menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

TELEFONLARIN GÜVENLİĞİ

İsa ALTUN
İsa ALTUN
21 Eylül 2020, Pazartesi
 
BAĞIMSIZ antivirüs test kuruluşu Av-Test’in, 17 mobil güvenlik sağlayıcısının katılımıyla gerçekleştirdiği Android Cihazlar İçin En İyi Antivirüs testinin sonuçları açıklandı. AV-Test, güvenlik ürünlerini test ederken performans ve yanlış tespitler de dahil olmak üzere kötü amaçlı yazılım tespitine ve kullanılabilirliğe odaklandı.  Bitdefender Antivirüs’ün mobil cihazlar için geliştirdiği Bitdefender Mobile Security ürünü, %100 başarı ile en yüksek skoru elde etti.
 
%100 Başarı ile En 
Yüksek Skor
Bitdefender Mobile Security, hem “En son Android kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı gerçek zamanlı koruma” hem de “Son 4 haftada keşfedilen yaygın Android kötü amaçlı yazılımları tespit etme” testlerinde %100 ile en yüksek skoru elde etti.
 
Olası Hırsızlıklara 
Karşı Telefonu Koruyor, 
Pil Ömrünü Kısaltmıyor
Bitdefender Mobile Security, olası hırsızlıklara karşı geliştirdiği anti-theft ve sistemi daha az yorarak pil ömrünü kısaltmaması gibi özelliklerle ön plana çıkıyor. Kötü amaçlı internet sitelerine karşı kullanıcıları koruyan Bitdefender Mobile Security, ayrıca VPN, Wi-Fi Güvenliği ve Uygulama Yönetimi gibi özellikleriyle de telefon kullanıcılarının karşılaşabileceği riskleri en aza indiriyor.
“Herkes birden fazla akıllı cihaza sahip ancak maalesef kullanıcıların çoğu bir güvenlik yazılımı kullanmıyor.” diyen Bitdefender Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, “Özellikle mobil cihazlara indirilen uygulamaların, arka planda telefonunuzdan hangi bilgileri yabancıların ellerine teslim ettiğini bilemezsiniz.  Covid-19 pandemisi süreciyle de iş süreçlerinin önemli bir çoğunluğu, mobil cihazlar üzerinde takip edilmeye başlandı. Bu nedenle mobil cihazların güvenliğinin, her zamankinden daha önemli olduğunu anlamamız gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.
 
 Finans Dünyasında
Dijital Varlık Regülasyonu
Yaygınlaşıyor
Japonya, Güney Kore, Almanya, İsviçre ve ABD’nin başını çektiği birçok ülke kripto para regülasyonlarını hızla geliştiriyor
Kullanıcılarına hızlı, kolay ve güvenli kripto para işlem hizmeti sunan Paribu, finansal varlıkların dijitalleştirilmesi hizmeti veren STASIS’in hazırladığı, dünyadaki regülasyon çalışmalarına ilişkin yasa ve uygulamaları bir araya getiren “Dijital Varlık Regülasyonu”nu Türkçeye kazandırdı.
 
“Dijital Varlık Regülasyonu” Japonya, Güney Kore, Almanya, İsviçre, ABD ve Kanada’nın da aralarında bulunduğu 15 ülkedeki regülasyonları inceliyor. Ülkelerdeki uygulamaları, kullanıcıların haklarını, platformların hak ve sorumluluklarını içeren çalışma, farklı tipte kripto para birimlerinin nasıl kategorize edildiğini ve temel farklılıklarına göre hangi yasal dayanaklara sahip olduğunu ülkeler üzerinden anlatıyor. Paribu’nun Solak&Partners Avukatlık Bu¨rosu iş birliğiyle yayıma hazırladığı kılavuz, orijinal çalışmanın bütünlüğüne sadık kalınarak kısaltıldı ve ücretsiz şekilde kamuoyuna sunuldu. Kurulduğu günden bu yana Paribu’nun regülasyon çalışmalarını desteklediğini ifade eden Paribu CEO’su Yasin Oral, “Kripto para piyasalarının regülasyonu ekosistemin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilirliğinin sağlanması açısından büyük önem taşıyor. Biz şirket olarak dünyadaki uygulamaları yakından takip ederek olası bir regülasyonun gereklerini şimdiden yerine getirme bilinciyle çalışıyoruz” dedi. Yasin Oral, “Kripto paralar tüm dünyada kabul gördü ve bazı ülkeler regülasyonlarını tamamladı, bu konuda atılmış ciddi adımlar var. ‘Dijital Varlık Regülasyonu’nun Türkiye’deki çalışmalar için de bir bilgi kaynağı niteliği taşıyacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır