış toprağımızı peşkeş çekmeyecek kadar akıllı,  Yunanı denize dökecek kadar yine güçlüyüz. Yedi düvele meydan okuyacak kadar da cesaret ve imanımız var hala.

   Ha,  vatan ve bayrağın mukaddesliğine inanmadığı halde gemiye sızan, tufanın gelmeyeceğini düşünüp bulundukları gemiyi delmeye çalışan,  gemiden kestikleri parçalardan yaptıkları sandallarla sahile varacaklarını zanneden zavallıların da, gözlerimiz üzerlerinde.  Bu da böyle biline!

  Kısaca:

  Er veya geç bu gemi sahile demir atacak, bu kervan menzile varacak Allah’ın izniyle…

 Necip fazılı diyor ya:

 Mehmed'im, sevinin, başlar yüksekte!

 Ölsek de sevinin, eve dönsek de!

 Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!

 Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir!

 Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!

Selam ve dua ile…

 

 

 

 

 

 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Kusur arama hastalığı SALGIN DAHA BİTMEDİ ARKADAŞLAR! Peki, kurban kesenlerin kusurları nelerdir? Bir damlacık tükürük kadar kıymeti olmayan dünya Biraz insaf! Oruç bizi tutmalı! Ramazanlaşmak ÜÇ AYLARIN RAHMET İKLİMİ KURAKLIĞA BİR DE BÖYLE BAKALIM! KURAKLIĞA BİR DE BÖYLE BAKALIM! Yardım etmek adına ne yapıyoruz? Bu virüs psikolojimizi bozdu ÖLÜM VAR ÖLÜM! KİM GELDİYSE GELDİ, FARK ETMEZ!... PEYGAMBERİMİZ VE ÇOCUK SAHTE İÇKİ GÜNDEMDEYKEN AKLIMA GELDİ!… PEKİ, KİM SUÇLU? BU NE REZALET... BOŞUNA UĞRAŞMAYIN! Kontrollü hayat, kontrolden çıktı... SÜ-İ ZAN HASTALIĞI Birlikten güç doğdu... Ücreti peşin ödenen yemekler Kurban kesmede ki gaye nedir? MÜSLÜMAN KENDİSİYLE ÜLFET EDİLENDİR-1 Oruç ve diğer ibadetler bizlere neler kazandırır? Ramazan’ı Kuşanmalıyız Bunca sene aldığımız nefesin hesabı ne olacak peki?! Bunca sene aldığımız nefesin hesabı ne olacak peki?! BU GÜNLER DE GEÇER. ŞEHİTLER TEPESİ TERK EDİLMEYECEK Düğünlerini Ahrete Erteleyen Şehitler Acılarımız Bizi Birbirimize Kenetledi.. Zalimler için Ağıt Yakılır mı? YILBAŞI BİZİM NEYİMİZ OLUR? ENGELLİ OLMAK O’NU ANIYORUZ! BİR MEHMET TANIDIM… BİR MEHMET TANIDIM… SEFER BİZDEN, ZAFER ALLAH’TAN DEPREMDEN NASIL KORUNURUZ? Asrın Hastalığı Kibir DİYARBAKIR ANNELERİ… KURBAN BİR TESLİMİYETTTİR SAYGI VE HÜRMET KALMADI ONURSUZ VE AHLAKSIZ YÜRÜYÜŞ… Çocuk Eğitiminde Sevgi Ve Hoşgörünün Önemi DÜĞÜNLERİMİZ EZİYETE DÖNÜŞMEMELİ KADİR GECESİNİN FAZİLETİ ORUÇ VE NEFİS TERBİYESİ HOŞ GELDİN ŞEHR-İ RAMAZAN BİTMEYEN TESETTÜR DÜŞMANLIĞI Kandiller Geçidi Üç Aylar ÜÇ AYLAR’I NASIL GEÇİRMELİYİZ? 28 ŞUBAT’I UNUTMADIK! KUYRUK ACISI! AH HOCAM AH! FİTNE BELASI ÇOCUKLARA CAMİYİ SEVDİRMELİYİZ GÖBEK BAĞI SEVGİNİN SECERESİ BİZ BUYUZ İŞTE! Cenazede Kıymalı Vermenin Dinde ki Yeri Nedir? PEYGAMBER(S.A.V.)’i ANLAMAK DÜNYAYA ALDANIP ASLİ VAZİFEMİZİ UNUTMAYALIM! Bizim Kıblemizi Kim Düzeltecek SÖZ DEYİP GEÇME
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır