menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Trio Mobil Hedef büyüttü

İsa ALTUN
İsa ALTUN
12 Kasım 2017, Pazar

  Araç takip sistemleri ve nesnelerin interneti (IoT) alanında teknoloji üreten Trio Mobil, son 5 yılda Euro bazında cirosunda sağladığı yüzde 868’lik büyüme ile Deloitte Fast 50 listesinde yer aldı. Sıralamada 9. olarak ödül alan Trio Mobil aynı zamanda listede yer alan tek IoT şirketi olma başarısına da imza attı.

  Trio Mobil’in kurucusu ve CEO’su Nevzat Ataklı “Böyle prestijli bir ödüle layık görülmenin gururunu yaşıyoruz.  En büyük hedefimiz, Türkiye’den yurtdışına teknoloji ihraç eden saygın ve tanınan bir Türk firması haline gelmek,” dedi.

Araç takip sistemleri ve nesnelerin interneti (IoT) alanında teknoloji üreten Trio Mobil yüzde 868’lik büyümesi ile Deloitte Fast 50 listesinde yer aldı. Sıralamada 9. olarak ödül alan Trio Mobil’in, kurucusu ve CEO’su Nevzat Ataklı “Böyle prestijli bir ödüle layık görülmenin gururunu yaşıyoruz.  En büyük hedefimiz, Türkiye’den yurtdışına teknoloji ihraç eden saygın ve tanınan bir Türk firması haline gelmek,” dedi. Ataklı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Teknoloji geliştirme kabiliyeti, iyi teknoloji ve ürünlere sahip olmak bizim için çok önemli. Özellikle hayal ve hedeflerde büyük düşünmekten yanayız. Neden Türkiye'nin ilk teknoloji Unicorn'u Trio Mobil olmasın? Küçük imkânlarla çıktığımız bu yolda önemli başarılar elde ettik. Şu an elimizde daha büyük imkânlar var. Bu nedenle çok daha fazlasını başarmaya odaklıyız.”

AR-GE’ ye 1 milyon dolar harcayacak

  Kurulduğu 2011 yılından bu yana 15 kat büyüme elde ettiklerini söyleyen Nevzat Ataklı, şirketin başarısının temelinde sağlam bir ekip çalışması, inovasyon kabiliyeti, güçlü ürün gamı ve vizyonları olduğunu söyledi. Yaklaşık 20 kişilik bir AR-GE ekibine sahip olduklarını aktaran Ataklı, “2018 yılı için Ar-Ge bütçemiz 1 Milyon Dolar civarında. IoT milyarlarca dolarlık fırsatı beraberinde getiriyor. Çok iyi ürün hedeflerimiz var ve bu ürünlere cesurca yatırım yapıyoruz,” dedi.

  Deloitte’un 1995 yılından beri du¨nyanın 37 ayrı bölgesinde 3 ayrı program halinde oluşturduğu Teknoloji Fast50 Programı teknoloji, medya ve telekomu¨nikasyon sektörlerinde yer alan şirketlerin son 4 yıldaki net satışlarındaki bu¨yu¨me oranlarına göre belirleniyor. Deloitte Teknoloji Fast 50 Tu¨rkiye Programı’nda yer alan şirketler, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan EMEA Fast 500 Programı’na da aday oluyorlar.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır