menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Yedekleme ve Kurtarma

İsa ALTUN
İsa ALTUN
12 Aralık 2019, Perşembe

Veeam’in piyasaya sunduğu yeni AWS için Yedekleme, müşterilerin ve bulut servis sağlayıcılarının yerel koruma, yönetim ve kurtarma alanında AWS iş yüklerini kolaylaştırıyor. Sektördeki ilk bulut maliyet öngörüsü özelliğini taşıyan bu ürün, maliyet kontrolünü ve tasarrufu artırıyor.

 

Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümleri şirketi Veeam® Software, Amazon Web Service için ürettiği yeni Veeam Yedeklemeyi bugün duyurdu. Uygun maliyetli ve güvenli buluta özgü Amazon EC2 (Amazon Elastic Compute Cloud) koruması, sadece AWS pazarına özel satışa sunulacak. AWS yedeklemeden, güçlü Veeam kurtarma özelliklerine sahip AWS kurtarmaya kadar, önemli bir çözüm sunan “Yeni Veeam AWS için Yedekleme”, hem ücretsiz hem ücretli sürümleriyle AWS pazarında yerini alacak. Ürün, Veeam’in amiral gemisi olan Veeam Backup & Replication™ ile de entegre edilerek, Veeam kullanıcılarının, ister sanal ister fiziksel isterse bulut olsun tüm verilerini aynı platformda yönetmelerine olanak tanıyor. Las Vegas’taki AWS re:Invent 2019 etkinliğinin diamond sponsoru olan Veeam, AWS-yerel iş yükleri için geliştirilmiş kolay, güçlü ve uygun maliyetli yeni AWS için Yedekleme ve Kurtarma  ilk defa bu etkinlikte görücüye çıkaracak.

 

Kurum içi veya bulutta depolanmış olması fark etmez, veri kaybı her zaman yaşanabilecek bir durumdur.  Veeam'in yakın tarihli müşteri anketinin sonuçlarına göre, veri kaybının en önemli nedenlerinin kullanıcı hatası veya kazayla silinme olduğu belirtiliyor. Sonuç olarak verilerinin korunmasını sağlamak, müşterinin sorumluluğundadır.

 

AWS için özel olarak tasarlanan yeni Veeam AWS için Yedekleme, Veeam’in en önemli değerleri olan sadelik, esneklik ve güvenilirliği AWS pazarına getiriyor. Kısa bir süre önce Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri 2019 Magic Quadrant’ta  ve Forrester Wave'de de lider olarak konumlandırılan Veeam, yeni ürünü sayesinde müşterilerin ve bulut servis sağlayıcılarının AWS iş yüklerini korumasını, yönetmesini ve kurtarmasını kolaylaştırıyor. Veeam, aynı buluttaki verileri şirket içinde veya Veeam destekli herhangi bir ortamda saklama ve korumada esneklik de sağlıyor.

 

Veeam Kurucusu ve Satış Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ratmir Timashev, Veeam’in yeni ürünü hakkında şunları söyledi;  “Verileri korumak yalnızca iş sürekliliği için değil, aynı zamanda rekabet avantajını sürdürmek, düzenlemelere uymak ve marka itibarını korumak için de önemli. Bulut, şirketlere önemli ticari faydalar sağlarken, BT karar vericileri, kesinti, felaket veya siber saldırı durumunda kritik verileri korumak ve iş sürekliliğini sağlamak için doğrudan harekete geçmeli.

AWS pazarına sunulan Veeam Backup&Replication’a entegre edilmiş Veeam AWS için Yedekleme ürünü, bizim liderliğimizi güçlendirmekle kalmıyor ayni zamanda AWS müşterilerinin Veeam’in güçlü veri koruma hizmetlerinden yararlanmasını, aynı veya farklı API abonelik modelleri kullanan müşterilerin çözüm almalarını kolaylaştırıyor.”

 

Kullanım kolaylığı, yeni AWS için Yedeklemede, AWS pazarından dolayı anahtar teslim olarak yer alıyor. Bununla birlikte yerel anlık görüntüler ve Veeam yedeklemeleri için dosya düzeyinde kurtarmalar gibi özellikler de güçlü kurtarma özellikleri arasına eklendi. Sektörde bir ilk olan bulut yedekleme maliyet öngörüsü özelliği ise müşterilere, daha fazla maliyet kontrolü ve tasarruf sağlıyor.

 

Çözümün, Veeam Backup&Replication ile birleşmesiyle Veeam müşterileri kendi bulut verilerini kontrol etmelerine, bulut, sanal ve fiziki verilerinin yanı sıra AWS yedeklerini de koruyup yönetmelerine imkan veriyor.

 

Bunlara ek avantajlar olarak;

 

AWS- Yerel Yedekleme ve Güçlü Kurtarma – Şirket içi yedekleme için aynı güvenilir çözüm artık AWS yerel iş yüklerini de korumaktadır. Anlık yerel görüntüler ve Veeam Yedekleme desteği ile buluta özgü iş yükleri için inşa edilmiştir. Amazon Simple Storage Service ( Amazon S3)’te uzun sure veri muhafaza etmek üzere maliyetler optimize edilmiştir.

 

Hibrit Mobilite – Esnek bir şekilde bulut kilitlenmeden, kurum içi iş yükleri doğrudan AWS'ye geri yüklenebilmekte, taşınabilmekte; dosyalar veya veriler AWS'den kurum içi veya başka bir Veeam destekli ortama geri yüklenebilmektedir (VMware V-Sphere, Microsoft Hyper-V, Nutanix AHV).

 

Düşük Yönetim Maliyetleri – Müşterilerin tüm iş yüklerini tek bir ara yüzden yönetmesine, yedeklemesine ve kurtarmasına yardımcı olmaktadır.

 

Hazır Taşınabilir Bulut Lisansı– Is yüklerinin esnek olarak takip edilebildiği Veeam Universal Lisanslı Bulut platformları üzerinden is yükleri taşınabilmektedir.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır