menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Sosyal medya mağduru kız

İsa ALTUN
İsa ALTUN
04 Mayıs 2016, Çarşamba
Meslek hayatımda reşit olmayan bir kız çocuğuna yönelik böyle kirli bir kumpası ömrü hayatımda görmedim. Tabiri caizse son yılların en acımasız,en alçakça, hatta şeytanın aklına bile gelmeyecek bir taktiğiyle 14 yaşında bir kız çocuğunu önce ikna kabiliyeti kandıran, ardından da tecavüz eden insan müsvettesi denilen bir yaratığın hikâyesini ailelere aktarmak istiyorum.

Bu yaratık sosyal medyada oluşturduğu ve hepsinin de kendisine ait olan 3 ayrı profille ( bir profille tanışarak,diğer profille kıskandırarak,üçüncü profille ise tehdit ederek) masum bir kız çocuğunu nasıl tuzağa düşürdüğünü anlatacağım.

Anlatacağım ki, sosyal medyada dolaşan bu canilerin evlerimize ne derecede yakın olduklarını ebeveynler bilsinler.Adli Bilişim uzmanlarına göre sosyal medya, bütün dünyada ergenlik çağındaki çocuklar açısından her zamankinden daha tehlikeli.Peki, bu çocuklar, akıllı telefonların yaratacağı tehlikenin farkında mı?Değil.Farkında değiller.

Her yazımda belirtiyorum. Aile herşeydir. Çocuğun kişisel gelişimde temel unsurdur. Aileler de bugünkü acı hikâyeden sonra çocuklarıyla olan diyaloglarını bir gözden geçirmeliler. Sosyal medyada çocukları bekleyen tehlikelerin başında pedofiller bulunuyor.

Bugünkü yazımızda yaşanmış, ibret yüklü Masum kızın işte anlattıkları: ‘Ben X Lisesinde okuyorum. Aile ilişkilerimiz çok iyidir. Her şeyi babam ile paylaşıyordum. Bu olay hariç. Bu olayı öğleden sonra annem ve babam öğrendiler. Birlikte fotoğraflarımız vardı. Geçtiğimiz yıl ‘E’ ile çıkmaya başladım. ‘E’ fiziki yapısı iyi ama huyları kötü biri. E ile Haziran ayında sosyal medya üzerinden tanıştık. Bana arkadaşlık isteği göndermişti. Ben kabul etmedim. Bir sürü mesaj atmış. Sonra arkadaşlık teklifini kabul ettim.

Beni E.K isimli arkadaşının aracılığı ile tanıdığını söyledi. Ama ben öyle olduğunu sanmıyorum. Bana daha önce kız arkadaşlarıyla yaşadığı cinsel ilişkileri anlatıyordu. Bana sosyal medya üzerinden ısrarcı cinsel içerikli mesajlar gönderiyordu. Bana fotoğraflarımla photoshop yaptığını görmüştüm. Komik ama uygunsuz fotoğraflardı. Benden çıplak fotoğraflarımı istiyordu. Beni ‘aileni ararım’ diyerek tehdit etti.’İnternet sitesinde uygunsuz fotoğraflarını yayınlarım’dedi.

 Babamın telefon numarasını biliyordu. Ben söylemedim. E ile aramızda soğukluk oldu. Sonra beni tekrar ikna etti. Tekrar çıkmaya başladık. Tehdit konuşmaları devam ediyordu. Kendisine 10-15 dolayında fotoğraf gönderdim. Çıplak fotoğraflardı. Bunları sosyal medyadan gönderiyordum. Sonra bütün konuşma ve fotoğrafları siliyordum. Bir süre sonra K.A isimli biri sosyal medyadan benimle arkadaşlık kurmak istedi. Ama ben şahsı engelledim.

Bir hacker E’nin bütün verilerini silmişti. Bu hacker bana arkadaşlık isteği gönderen K.A imiş. Beni ve E’yi çıplak fotoğraflar ile tehdit etti. Bizden 1.500TL istedi. Bana K.B.A isimli şahıs arkadaşlık isteği gönderdi. Tatildeydim. İl dışındaydım. Komşumuz olduğu için arkadaşlığını kabul ettim. E isimli arkadaşım bana ‘K.B.A ile ilişkiye gir ve alacağın paraları bana ver’ dedi. Ben ‘Hayır’ dedim. K.B.A’ ya ‘Benimle ne derdin var’ dedim. K.B.A bana sürekli ‘ E’ sana kötülük yapar. Ona güvenme’ diyordu.’E’ye bunu yazdım.Kıskandığını düşündüm.’E’ Bana daha sonra kimliğini paylaştı.

Ancak gönderdiği kendi fotoğrafı değildi.16-17 yaşlarında bir çocuk fotoğrafıydı.Sanığı aynı mahallemiz çocuğu olduğu için tanıyordum.’E’ismindeki arkadaşım K.B.A’nın benimle ilişkiye girmesini kabul eder misin’ diye sordu.

Ben başlangıçta kabul etmedim.Aşırı derecede ısrar edince kabul ettim.Buluştuk.Belirttiği adrese gidip ilişkiye girdim.Bundan sonra beni tehdit etmeye başladı.Kız arkadaşım ‘G’ kendisine bağırıp çağırmaya başladı.Benim resimlerimi internette yayınlamakla tehdit etti.Daha sonra annem cep telefonumdaki yazışmalarımı görmüş.Babama bildirmiş.Babam ve annem bana şiddet uyguladılar.Babam ve annem Polise gidip bana tuzak kuran bu insandan davacı ve şikâyetçi oldular.

Travmalar yaşadım.Hala da yaşıyorum.Psikolojim çok kötü ve bozuk.’Olayı özetleyerek aktardım.Yaşananlar tam bir trajedi.Henüz reşit olmamış bir kız çocuğuna ‘sana cinselliği anlatacağım’ tuzağı kurarak,yaklaşım gösteren ve 3 ayrı profille çocuğu kuşatan yaratığı ta evlerimize kadar sokan unsur ailelerin ‘internet okuryazarlığı’ hakkında bilgi sahibi olamayışlarıdır.Eğer ki,aileler sosyal medya hakkında biraz bilgi sahibi olsalardı çocuğu kontrol etmek ve bilgilendirmek konusunda sorun yaşamayacaklardı.

Çocukların ellerine cep telefonu vermeden önce onlara cihazın güvenlik ile gizlilik ayarları hakkında bilgi verilse,çocukla sağlıkla iletişim kurulsa belki de kız çocuğu yaşadığı ilk tacizde ailesine durumu anlatabilirdi. Ömür boyu devam edecek bu travmadan sonra kız çocuğunun çalınan umutları ve hayallerini kim verecektir.Yıkılan yuvaların,dağılan çocukların müsebibleri olan bu pedofillerden çocuklarımızı korumak adına her zamankinden daha çok bilgiye ve bilince ihtiyacımız var.

Çocuklara sadece cihaz almakla bu iş olmuyor.Çocukların kendilerini korumak adına ‘internet medya okuryazarlığı’ kavramını da öğretmemiz gerekiyor. Kız çocukları sadece kendi yaşıtlarının değil, internet ortamında dolaşan pedofillerin de hedefinde Karşınızdaki kişi ne kadar sempatik olursa olsun, ekranın arkasındaki gerçek halini bilemezsiniz. Siber dünya ile gerçek dünyayı asla birbirine karıştırmayın. Çünkü ikisi de birbirinden çok ayrı.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır