menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Yeni Nesil Güvenlik Mimarisi

İsa ALTUN
İsa ALTUN
26 Kasım 2016, Cumartesi
Intel Security, siber tehditlere karşı yenilikçi, hızlı ve entegre güvenlik çözümleri geliştirdiğini açıkladı. Tek merkezden yönetilerek minimum kaynakla maksimum koruma sağlayan bu güvenlik mimarisi, makine öğrenimi ve davranışsal analiz gibi uygulamalarla öne çıkıyor.
 
Intel Security, hızla sayıları artan gelişmiş siber tehditlere karşı hızlı, güçlü ve tek bir merkezden yönetilebilen bir güvenlik mimarisi inşa ettiğini duyurdu.
 
Bu yeni nesil güvenlik mimarisi birbirine entegre olabilen dört sistem üzerine kurulu. Intel Security’nin yeni çözümlerinin temelinde ise makine öğrenimi tabanlı zararlı yazılım sınıflandırma sistemi ve bulut tabanlı gelişmiş tehdit tespit hizmetleri gibi önemli özellikler yer alıyor.
 
Gelişmiş siber tehditler karşısında şirketlerin ve kişilerin itibar, zaman ve paralarını korumak için çok daha sofistike çözümlere ihtiyacı olduğunu belirten Intel Security Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Chris Young; “Dijitalleşme ile birlikte hem kurumlar hem de bireylerin güvenlik ihtiyaçlarının kapsamı çok hızlı bir şekilde genişliyor. Kullanılan cihazlar ve platformların sayısı artıyor ve aynı zamanda yapıları değişiyor. Eşzamanlı olarak siber tehditler sürekli bir gelişim içerisinde. Bu karmaşık yapıda minimum kaynakla maksimum koruma sağlamak için bizim önerimiz, yeni nesil teknolojileri sistemlerimize entegre etmek ve güçlü bir iş birliği ağı kurmak. Bu doğrultuda bulut tabanlı, makine öğrenimi gibi daha önce sektörde kullanılmamış yenilikçi uygulamalarla güçlendirdiğimiz ürünler geliştirdik. Tek merkezden yönetilebilen bu sistemler, dijital dünyanın her noktasını kapsamak üzere tasarlandı. Aynı zamanda sektördeki tüm oyuncuları birlikte üretmeye ve gelişim sağlamaya davet ettiğimiz McAfee Data Exchange Layer (DXL) adlı platformumuzu geliştirmeye odaklandık” dedi.
 
Dijital dünya yeni nesil çözümlerle koruma altında
 
Günümüzde siber tehditlerin karmaşık bir yapıya kavuşması nedeniyle çok daha kapsamlı bir güvenlik ağı gerekiyor. Bu ihtiyacın hızla artacağını öngören Intel Security, uçtan uca koruma sağlayan bir güvenlik mimarisi inşa etti. Bu mimari dört temel koruma sistemiyle örülüyor. Dinamik Uç Nokta, Kapsamlı Veri Koruma, Veri Merkezi ve Bulut Koruma ve Akıllı Güvenlik Operasyonları olarak adlandırılan bu dört sistem, sektörün en büyük açık ekosistemi üzerine kuruluyor ve birbiri ile entegre olarak çalışıyor.
 
Intel Security tarafından geliştirilen Dinamik Uç Nokta, davranışsal analiz, makine öğrenimi ve bulut teknolojileri ile güçlendirilmiş bir sistem. Dinamik Uç Nokta, tek merkezden yönetiliyor ve gelişmiş koruma, tespit ve düzeltme hizmetleri sunuyor.
 
Kapsamlı Veri Koruma sistemi, özellikle bulut tabanlı süreçlerin uçtan uca güvenliğinde şimdiye dek geliştirilmiş en kapsamlı çözüm. Bu sayede şirketler tek bir kontrol merkezi üzerinden yönetilen uç noktalar, ağlar ve bulut tabanlı hizmetler olmak üzere bütünleşik bir SaaS (Servis Olarak Yazılım) güvenliğine kavuşuyor. Bu sistemle bilgi sızıntısı risklerini minimize eden Intel Security, güvenlik kadar iş verimliliğine de katkı sağlıyor.
 
Zayıf ve yavaş bulut güvenlik yönetimi sistemleri nedeniyle yaşanan sorunların önüne geçmesi için tasarlanan Veri Merkezi ve Bulut Koruma sistemi, fiziksel, sanal ve bulut altyapılarında etkin bir güvenlik sağlıyor. Sektöre bu anlamda öncülük eden sistem sunucu güvenliği, ağ güvenliği ve tehdit istihbarat paylaşımı özelliklerini tek bir çatı altında buluşturuyor.
 
Siber güvenliğin en önemli kriterlerinden birinin hız olduğu bilinciyle Intel Security, Akıllı Güvenlik Operasyonları sistemini sunuyor. Böylece güvenlik çözümleri kolaylıkla entegre edilebiliyor ve yönetilebiliyor. Akıllı Güvenlik Operasyonları aşağıdaki teknoloji ve hizmetleri kapsıyor:
 
Esnek Gelişmiş Zararlı Yazılım Tespiti (Kumhavuzu teknolojisi)
 
Geliştirilmiş Görünürlük ve Araştırma (McAfee SIEM)
 
Kapsamlı Strateji ve Tehdit Müdahale Hizmetleri (Danışmanlık hizmetleri)
 
OpenDXL Girişimi
 
McAfee Data Exchange Layer (DXL) sektörün çok uzun zamandır farklı teknolojileri bir arada sunma ihtiyacına yanıt veren bir çözüm. Intel Security, McAfee Data Exchange Layer’ı siber suçluların saldırılarını bertaraf etmede somut bir araç olarak sektöre açacağını duyurdu. Açık kaynak stratejisi ve DXL için yeni bir yazılım geliştirme kitinin (SDK) beta sürümü ile hem kurumlar hem de teknoloji sağlayıcılar ortak gerçek zamanlı iletişim kurma, güvenlik bilgilerinin paylaşımı ve tehditlere karşı koruma sürecinde en kısa yoldan en kolay aksiyonları belirleme gibi olanaklara sahip olacak. DXL, farklı üreticilere ait teknolojilerin birbirleriyle ve kurum içi geliştirilmiş uygulamalarla entegre olmasını sağlayan standart bir uygulama çatısı sunuyor.
 
FOCUS 2016’da duyurulan tüm ürünler hakkında detaylı bilgi için
 
http://www.mcafee.com/us/business-home.aspx sayfası ziyaret edilebilir.
 
Intel Security Hakkında:
 
Intel Security, McAfee ürün serisiyle dijital dünyayı herkes için daha güvenli bir hale getirmeye odaklanmıştır. Intel Security, Intel Corporation’ın bir bölümüdür. Daha ayrıntılı bilgi için: www.intelsecurity.com

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır