menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Türk Telekom Konforlu Hayat’a Uluslararası Ödül

İsa ALTUN
İsa ALTUN
16 Kasım 2016, Çarşamba
Uluslararası arenada aldığı ödüllerle adından söz ettirmeye devam eden Türk Telekom, Küresel Telekom Ödülleri’nde “Nesnelerin İnternetini Fırsata Çevirme” kategorisinde ödüle layık görüldü. Akıllı teknolojilerle kullanıcılara hayatlarının her alanında konfor getiren ve kolaylık sağlayan, Türk Telekom Konforlu Hayat, dünyanın en prestijli ödül organizasyonlarından Küresel Telekom Ödülleri’ne Türkiye’den ödül alan tek proje oldu. Nesnelerin interneti teknolojileriyle kullanıcıların günlük hayatlarında kullandıkları araçları ve bulundukları mekânları birbiriyle bağlantılı ve daha konforlu hale getiren Türk Telekom Konforlu Hayat, kendi alanında sektörde bir ilk olma niteliği taşıyor.
 
Ülkemiz adına büyük onur
 
Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom, müşterilerinin hayatlarına kolaylık ve konfor getiren Türk Telekom Konforlu Hayat ile Küresel Telekom Ödülleri’nde “Nesnelerin İnternetini Fırsata Çevirme” kategorisinde ödülün sahibi oldu. Dünyanın en itibarlı ödül organizasyonlarından biri olan ve Londra’da bu yıl dördüncüsü düzenlenen Küresel Telekom Ödülleri’nde toplamda 21 kategoride ödül verilirken, Türk Telekom Türkiye’den ödül alan tek şirket oldu.
 
Küresel Telekom Ödülleri’nde Nesnelerin İnterneti Ödülü Türk Telekom’un oldu
 
Türk Telekom Konforlu Hayat’ın layık görüldüğü bu ödülün, müşteri ihtiyaçlarına inovatif yaklaşımlarının bir kanıtı niteliğinde olduğunu ifade eden Türk Telekom Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, “Türk Telekom Konforlu Hayat ile müşterilerimizin günlük hayatlarına ev, araç, sağlık gibi birçok farklı alanda konfor ve kolaylık getiren yenilikçi ürün ve servislerimizi nesnelerin internetinin getirdiği avantajlarla sunuyoruz. Bireysel müşterilerine nesnelerin interneti teknolojisinden yararlanarak oluşturduğu ürünlerini geniş bir portföyde sunan Türk Telekom Konforlu Hayat, bu alanda sektörde bir ilk olma niteliği taşıyor. Türk Telekom olarak yaygın altyapımızdan aldığımız gücü ileri teknolojilerle bir araya getirerek hayata geçirdiğimiz Türk Telekom Konforlu Hayat ile layık görüldüğümüz ödülün mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
 
Türk Telekom Konforlu Hayat sektörde bir ilk olma niteliği taşıyor
 
Türk Telekom Konforlu Hayat, bireysel müşterilerin günlük hayatlarında evlerini, araçlarını ve sağlık durumlarını takip ederek, gerektiğinde uzaktan bile anlık aksiyon almalarını ve böylece hayatlarını her an kontrol altında tutmalarını sağlıyor. Farklı alanlara yönelik yenilikçi ürün ve servislerini bir arada ve doğrudan müşteriye sunmasıyla sektörde bir ilk niteliği taşıyan Türk Telekom Konforlu Hayat, ‘Yuvam’ ürünleriyle, bireylerin evlerini her an uzaktan izlemesine ve kontrol etmesine imkan vermesi özelliğiyle öne çıkıyor.
 
Güvence sağlıyor
 
‘Yuvam’ kategorisindeki ürünlerinin yanı sıra ‘Aracım’ kategorisindeki ürünleri de Türk Telekom Konforlu Hayat’ın bireysel müşterilerine sunduğu diğer ilklerden biri olarak dikkat çekiyor. Bu ürünler kullanıcılarına araç ve motosikletlerinin anlık konum, geçmiş seyahatler, sürüş ve performans gibi verilerini akıllı telefonlarından her an her yerden görüntüleyebilmelerini ve araç çekilme, motosiklete hırsızlık teşebbüsünde bulunulması gibi olumsuz durumlardan anında haberdar olmalarını sağlıyor. Kronik hastalıkların takibini kolaylaştıran Kronik Hastalık Takip Sistemini de bünyesinde bulunduran ‘Sağlığım’ kategorisindeki ürünler ise kullanıcıların sisteme önceden tanımlanmış olan sağlık değerlerini hem kendilerinin hem de yakınlarının her an takip edebilmesine ve acil durumlarda müdahale edebilmesine imkân veriyor.
 
Mobil uygulama Olev kullanımda
 
Şehir içinde VIP araçlarla adresten adrese ulaşımı yasal bir zemine taşıyan mobil uygulama Olev, kullanıma açıldı. Yerli uygulama, İstanbul’daki yıllık hacmi 1,5 milyar doları aşan bir pazarda yabancı rakipleri ile boy ölçüşecek.
 
Şehir içi ulaşımda ABD’li devlere meydan okuyor
 
Konforlu şehir içi yolculuğu yasal bir zemine taşıyan mobil uygulama Olev, 11 Kasım’da saat 13.00’te kullanıma sunuldu. Ertunç Çiriş tarafından hayata geçirilen Olev, VIP araçlarla şehir içinde adresten adrese ulaşım sağlayan ilk yerli girişim olma özelliğini taşıyor.
 
Milyar dolarlık pazarı yabancıların elinden almaya geldi
 
Kullanıcıların adresten adrese ulaşmasını sağlayan uygulamalara yurtdışında büyük bir ilgi olduğunu söyleyen Olev’in kurucusu Ertunç Çiriş, “Bu alanda bir Türk markasının da başarılı olabileceğini göstermek hedefiyle, 1 yıllık bir çalışmanın ardından Olev’i kullanıma sunmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Pazarın İstanbul’daki büyüklüğü yıllık bazda 1,5 milyar doları aşmış durumda. Sadece yabancı şirketlerin faaliyet göstermesi ve yasal açıdan mevcut bazı boşluklar, elde edilen gelirlerin vergilendirilmeden yurtdışına çıkmasına neden oluyor. Olev, yasal bir zeminde çalışarak, hem kendi vergisini ödeyecek hem de sistemdeki sürücülerin gelirlerinin vergilendirilmesini sağlayacak. Elbette aynı zamanda pazarın büyümesinde de aktif rol oynayacak” dedi.
 
Olev’in ilk etapta sadece İstanbul’da kullanılabileceğini belirten Çiriş, “Sistemimize şu an kayıtlı bulunan 250 araç ile şehrin her noktasında yolcu taşıyacağız. Tamamı 9+1 yolcu kapasiteli Olev araçlarının temizlikleri ve konforları ile örnek gösterileceğine inanıyoruz. Yolculuğun sonunda ödenecek tutarın yolculuk başlamadan önce yaklaşık olarak gösterilmesi ve rotanın harita üzerinde takip edilebilmesi gibi özelliklerin yanı sıra tümü lisanslı ve kayıtlı sürücülerimizle, İstanbul’da adresten adrese ulaşımın zahmetsiz, güvenli, yasal ve yerli markası olmaktan mutluyuz” diye konuştu.
 
Nasıl çalışıyor
 
iOS ve Android tabanlı mobil cihazlarda çalışan Olev’i kullanmaya başlamak için, yolcunun gideceği adres bilgisini girmesi ve ‘Çağır’ butonuna dokunması yeterli oluyor. Sonrasında kullanıcı yolculuk sonunda ödeyeceği yaklaşık tutarı ve rotayı görüntüleyip işlemi onaylıyor ve bulunduğu konuma en yakın araç sistem tarafından yönlendiriliyor. Yaklaşık bekleme süresi ile birlikte aracın konum bilgisi de uygulama ekranında gerçek zamanlı izlenebiliyor. Aracın ulaşmasının ardından başlayan yolculuk boyunca, sürücü rotayı kendi mobil cihazı üzerinden takip ettiği için, yol tarif etmeye de gerek kalmıyor. Belirtilen adrese ulaşılması ile birlikte seyahat bedeli kullanıcının kredi kartından otomatik olarak çekiliyor. Yolcunun sürücüyü ve aracı puanlayabilmesi sadece Olev standartlarını sağlayanların hizmet vermesine yardımcı olurken, sürücülerin de yolcuları puanlayabilmesi hizmet kalitesinin her zaman yüksek kalmasında önemli rol oynuyor.
 
Olev hakkında:
 
Olev, İstanbul’da VIP araçlarla adresten adrese ulaşımın yasal bir zeminde, konforlu ve güvenli bir biçimde gerçekleştirilmesini amaçlayan bir mobil uygulamadır. Olev kullanıcıları birkaç dokunuşla sistemde kayıtlı araçlardan birini çağırabilir, ödeyecekleri yaklaşık tutarı yolculuğa başlamadan önce görüntüleyebilirler. Türk girişimciler tarafından hayata geçirilen Olev, kendi alanındaki ilk yerli uygulamadır. Sistemdeki tüm kazançlar vergilendirilmektedir.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır