menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Sosyal Medya Etkileşimi

İsa ALTUN
İsa ALTUN
06 Ağustos 2017, Pazar

Günümüzde iletişim teknolojilerinin gelişmesiyle önemli bir boyut kazanan sosyal medyada markalar, etkileşim sayılarını artırmak için ne yapıyorlar?

Dijital dünyanın gereksinimlerini, yaratıcılıklarını, analitik bakış açılarını, estetik ve işlevsel fikirlerini tüm dijital platformlarda en iyi projeleri yaratmak için kullanan Red&Grey sunduğu hizmetler ile dijital medyada fark yaratıyor.

Özellikle genç ve dinamik bir “online nüfus”a sahip olan ülkemizde markaların sosyal medya kullanımları dijital dünyadaki algılarını da etkiliyor. Bu nedenle Red&Grey Kurucu Ortağı Furkan Reis de “Markanızın Sosyal Medya Üzerindeki Etkileşim Sayısını Artırmak İçin İpuçları” başlıklı bir makale yayınladı.

Furkan Reis’in Yazısı:

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmak pazarlama iletişiminin vazgeçilmez bir parçası.

Kullanıcılarınızla birebir şekilde iletişime geçebilmek için kaliteli içerikler üretmek zorundasınız. Peki ama bunu nasıl başarabilirsiniz?

Sosyal medyanın her an değişikliğe hazır bir alan olduğunu sakın unutmayın ve yeniliklere daima açık olun. Önceliğiniz daima tüketici(kullanıcı) ve marka arasındaki güven bağını güçlendirmek olsun, pazarlama değil. Her zaman kitlenizi dinleyin, şikayet ve memnuniyetlerini asla görmezden gelmeyin.

İçerik takviminizde markalı ve lifestyle postların arasındaki dengesini iyi kurmalısınız. Kitlenize kendilerini önemli hissettirebilmek için onlarla iletişime geçin ve lifestyle içerikler altında sorular sorun. Böylelikle markanızla aralarındaki bağ güçlenecektir.

Paylaştığınız görselin seslenmek istediğiniz kitleye uygun olması, kullanıcıların post ile etkileşime girmesini hızlandıracak ve içeriğinizin yayılımını artıracaktır. “Sizin fikriniz ne?”, “yorumlarınızı aşağıda paylaşın” gibi call to action’lar ile kullanıcıları içeriklere katılıma davet edin. Bu gibi paylaşımlar basit görünse de tüketici ve marka arasındaki bağı güçlendirmek için hayati önem taşımaktadır.

Günümüzde markanızın sosyal medyada yer alması artık bir zorunluluk. Sosyal ağlar kullanıcılarınızın sizinle temas kurduğu yerler. Eğer Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin gibi kullanıcının sizinle doğrudan temasa geçebilecekleri mecralarda bulunmazsanız; hedef kitleniz ile aranızda bir mesafe koymuş olursunuz.

 

Mecraya uygun ölçüde gönderi sıklığı etkileşiminize de olumlu yansıyacaktır. Mecraya göre içeriklerin niceliği olduğu kadar niteliği de önemlidir: Bir mecra üzerinde paylaştığınız içerik diğer mecra için uygun olmayabilir. Her platforma özel ayrı içerik paylaşımı gerçekleştirmeniz de etkileşiminiz için önemlidir.

Sosyal ağlarda profil görseli olarak logonuzu kullanabilirsiniz. Eğer logo kullanmak istemezseniz, kullandığınız görselin tüm hesaplarınızda aynı olmasına dikkat edin. Bu sayede markan sayfalarınız kullanıcılar tarafından daha kolay tanınacak ve sizinle temas kurmaları kolaylaşacaktır.

Profil açıklamalarını ve info bölümlerini kısa ve net bir şekilde doldurmayı, website linkinize yer vermeyi unutmayın. Aynı şekilde website ana sayfanızda da mutlaka sosyal medya hesaplarınızın butonlarına veya linkerine yer vermeyi sakın ihmal etmeyin. Site içeriklerinizin sonunda sosyal medya hesaplarınızın linklerini vermek de takipçi ve etkileşim sayınıza olumlu yansıyacaktır.

 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır