menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Super agent projesi

İsa ALTUN
İsa ALTUN
16 Ağustos 2017, Çarşamba

Müşteri odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda, kullanıcılarının memnuniyetini daha da yükseğe taşıyacak çalışmalarını ara vermeden sürdüren Pronet, son olarak Super Agent projesini hayata geçirdi. Daha önce, “Dünyanın En İyi Müşteri Deneyimi” dahil prestijli pek çok unvan elde eden firma yeni projesiyle Stevie Awards’da “Yılın Müşteri Hizmetleri Ekibi” kategorisinde ödüle layık görüldü.

 

Sorunların tek seferde çözülme oranı yüzde 80’e çıktı

“Super Agent” projesiyle birlikte, Pronet çağrı merkezini arayan bir kullanıcı, sorunu her ne olursa olsun tek bir kişiyle irtibatta kalarak, çözüme çok daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyor. Böylece uzun bekleme süreleri ve şikayetler azalıyor ve müşteri deneyimi zirveye taşınıyor.

Bu durum rakamlara da yansıyor. Proje öncesindeki döneme göre merkeze ulaşan çağrı sayısı yüzde 40’a yakın oranda artmış olmasına rağmen, müşteri memnuniyeti skoru 10 üzerinden 8’den 8,5’a yükseldi. Sorunların tek seferde çözülme oranı ise yüzde 55’ten yüzde 80’e çıktı.

 

“Müşteri memnuniyetini yükselten üstün bir sistem”

Pronet Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip ödülle ilgili, “Pronet Türkiye’de 20 yılı aşkın süredir elektronik güvenlik sistemleri alanında lider konumda. Bunu müşteri deneyimini her an ilk sırada tutarak başarıyoruz. Formülümüz ise inovasyon ve insana yatırım. Super Agent projesiyle de Pronet’e müşteri memnuniyetini yükselten son derece üstün bir sistem kazandırmış olduk” dedi.

 

Çağrı merkezi çalışanlarının yetkilendirilmesi Türkiye’de bir ilk!

Pronet’i ödüle götüren projeye başlarken tanımladıkları sorunu Habip şu sözlerle ifade etti: “Çağrı merkezlerinde telefonun ucundaki çalışanlarla idari ofistekiler arasında eğitim ve beceriler açısından farklar vardır. Bu nedenle müşteriler sorunları çözülene kadar pek çok farklı departmana yönlendirilir. Bu sebeple müşteriler her defasında konuyu en baştan tekrar anlatmak durumunda kalırlar. Sonucunda, müşterilerin şikayetleri artar. Öte yandan çalışanların vaktini verimsiz kullanması, çalışan memnuniyetinin düşmesi gibi olumsuz sonuçlar doğar.”

 

Çalışan verimliliği yüzde 100’den fazla yükseldi

Ekip Super Agent ile çözümü telefonun ucundaki ve arkasındaki ekiplerini birleştirmekte buldu. Türkiye’de ilk kez, müşteri hizmetleri çalışanları aldıkları eğitimlerin yardımıyla, anında karar verme, inisiyatif alma ve problemleri kendi başlarına çözme anlamında yetenek ve yetkilerle donatıldılar. Kariyerlerine yatırım yapılması neticesinde çalışanların motivasyonunda ve dolayısıyla performansında ciddi artışlar yaşandı. Çalışan verimliliği, yüzde 100’den fazla yükseldi.”

 

Pronet geçtiğimiz günlerde Customer Service Team – Müşteri Hizmetleri Ekibi alanında Global Business Excellence ödülünün de sahibi olmuştu.

 

Pronet hakkında:

1995 yılında kurulan Pronet, bugün yaklaşık 200 bin aktif güvenlik sistemi kullanıcısı ve 5000’i aşan özel güvenlik projesiyle sektörünün lider şirketidir. Sunduğu güvenlik çözümleriyle kişi, kurum, kuruluş, öz varlık ve bilginin korunmasını sağlayan Pronet, ev ve işyeri güvenliğinin yanı sıra bankalar, alışveriş merkezleri, havaalanları, perakende mağaza zincirlerinin de aralarında bulunduğu birçok büyük kuruma yönelik hizmet ve çözümler üretiyor. Hizmetlerini hırsızlığa karşı önleyici ve caydırıcı tedbirlerle sınırlı tutmayan Pronet, abonelerine ‘5 Korumalı Güvenlik Hizmeti’ ile hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi olayların yanı sıra acil sağlık ve panik durumlarına da müdahale edebiliyor. İnsana ve teknolojiye sürekli yatırım yapan Pronet, bunun bir sonucu olarak alarm sonrası aboneyi ortalama 10 saniyelik arama hızıyla dünya standartlarının üstünde bir hizmet veriyor. 2015’te Türkiye’de En İyi Müşteri Deneyimi Ödülü’nü kazanan Pronet, 2016’da da çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli etkinliklerinden 11. Contact Center World Awards’ta, “En İyi Müşteri Deneyimi” kategorisinde önce EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) ve sonra dünya birincisi oldu. Pronet ayrıca, dünyanın en saygın iş ödülleri organizasyonlarından Stevie Awards 2016’da 4 altın, 3 bronz ödül kazanarak önemli bir başarıya daha imza attı.

 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır