menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

START UP’LAR DÖNEMİ

İsa ALTUN
İsa ALTUN
23 Mayıs 2019, Perşembe
Verimliliği, yüksek inovasyon modellerini deneyimleyebilmek ve hayata geçirebilmek için kurulan start’uplar yenilikçi iş ve projeler için vazgeçilmez bir unsur olmaya devam ediyor.
 
Albaraka Türk, daha fazla girişimciye destek vermek amacıyla yapısına ön hızlandırma eklediği Albaraka Garaj’da yeni girişimciler için üçüncü dönemi başlattı. Albaraka Garaj için başta teknoloji tabanlı girişimler olmak üzere girişimciler için 7 Mayıs'ta başlayan başvurular 23 Haziran 2019 tarihine kadar devam edecek.
 
Amaçlarının daha fazla girişimciyi desteklemek olduğunu belirten Albaraka Genel Müdürü Melikşah Utku, bugüne kadar 19 girişimi desteklediklerini, bunlardan 6 girişim ile ortak proje hayata geçirdiklerini ve 3 girişime yatırım yaptıklarına dikkat çekti.
 
 
 
Albaraka Türk, verimliliği yüksek inovasyon modellerini deneyimleyebilmek ve hayata geçirebilmek için kurduğu Albaraka Garaj merkezinin yapısına ön hızlandırmayı da ekleyerek, yenilikçi iş ve projeler için start up’lara üçüncü dönemin kapılarını açtı.
 
 
 
Bir buçuk yıl önce hayata geçirilen Albaraka Garaj ile hem start up’ları destekleyen hem de kendi kurum kültürüne ve dijitalleşme yolculuğunda önemli katkılar sağlayan Albaraka Türk, bugüne kadar binin üzerinde başvuru aldığı Albaraka Garaj’da 19 girişimi destekledi. Garaj’da 3. Dönem başvurularını almaya başlayan Albaraka Türk’e başvurmak isteyen girişimciler, 7 Mayıs–23 Haziran 2019 tarihleri arasında albarakagaraj.com üzerinden başvuruda bulunabilecek. 
 
“Daha fazla girişimciye destek olacak”
 
Albaraka Garaj, ön hızlandırmanın yanı sıra Albaraka Portföy Yönetiminde kurulan Girişim Sermayesi Fintech Yatırım Fonu ile birlikte daha da güçlenen yapısıyla, artık daha fazla girişimciye destek olacak.  Albaraka Garaj’ın bir katılım bankası bünyesinde kurulan dünyadaki ilk start up hızlandırma merkezi özelliği taşıdığını belirten Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, “Albaraka Garaj, inovasyon yolculuğumuzun hem içeriden hem de dışarıdan beslendiği, kurumun dinamikleri ve stratejik önceliklerine uygun özgün bir model olarak yoluna devam ediyor. Başlangıçta hızlandırma merkezi olarak başladığımız bu yolda ekosistem içindeki eksik ve talepleri de görerek birtakım iyileştirmeler yaptık. Yatırım tarafı için gelen yoğun talepler ile birlikte, Albaraka Portföy yönetiminde girişim sermayesi fintech yatırım fonunu kurduktan sonra kısa sürede üç girişime yatırım yaptık. Daha fazla girişimciye yardımcı olabilmek ve hakkaniyetli bir eleme yapabilmek adına ön hızlandırma programımızı da hayata geçirdik. Bu ön hızlandırmanın yanı sıra Girişim Sermayesi Fintech Fonumuz ile birlikte artık daha fazla girişimciye yardım edebileceğiz” şeklinde konuştu.  
 
Bugüne kadar Albaraka Garaj kanalıyla 6 Projeyi hayata geçirdiklerini belirten Utku, “Albaraka Garaj’ı kurduğumuz günden bu yana geçen 2 yıl içinde toplamda binin üzerinde başvuru alırken, 19 girişimciyi destekleyerek, 6 projeyi hayata geçirdik. Hayata geçirdiğimiz başlıca projeler; biometrik imza, satış ve tahsilâtın oyunlaştırılması, chatbot, VR destekli eğitim ve mobil ödeme çözümü oldu” açıklamasında bulundu.
 
Son başvuru tarihi 20 Haziran 2019
 
Üçüncü dönem başvuruların başladığı Albaraka Garaj’da başta teknoloji tabanlı girişimciler olmak üzere tüm girişimciler, 7 Mayıs – 20 Haziran 2019 tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek. Albaraka Garaj’da Temmuz – Ağustos ayları içerisinde 6 haftalık ön hızlandırma eğitiminin ardından girişimciler, final sunumuyla birlikte 9 ay sürecek olan hızlandırma maratonuna başlayacak.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır