menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Birlikten güç doğdu...

Abdullatif ACAR
Abdullatif ACAR
03 Eylül 2020, Perşembe

Hani bir hikaye anlatılır: Bir baba üç çocuğuna birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmenin önemini anlatmak için:  “Evlatlarım! Hep beraber ormana gidin bana birkaç demet çubuk getirin.” der.

Çocuklar ormana gidip her birisi kucağında bir demet çubukla geri dönerler. Babaları bu çubuklardan birer tane almalarını ve elleriyle kırmalarını ister.

Çocukların hepsi de eline aldığı çubuğu ilk denemede kolayca kırarlar. Babaları çocuklardan bir şey daha ister; -“Evlatlarım! Hepiniz elinize üç tane çubuk daha alın ve bunları kırmaya çalışın.”

Çocuklar üç adet çubuğu aynı anda kırmak için var güçleriyle uğraşırlarsa da başarısız olurlar. Çünkü birden fazla çubuğu aynı anda kırmak kolay iş değildir.

Babaları çocuklarına dönerek; – “Evlatlarım! Bu çubuklar gibi birbirinize kenetlenirseniz kimse size zarar veremez. Ancak tek bir çubuk gibi ayrılırsanız kolayca kırılabilirsiniz. ” diye öğüt verir. 

Evet, kimse kimseye düşman gözüyle bakmamalı.

 Herkesin Kayseri'ye hizmet etmek için  bir kavgası ve derdi olduğuna inancımız tam.

Yerel basının bütün zorluklarına rağmen  yayını ayakta tutup halkı haber alma özgürlüğünden mahrum etmemektir bu hizmetin ve mücadelenin adı.

Kopyala yapıştır masa başında haber geç, işin kolayını seçmek olur.

Yerel basın bütün kadrosuyla işin mutfağında, ekipmanlarıyla gece gündüz demeden doğru, objektif ve tarafsız haber yapıp halkına ulaştırma kaygısını taşımaktadırlar.

Dijital çağda yaşadığımız bir gerçek. Bunu inkar etmek mümkün değil. Lakin kağıdın kokusu basılı yayının çekiciliği de  inkar edilemez.

okuduğunuz şeye dokunmadınız mı bir tarafınızı eksik hissedersiniz her zaman. Somut şeyi arzu eder, sanallığın soğukluğunda üşüdüğünüz zamanlar olur.

İşte bir gemide olduğunun bilinciyle aynı acımazssız zamanın çarklarında yol arayan, ekonomik olumsuzlukları atlatabilmek adına kayseri 14 Gazetesi 3 gazetede birleşerek güç birliği yaptılar. 

Kahvenizi yudumlarken o gazete sayfalarını açmanın heyecanını unutturmamak için bir araya geldiler.

Bakkala çırağı gönderen usta "bir de Kayseri gazetesi almayı unutma ha!" geleneği tarihe karışmasın diye bu fedakarlığı yaptılar.

Kayseri gibi örnek bir şehrin kendisine ait bir Gazetesi yok demesinler diye gönüllerini birleştirdiler.  Hepsi kardeş, hepsi birbiriyle arkadaş, abi, amca, dayı; Ortak yolda, güçlü olmak adına güçlerini birleştirdiler.

Hadi o zaman şimdi sıra bizde! Onların bir araya getirdikleri çubuklara, bu gazetelere abone olarak bizde birşeyler katalım. Kırılmamak daha güçlü olmak adına bunu yapalım. 1 TL ile şehrimizden haberimiz olsun. Olan biteni birinci ağızdan dinleyelim.

Bizle ilgili olanları bizden uzak olanlardan değil, içimizden olanların samimiyeti ve iyi niyetiyle dinleyelim.

Birlikten güç doğar, bir elin nesi var iki elin sesi var" hakikatini unutmadan sesimizin gür çıkması için bu beraberliğe evet diyelim.

Selam ve dua ile..

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
SAFLARIMIZI SIKLAŞTIRALIM Kusur arama hastalığı SALGIN DAHA BİTMEDİ ARKADAŞLAR! Peki, kurban kesenlerin kusurları nelerdir? Bir damlacık tükürük kadar kıymeti olmayan dünya Biraz insaf! Oruç bizi tutmalı! Ramazanlaşmak ÜÇ AYLARIN RAHMET İKLİMİ KURAKLIĞA BİR DE BÖYLE BAKALIM! KURAKLIĞA BİR DE BÖYLE BAKALIM! Yardım etmek adına ne yapıyoruz? Bu virüs psikolojimizi bozdu ÖLÜM VAR ÖLÜM! KİM GELDİYSE GELDİ, FARK ETMEZ!... PEYGAMBERİMİZ VE ÇOCUK SAHTE İÇKİ GÜNDEMDEYKEN AKLIMA GELDİ!… PEKİ, KİM SUÇLU? BU NE REZALET... BOŞUNA UĞRAŞMAYIN! Kontrollü hayat, kontrolden çıktı... SÜ-İ ZAN HASTALIĞI Birlikten güç doğdu... Ücreti peşin ödenen yemekler Kurban kesmede ki gaye nedir? MÜSLÜMAN KENDİSİYLE ÜLFET EDİLENDİR-1 Oruç ve diğer ibadetler bizlere neler kazandırır? Ramazan’ı Kuşanmalıyız Bunca sene aldığımız nefesin hesabı ne olacak peki?! Bunca sene aldığımız nefesin hesabı ne olacak peki?! BU GÜNLER DE GEÇER. ŞEHİTLER TEPESİ TERK EDİLMEYECEK Düğünlerini Ahrete Erteleyen Şehitler Tebrikler Kayseri Anadolu Haber Gazetesi! Acılarımız Bizi Birbirimize Kenetledi.. Zalimler için Ağıt Yakılır mı? YILBAŞI BİZİM NEYİMİZ OLUR? O’NU ANIYORUZ! BİR MEHMET TANIDIM… BİR MEHMET TANIDIM… SEFER BİZDEN, ZAFER ALLAH’TAN DEPREMDEN NASIL KORUNURUZ? Asrın Hastalığı Kibir DİYARBAKIR ANNELERİ… KURBAN BİR TESLİMİYETTTİR SAYGI VE HÜRMET KALMADI ONURSUZ VE AHLAKSIZ YÜRÜYÜŞ… Çocuk Eğitiminde Sevgi Ve Hoşgörünün Önemi DÜĞÜNLERİMİZ EZİYETE DÖNÜŞMEMELİ KADİR GECESİNİN FAZİLETİ ORUÇ VE NEFİS TERBİYESİ HOŞ GELDİN ŞEHR-İ RAMAZAN BİTMEYEN TESETTÜR DÜŞMANLIĞI Kandiller Geçidi Üç Aylar ÜÇ AYLAR’I NASIL GEÇİRMELİYİZ? 28 ŞUBAT’I UNUTMADIK! KUYRUK ACISI! AH HOCAM AH! FİTNE BELASI ÇOCUKLARA CAMİYİ SEVDİRMELİYİZ GÖBEK BAĞI SEVGİNİN SECERESİ BİZ BUYUZ İŞTE! Cenazede Kıymalı Vermenin Dinde ki Yeri Nedir? PEYGAMBER(S.A.V.)’i ANLAMAK DÜNYAYA ALDANIP ASLİ VAZİFEMİZİ UNUTMAYALIM! Bizim Kıblemizi Kim Düzeltecek SÖZ DEYİP GEÇME
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır