menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Veri güvenliğinde işbirliği

İsa ALTUN
İsa ALTUN
05 Şubat 2017, Pazar

2001 yılından beri Türkiye’nin önde gelen kurumlarına “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “İş Sürekliliği”, “IT Altyapı Yönetimi” ve “Güvenlik” konularında profesyonel çözümler sunan Platin Bilişim, hizmet kalitesini artırmak adına güvenlik tarafındaki iş ortakları arasına FireEye’ı da ekledi.

Gelişmiş saldırılara karşı tümleşik, çoklu tehdit vektörlü ve çoklu kademeli koruma sağlayan FireEye Tehdit Önleme Platformu, kurumların veri güvenliği altyapısı için güçlü bir kalkan görevi üstleniyor.

FireEye gelişmiş saldırıları gerçek zamanlı tehdit koruması sağlayan sanal makine tabanlı çalıştırma motoru ile sağlıyor. Sofistike siber saldırılar, kolayca yeni nesil güvenlik duvarları, IPS, anti-virüs ve ağ geçitleri gibi geleneksel imza tabanlı savunma teknolojilerini geçebiliyorlar. FireEye Tehdit Önleme Platformu ise, tehditleri dinamik tehdit güvenliği mekanizması ile imza kullanımı olmadan koruma sağlıyor.

FireEye dinamik tehdit istihbaratı servisi sayesinde gelişmiş siber saldırıları gerçek zamanlı tespit edip, saldırıları zamanında engelleyebiliyor.Bu iki kurumun ilk etkinliği ise 8 Aralık tarihinde Wyndham Kalamış Marina’da gerçekleşti. Adaptive Security Excellence Days başlığıyla hayata geçirilen bu etkinlikte katılımcılara FireEye ürünleri hakkında detaylı bilgi verilmesinin yanı sıra Platin Bilişim’in odağına aldığı sektörlerde gerçekleştirmeyi planladığı projelere dair ipuçlarına da değinildi.

Siber saldırılara karşı süper çözüm

FireEye siber güvenlik ürünlerinin günümüzün gelişmiş kalıcı tehditleri (APT'ler) üzerine uzmanlaşmış durumda olduğunu kaydeden Platin Bilişim Satış Direktörü Pınar Bamyacı “Adaptif Savunma stratejisinin ayrılmaz bir parçası olarak, geleneksel ağ güvenliği ürünleri, IPS, antivirüs yazılımı, yeni nesil güvenlik duvarları ve genel sandbox teknolojileri, imza tabanlı araçlar kolaylıkla bypass edilerek gelişmiş saldırılara karşı korumasız kalıyor. Birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyduğumuz FireEye ise çözümlerini, tespit ve önleme ile analiz ve tepki olmak üzere iki farklı strateji üzerine geliştirmiş güçlü bir marka” şeklinde konuştu.

FireEye’ın kamudan özel sektöre kadar birçok alanda kullanıldığına da dikkat çeken Pınar Bamyacı, sözlerini şu şekilde bitirdi:

67 ülkede 5 bin kurumsal müşteri

“Bugün gelinen noktada güvenlik bilinci yüksek kurumlar ve devlet daireleri, gelişmiş kötü niyetli yazılım, zero-day ve hedeflenmiş APT saldırıları gibi günümüzün gelişmiş siber saldırılarına karşı sektörde öncü bir koruma sağlayan FireEye platformlarını seçiyor. FireEye Tehdit Önleme Platformu (FireEye Threat Prevention Platform), geleneksel ve yeni nesil güvenlik duvarları, IPS, AV ve ağ geçitlerini tamamlıyor. FireEye platformu, günümüzün çok vektörlü Web, e-posta, dosya ve mobil bazlı tehditlerine karşı entegre yeni nesil korumaya yönelik bir tehdit önleme dokusu da yaratıyor"dedi.

FireEye Güneydoğu Avrupa Kurumsal Çözümler Direktörü Ümit Nadim ise “Dünya genelinde 67 ülkede 5 bin kurumsal firmaya hizmet veren global bir organizasyona sahibiz. Artan pazar ihtiyaçları ve gelen talepler doğrultusunda odağımızı Türkiye pazarına çevirdik. Bu bağlamda konusunda uzman bir iş ortağı arayışı neticesinde Platin Bilişim ile el sıkışmaya karar verdik. İki firmanın yarattığı ortak sinerji ile Türkiye pazarında katma değer odaklı projeler gerçekleştireceğimize inancımız tam “ dedi.

Nadim sözlerini şöyle sürdürdü: “Frost & Sullivan araştırma şirketinin verilerine göre 2020 yılında ADVANCED MALWARE MARKET–AMM Gelişmiş Malware pazarı 3,3 milyar dolar seviyesine ulaşacak. Yine bu araştırma şirketinin verilerine göre bu segmentte pazar lideri olan FireEye, inovatif güvenlik teknolojilerine yatırımları ile pazarda fark yaratıyor. Biz de bu ürün ailesini Türkiye pazarına sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Platin bilişim ile veri güvenliği alanında yatırım yapmak isteyen kurumlara uçtan uca komple hizmet sunma yaklaşımımızla destek vermeye devam edeceğiz."

FireEye Hakkında

FireEye, yeni nesil siber saldırılara karşı dünya çapındaki tüm kuruluş ve devlet kurumları nezdinde gerçek zamanlı tehdit önleme imkânı sunan özel amaçlı, sanal makine bazlı bir güvenlik platformu şirketidir. Son derece karmaşık bu siber saldırılar, yeni nesil güvenlik duvarları, IPS, anti-virüs ve ağ geçitleri gibi birtakım geleneksel imza-bazlı (signature-based) savunma noktalarını kolaylıkla atlatabilmektedirler. Fireye Threat Prevention Platformu, bir kurumun, Web, e-posta, ve dosyalar dahil olmak üzere birincil tehdit vektörleri boyunca olduğu kadar, saldırı yaşam döngüsündeki farklı kademeler boyunca da imza kullanımı olmaksızın gerçek zamanlı, dinamik bir tehdit koruması altına alınmasına imkan tanımaktadır. FireEye platformunun çekirdeğinde sanal bir execution motoru, onu tamamlayan ve siber saldırıları gerçek zamanlı olarak tespit edip durdurabilen dinamik bir tehdit istihbaratı yer almaktadır. FireEye’ın 40’tan fazla ülkede 1,100’ü aşan sayıda müşterisi bulunmakta olup, bu müşteriler arasında Fortune 500’ün içinde yer alan 100’den fazla kurum da yer almaktadır. www.fireeye.com

Platin Bilişim Hakkında

Platin Bilişim 2001 yılında kurulmuş; “Veri Koruma”, "email Arşivleme", “Log Yönetimi/SIEM”, “BT Güvenlik sistemleri” konularında faaliyet gösteren bir teknoloji firmasıdır. Uzman kadrosu ve İstanbul’daki Operasyon Merkezi ile Türkiye’deki tüm müşterilerine, yerinde ve uzaktan güvenli erişim metoduyla “Yönetilebilir Hizmetler” vermektedir.

Platin Bilişim, çözüm sağladığı ürün ve konularda uzmanlaşarak IT sektöründeki yerini almıştır. Uzmanlığındaki konularda, farklı müşteri ihtiyaçlarına uygun implentasyonlarla, müşterilerinin yaptıkları yatırımların hızlı geri dönüşü sağlanmaktadır. Modern Profesyonel Hizmetler anlayışı ile uzmanlaşmış “Kurulum Uyarlama Servisleri”, “Durum Değerlendirme (Healthcheck)”, “Göç (Migration)”, “Sürüm Yükseltme (Upgrade)” gibi kompleks servisleri de müşterilerine sağlamaktadır.

IT Altyapıları konusunda yüksek standartlara sahip firmaların ürünleri ile sorunsuz, uzun vadeli ve güvenilir çözümler üretilmektedir. Platin Bilişim’i rakiplerinden ayıran en önemli farkı, sağladığı Profesyonel Hizmetlerin yüksek standartları ve uyguladığı başarısı kanıtlanmış metodolojilerdir. PMI standartlarında uyguladığı Proje Yönetimi Sistemi sayesinde projeleriniz belirlenen bütçe, süre ve kalitede tamamlanabilmektedir.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır